Отношението на госпожите в детските градини

  • 5 027
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Неприятна история.
Но аз добре познавам детската градина, за която става дума, както и директорката. Не мисля, че ще има големи последствия от жалба на местно ниво - община, районен кмет и т.н. Тя е "стара кримка", мисля, че е още от основаването на градината - всички я знаят, а и тя се е "окупирала" на това място от години и много здраво. Щом успя в другата част на квартала да си вземе общинско жилище на първия етаж и да го превърне в частна детска градина (уж на името на дъщеря й) и да използва персонала и ресурсите на държавната градина (басейна, храната, учителките и др.) значи нещата са доста сериозни. С нея не може да се разговаря нормално. Тя си прави каквото си иска в градината и то от години!. Най-добрите педагози избягаха от там. Лошото е, че с кризата за места в градините, повече родители не могат да реагират като теб, едва тогава ще има полза.
Сама не знам дали ще успееш, ще ти е нужна помощ от други родители най-малко. Успех!
#Crazy

# 16
  • Мнения: 1 586
Ама къде си тръгвате?
Там явно има други които трябва да си тръгнат.Подавай жалби до всяка инстанция за която се сетиш, включително до кмета, кмета на района, отдел образование в столично голяма община/ако става дума за София/, отдел образование в района.
Такива госпожи нямат място в детските градини. #2gunfire
Подай жалба и срещу директорката за неупражнен контрол над персонала на поверената и градина.
Peace Абсолютно подкрепям!Подавай жалби навсякъде където може, що за безобразие е това?И хич недей се съобразява,че директорката била на нейна страна,да си ходят двете тогава.Трябва да сме много упорити и да си търсим правата най-сетне иначе все това ни чака.

# 17
  • Мнения: 771
Недоволна, все пак за коя градина иде реч.Нали се договорихме да говорим конкретно.
Освен другото- жалбата няма да помогне.В инспектората са две мадами, които отговарят за ДГ. При тях има купища жалби, е и....! Виж, ако е за частна градина, може и да се раздвижат.Но те са доста "близки" с всички директорки.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Подай жалба. И от директора. И друг път действай на момента. Как така ще ти изгубят детето и ще си замълчиш... акълът ми не го побира.

# 19
  • Мнения: 417
сега прочетох темата -дано нещата да са се развили положително и тези жени си получат заслуженото.
Бих помолила  авторката, като има развитие да пише до къде е стигнала. Не трябва така да се оставят нещата. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 771
Преди години, госпожата не беше усетила как моето калпазанче си тръгва само. В един момент ми се появи на вратата. Уплаших се, после побеснях, шамаросах го! Преброих до 10, хванах го за ръка и- в градината! По пътя се засекохме с г-жата. Само като я видях как изглежда се отказах да се караме.100 пъти ми се извини,обясни ми колко е виновна и вместо да засъска срещу хлапето, го гушна.Ами,....в един момент я разбрах.Просто не знам, но мисля че се случва. Обаче има и друго, и двете госпожи бяха много мили и при такова нещо, аз поне съм склонна да простя. Но ако има тормоз, колкото и да е палаво детето......налитам на бой!
А, забравих да споделя, въпросната ДГ, от която бях доволна е №24 в Красна поляна./името на учителката не казвам, защото жената още работи там.....и детето ми "прескача" да я вижда/.

# 21
  • Мнения: 8
Недоволна, все пак за коя градина иде реч.Нали се договорихме да говорим конкретно.
Освен другото- жалбата няма да помогне.В инспектората са две мадами, които отговарят за ДГ. При тях има купища жалби, е и....! Виж, ако е за частна градина, може и да се раздвижат.Но те са доста "близки" с всички директорки.
    Аз съм я написала 82-ро ОДЗ "Джани Родари" в "Обеля"-2ч.И съвсем конкретно съм написала името на г-жа Божилова.

# 22
  • Мнения: 8
За съжаление до този момент няма никакво развитие Embarassed.Нямам отговор от никъде явно връзките на директорката са много големи идва ми всичките да ги  #2gunfire

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ти до къде писа?

# 24
  • Мнения: 8
До РИО и до кмета на община Връбница

# 25
  • Мнения: 8
Писах до РИО и кмета на общината.

# 26
  • Мнения: 3 993
Много полезна тема, особено за такива като мен, на които предстои детето да посещава детска градина в бъдеще време.  Peace
svobul , изчакай малко, отнема време писане и отговор на жалби, със сигурност ще ти отговорят, длъжни са по закон! Не съм сигурна за срока, но май е 1 месец. 

Момичета, тук прочетох потресаващи случки за ежедневието на децата в детските градини. Моля, когато описвате случки с некоректно, грубо отношение на персонала в ДГ, пишете за коя градина става въпрос, да знаем и да внимаваме.
m_9 , titikk, Странджата,  кажете моля за кои градини говорите!
 

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако няма резултат обърни се към медиите.

# 28
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
За съжаление до този момент няма никакво развитие Embarassed.Нямам отговор от никъде явно връзките на директорката са много големи идва ми всичките да ги  #2gunfire
Кога им писа? Първо трябва проверки да направят, и след това ще ти отговорят. Май срока беше до 1 месец да се извърши проверка.

# 29
  • Мнения: 771
Хубаво си направила, че не си оставила нещата. Мисля си, дали не е добре ако се мълчи лично да посетиш г-жи инспекторките в Инспектората. Но да знаеш, че директорките в повечето случаи са "гъсти" с тези две дами.Дано да се случи нещо, пък и да се знае, че такова отношение е НЕДОПУСТИМО и ще се санкционира. А на който нервите му не държат, да отиде да продава зарзават!

Общи условия

Активация на акаунт