Карат ли се децата ви?

  • 1 767
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи за какво се карат и как се развива конфликтът. Когато преценя, че нещата стават твърде лични или единият започва да злоупотребява се намеслам. Възпитаваме ги с идеята да се уважават, си помагат, да се държат един за друг. Ясно е, че без конфликти не може, но слагаме някаква граница. Децата и без това са в някаква естествена конкуренция помежду си, защото са породени, но не го поощряваме. Понякога се налага докато единият ликува, на другия да му бършем сълзите.

# 16
  • Мнения: 434
 Темата ми е много забавна,защото ме накара да се върна назад,когато със сестра ми бяхме малки.Разликата ни е минимална - година и осем месеца,така че си бяхме на един акъл.Не мога да ви опиша как се карахме.Пък как се пошляпвахме - лелеееее,голям бой.Нашите бяха на работа и ние следобед сами вкъщи.......Винаги обаче ни наказваха двете.Нямаше значение кой е виновен или е започнал първи.Двете си поделяхме вината и наказанието.
 Искам да ви кажа,че сега сме невероятно близки.Понеже сме в различни градове и не можем да се виждаме,всеки ден си говорим по скайп.Ако пропуснем,по телефона вечерта се обясняваме.

# 17
  • Мнения: 1 677
До преди година и нещо изобщо не се караха, не се дразнеха, деца мечта бяха.
Но в момента не е така, най-много ме ядосва фактът, че се карат за дреболии, кой кого погледнал, кой на кого се засмял. Вчера например нещо не можеха да си развелят дивана, аз отидох и им казах - единя на единия край, другия на другия, е след малко се скараха, защото някой си бил докоснал другия и си бил сложил горе краха. Аз и за голяма беля може и да не се скарам и да не накажа, но разправиите за такива дреболиии ме изкарват извън релси - и съответно след вчерашното такова спречкване - наказани за една седмица без телевизор.

# 18
  • Мнения: 824
Aз от 2 седмици съм им махнала телевизора и съм им спряла компютъра

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
Моите се карат, когато щерката не е на кеф. Доста ми е капризна и току реши, че брат й я дразни или нещо й пречи, или взема нещо дето не трябвало.
Подозирам, че пубертета почва да я тресе.

Намесвам се, защото в повечето случаи каката си превишава "правомощията".

Тес, честита ти лентичка! Grinning

# 20
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289
Карат се, ама ако чуете какво си казват  Joy
По-рано въдворявах ред, после двете ме научиха,
че могат и сами да се оправят. Сега са на
автопилот в това отношение.  Joy


Aз от 2 седмици съм им махнала телевизора и съм им спряла компютъра

Ако направя това ще излъскат къщата, изперат, изгладят Joy

Tess, поздравления и от мен  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 1 517
Темата ми е много забавна,защото ме накара да се върна назад,когато със сестра ми бяхме малки.Разликата ни е минимална - година и осем месеца,така че си бяхме на един акъл.Не мога да ви опиша как се карахме.Пък как се пошляпвахме - лелеееее,голям бой.Нашите бяха на работа и ние следобед сами вкъщи.......Винаги обаче ни наказваха двете.Нямаше значение кой е виновен или е започнал първи.Двете си поделяхме вината и наказанието.
 Искам да ви кажа,че сега сме невероятно близки.Понеже сме в различни градове и не можем да се виждаме,всеки ден си говорим по скайп.Ако пропуснем,по телефона вечерта се обясняваме.

Ми казват хората, че всяко нещо се връщало  Grinning
С брат ми имаме 3г. и 8м. разлика, аз съм каката. Караниците ни бяха ежедневие, боят - по празници  Mr. Green Пък с какви епитети се "украсявахме" в пубертетна възраст  ooooh!
Аз го побийвах като по-голяма и после ревях, щото ми беше мъчно. Но иначе много го защитавах от други деца  Grinning
Сега много се разбираме.

Вчера и онзи ден моите такава идилия бяха, все едно не са мои  Whistling днес обаче се изядоха, както се казва  ooooh!
Абе бели кахъри са това, но понякога ми иде живи да ги одера - така ме влудяват  Mr. Green

Христос Воскресе!

Общи условия

Активация на акаунт