хайде, красавици! новата седмица дойде 15- 22 август!

  • 3 753
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 419
[Аya, с какво те стимулираха тези месеци и по принцип имаш ли редовна овулация?
Пих Клостилбегит. А иначе за 3те месеца наблюдение преди Клостилбегит-а само веднъж имах овулация и то фоликула се пукна докато беше още доста малък - не беше станал дори и 20мм

Леа, аз вярвам, че рано или късно ще стане - с повече или по-малко зор, но исках да си споделя с вас  Hug

Лали, ще чакам с нетърпение да кажеш новините от лекаря се  Praynig за теб!   bouquet

Момиче, въздържанието трябва да е от 3 до 5 дни и не повече  Wink
Аз също не съм наясно за какво са тия антибиотици  newsm78, но като цяло съм лаик на тема цветни снимки затова си трая и не питам  Blush

# 61
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Лали, стискам палци! Praynig
колкото до признаците - не е нужно да ги има  bouquet

# 62
  • Мнения: 1 320
Благодаря за отговорите.   bouquet

# 63
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Момиче, мъжа ми като си прави спермограма, изискването беше 5 дни въздържание, но той се въздържа само 3 дни и резултатите пак бяха много добри.
Леа, на 5-ия ден щяха да бъдат по-лоши от 3-ия. Защото ако не се лъжа максимума е 2 дни и после почват да се влошават качествата, а докторите искат да видят това - при намалена способност какво остава.
Mur и аз не пих антибиотици - докторът каза, че ако има някакъв проблем да му звънна. Че иначе след тези антибиотици, сигурно ще трябваше да пия и нещо за изчистване, че щях да се гъбясам. Според мен повечето доктори предписват за да се презастраховат.

# 64
Четейки тук за цветните снимки, май моя случай е индивидуален, защото не само, че ми биха Гентамицин два пъти, а и ме оставиха в болницата до другия ден на обяд. Всъщност си помислиха, че са спукали нещо и настана една паника... #Crazy За щастие се разминах само с болката и уплахата, защото накрая се оказа, че всичко е ОК  ooooh!

# 65
  • Мнения: 4 399
Аз пък специално си поисках антибиотик след снимката. Чела съм че е хубаво да се пие профилактично. Съгласна съм че с антибиотиците не бива да се прекалява, но знам също и че евентуална инфекция в този случай може да направи големи поразии. Изписаха ми Аугментин.

# 66
  • Мнения: 7 716
Първо антибиотици не трябва да се пият под път и над път.
И второ, обикновено процедурата се прави около 7-10 ден от началото на цикъла, зависи от продължителността, за да има един-два чисти дни.
И така ако започнеш антибиотик около 9-10 ден, за да има ефект трябва да се пие 5 дни, а ако овулацията е 12-13-14 ден, и като се има впредвид, че антибиотика се разгражда до 48 часа след последния прием, направо започваш да тровиш евентуалния зародиш.
Не е добре да се пие антибиотик превантивно, обаче лекарят преценява според индивидуалния пациент - евентуално усложнения, имунинет и т.н.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
ииииии , как ме приземи тая ти лентичка Лали , въздуха ми изкара !

# 68
  • Враца
  • Мнения: 5 208
М да Embarassed, съжалявам Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 4 272
Лали, и аз съм учудена...как до последно имаше висока БТ...и сега изведнъж гадината....Дано се получи другия път!

# 70
  • Мнения: 1 419
Лалииииии - ще я бия тая твоЙта лелка  #Cussing out
Но ние и следващия месец, ще те подкрепяме пак  Hug  bouquet

# 71
  • Мнения: 860
Lea, не трябва да се учудваш толкова на високата температура до последния момент. На мен в понеделник ми беше 37 градуса, направих си тест, който беше отрицателен и 3 часа по-късно ми дойде. Направо полудях, защото ми беше 31 ден, а обикновенно ми идва на 27-29 дни. Не че нямам и изключения, а заради високата ми БТ си останах с надеждите до послената минутка  #2gunfire  
Lali, нов цикъл, нови надежди и повече късмет!
За антибиотиците съм съгласна, че не трябва да се пият безпричинно и за това питам при вас как е било. Снимката ми ще е на 7ми ден от цикъла. Понякога овуто ми е на 15-16 ден, така че имам 5-6 дни за антибиотици. Или пък ще изпуснем овуто този цикъл  newsm78. Не знам. Имам време до понеделник да мисля, ще се консултирам с лекаря, а и най-важен е резултата от снимката  Praynig

# 72
  • Мнения: 4 399
При мен въпроса с овуто и с антибиотиците изобщо не стоеше, защото аз съвсем съзнaтелно пропуснах цикъла в който правих снимката. Мисля че съм доста добре запозната с действието на антибитиците и ги приемам само в краен случай. В случая обаче след много четене прецених че е по-разумния вариант отколкото да поемам рискове за остатъка от живота си. Процедурата е инвазивна, това е истината. Но в крайна сметка всеки преценява за себе си какви и колко рискове би желал да поеме.

# 73
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Лали, все едно някой ми изля кофа с горещ вода..
Нов цикъл - нов късмет, желая ти го от сърце EFP

# 74
  • Мнения: 2 381
Ая, благодаря ти за отговора. Все пак не се давай, нали затова наричат зачеването "чудо"

Мур, на мен също не изписаха антибиотици. Но болката не трябва да продължава дълго. Четох за силно кървене тук във форума. Според мен не е редно. При всички случаи се дръж връзка с лекаря си. Ето какво пуснах наскоро по повод цветна снимка:
http://www.asrm.org/Patients/FactSheets/hsg.pdf

Момиче, ние правихме 2 спермограми. Едната беше след 2 дена въздържание (демек на 3-я) и не беше много добра. Втората беше беше след 5 дена въздържание и беше значително по-добра от първата. Мъжа ми пие проксид независимо от това.
Успех момичета

Общи условия

Активация на акаунт