от кога си вдига главичката бебето ви?

  • 10 761
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 632
Моя син си вдига и задържа главичката още от 10-тия ден,не я държи дълго,но все пак я задържа
Дъщеря ми беше така, а синът ми по-късно.
Но за сметка на това пък синът ми се обърна на 27 дни, а дъщеря ми на 2 месеца.
Тези неща са индивидуални!

# 16
  • Мнения: 1 740
Оkоло месец и нещо беше когато почна да си вдига главата като лежеше по корем.

# 17
  • Мнения: 236
Още от първия месец си държеше главичката горе за малко. Но имай предвид, че всяко бебче си е индивидуално, някои напредват бързо, други по-бавничко, в повечето случаи няма място за притеснение. Ако обаче си обезпокоена много, както са те посъветвали другите мами - отиди на такъв преглед, в крайна сметка няма да навреди Peace

# 18
  • Мнения: 379
Би трябвало да я държи...моят на първата консултация идеално си я държеше стабилно сам изправена.....
Дори да приемем, че и това е индивидуално - едноа консултация със специалист нищо няма да навреди.

Само да попитам , че това са две много различни неща - детето не си държи само изправена главата по принцип или като е легнало по корем не си я вдига..... кое от двете точно притеснява лекарката ви....
Защото първото трябва още първият месец да го усвои...второто е малко по-индивидуално.....
ами като е гушнат си я държи изправена ама му се килва натук-натам от време на време. а като го сложа по коремче понякога я вдига, но за късмет при педито за втори път не пожела. онзи ден например като го къпах и като го бях хванала под мишничките да му измия дупенцето като вдигна една глава високо и като заразглежда наоколо - държа я здраво изправена поне 1 минута, но днес тя като тя го сложи по коремче човека просто си полегна и не пожела да вдигне глава ама изобщо. а иначе най-обича да спинка по коремче върху мен и докато се намести непрекъснато си обръща главата ту на едната ту на другата страна. и според мен е още малък да си я държи здраво вдигната, но пък знам ли не съм лекар...

# 19
  • София
  • Мнения: 614
На мойта щерка никога не й е клюмала главата - държеше си я изправена още в родилния дом  Crazy Но тия неща са толкова индивидуални, че едва ли трябва да се връзваш на докторката. Във форума има достатъчно примери за майки, които са се шашкали за подобни неща, а после винаги се оказва, че са си хабили нервите напразно  Peace

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
към ту 2 1/2м. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 8 304
katiado, имах този проблем с дъщеря ми. здраво се бях притеснила.
Държейки я изправен не й клюмаше главата но сложех ли я по корем не, мрънкане извърта я на страни и лежи така.
Старшата сестра в градината на баткото ме пита как е и аз споделих с нея проблема а тя не вярваше виждайки я как стои главата като я държа даже се качихме в кабинета й за да демонстрирам.
На 2,5 месеца ходих на консултация при д-р Драганов за ставите и го питах и за това. та неговата инструкция бе следната"
- "При всяка възможност я слагай за по корем, не се впечатлявай от мрънкането"
- "Пъхни си ръката под корема й (да лежи на ръката - от дланта до лакътя), стойка самолет и я носи така. Ако иска да гледа на долу, ако иска да гледа на пред"
- "Много постоянство!"

Тези упражнения за 2 или 3 седмици постигнахме супер напредък, тоест нормализираха се нещата.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Абе я не се тревожи, моята дъщеря беше на около 3 месеца и все и клюмаше главата. Като беше изправена я държеше горе долу добре, обаче по корем, все забиваше носа  Mr. Green . Тая лекарка какво ти взима акъла. Всъщност не е лошо, нека да си гледа съвестно работата, може да се притеснява за нещо и за това да е пуснала изследвания, превантивно. По лошо е когато наистина има нужда от направление, а го спестяват.

# 23
  • Мнения: 2 110
Около месец беше когато започна да си повдига главата ,и около 3 месеца - да я задържа !

# 24
  • София
  • Мнения: 44 271
Би трябвало да я държи...моят на първата консултация идеално си я държеше стабилно сам изправена.....
Дори да приемем, че и това е индивидуално - едноа консултация със специалист нищо няма да навреди.

Само да попитам , че това са две много различни неща - детето не си държи само изправена главата по принцип или като е легнало по корем не си я вдига..... кое от двете точно притеснява лекарката ви....
Защото първото трябва още първият месец да го усвои...второто е малко по-индивидуално.....
ами като е гушнат си я държи изправена ама му се килва натук-натам от време на време. а като го сложа по коремче понякога я вдига, но за късмет при педито за втори път не пожела. онзи ден например като го къпах и като го бях хванала под мишничките да му измия дупенцето като вдигна една глава високо и като заразглежда наоколо - държа я здраво изправена поне 1 минута, но днес тя като тя го сложи по коремче човека просто си полегна и не пожела да вдигне глава ама изобщо. а иначе най-обича да спинка по коремче върху мен и докато се намести непрекъснато си обръща главата ту на едната ту на другата страна. и според мен е още малък да си я държи здраво вдигната, но пък знам ли не съм лекар...
направете консултацията.
Desem ти е писала хубави упражнения - правете ги.
аз питах защото наистина след първият месец не би трябвало така да клюмва главата, както описваш.....а лежейки на корем много бебета си я вдигат и изправят и на 3-4 месеца и това не е така притеснително със сигурност.....
предполагам правите и гимнастиките и масажите стандартни за възръстта?.....от посещението на ортопед, може само да научите още някое полезно нещо...няма да навреди....а като сте ходили на ортопед първият месец не му ли направи впечатление на него???

# 25
  • Мнения: 379
Би трябвало да я държи...моят на първата консултация идеално си я държеше стабилно сам изправена.....
Дори да приемем, че и това е индивидуално - едноа консултация със специалист нищо няма да навреди.

Само да попитам , че това са две много различни неща - детето не си държи само изправена главата по принцип или като е легнало по корем не си я вдига..... кое от двете точно притеснява лекарката ви....
Защото първото трябва още първият месец да го усвои...второто е малко по-индивидуално.....
ами като е гушнат си я държи изправена ама му се килва натук-натам от време на време. а като го сложа по коремче понякога я вдига, но за късмет при педито за втори път не пожела. онзи ден например като го къпах и като го бях хванала под мишничките да му измия дупенцето като вдигна една глава високо и като заразглежда наоколо - държа я здраво изправена поне 1 минута, но днес тя като тя го сложи по коремче човека просто си полегна и не пожела да вдигне глава ама изобщо. а иначе най-обича да спинка по коремче върху мен и докато се намести непрекъснато си обръща главата ту на едната ту на другата страна. и според мен е още малък да си я държи здраво вдигната, но пък знам ли не съм лекар...
от посещението на ортопед, може само да научите още някое полезно нещо...няма да навреди....а като сте ходили на ортопед първият месец не му ли направи впечатление на него???
ами то посещението беше миналата седмица - каза, че бил много малък още и било нормално да не я вдига и държи още.
благодаря за упражненията. Peace

# 26
  • Мнения: 8 999
И двете ми деца в края на първия месец вече си надигаха главичките като костенурчета. Иначе си държаха изправени главите още от родилния дом.

# 27
  • Мнения: 493
Към края на 1 месец започна да си я вдига главичката,3 месец я задържаше стабилно.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 304
Само да допълня, че "стойката самолет" е доста изморителна за мама, но важното е да се оправят нещата

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 16:36 от Desem

# 29
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами от 3 тия месец се обръщаше по корем и обратно.Сравнително рано,съответно и главичката си държеше.

Общи условия

Активация на акаунт