ПОМОЩ-Строители измамници

  • 1 663
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Няма нищо лошо в купуването на зелено.  Обаче трябва здраво да си вържеш гащите преди сключването на договора.  Нашето жилище го купихме на ярко зелено,  още дупката не беше изкопана. Обаче минзухар първо развъртя телефони на познати от бранша, за да се информира подробно за строителя, посети негови завършени обекти, проведе небрежни разговорчета с живущи в негови кооперации и накрая хвана един адвокат, който му разгледа и зъбките на строителя.
А, най накрая предложихме някои допълнения в  предварителния даговор, основно относно срокове и неустойки, които бяха приети без никакви възражения. Резултата е - всичко на 6.  Та, така се прави.  

# 16
  • Мнения: 5 370
минзухаре, това е така, наистина. Но в днешно време, когато гърмят строител след строител, извинявай, ама би било несериозно да се купи на зелено.Лично мнение.

(освен това аз съм и фен на старото строителство).

# 17
  • Мнения: 2 401
Днес ситуацията е извънредна.  Днес не знам кой би поел тоя риск. Но кризата няма трае вечно.   

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Просто преди кризата беше стремителен възход, че притъпи всяко здравословно мислене на купувачите. Като отвсякъде се ревеше "купувай, че не остана" и хората купуваха без много-много да му мислят.  Само не зная дали от страх да не останат без жилище или от алчност.

# 19
  • Мнения: 5 370
Просто преди кризата беше стремителен възход, че притъпи всяко здравословно мислене на купувачите. Като отвсякъде се ревеше "купувай, че не остана" и хората купуваха без много-много да му мислят.  Само не зная дали от страх да не останат без жилище или от алчност.
Andariel, не мога да не отбележа факта, че това е една от малкото теми, по които с тебе мислим почти еднакво. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 20
Благодаря на всички за мненията.
За да отговоря на повечето нападки ще кажа ,че имаме договор който според нашия адвокат ще издържи в съда.Имаме си и големи неустойки по договора.Не е това проблема.Нали сме в България.Може ли да знам дали този "бизнесмен ",който от години е в бизнеса няма приятели в съда.А и защо трябва да се хабят толкова нерви.При толкова много закъснения и измамени хора трябва да има облекчена процедура.А когато си купувахме жилището,ако не беше на зелено трчбваше да вземем нещо северно на 1 ет и т.н.А ни трчбваше спешно.Кой да знае за кризата.
Разбира се скоро ще кажа и името на фирмата,но за момента сме в процес на преговори.Ако някой е успчл да си получи неустойките по договора  ще съм благодарна за маллко инфо от 1-ва ръка.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Извинявай, ама за мен има голямо противоречие между думите "спешно" и "на зелено". Като е спешно се купува готово.
Но както и да е. Накиснали сте се здраво и не съм оптимист за благоприятен изход.

Общи условия

Активация на акаунт