Отговори
# 285
  • Мнения: 1 777
С какво мога да заменя заквасена сметана newsm78
Много зависи за какво ще я използваш.

# 286
  • София-Младост
  • Мнения: 23 404
Купих калмари, туби от калмари всъщност...единият вариант е да ги панирам, но се чудя на грил тиган биха ли се получили? Трябва ил да се варят преди това или директно така ги мятам?

# 287
  • Мнения: 5 173
Днес правих измислен от мен крем - 2 жълтъка, к. мляко, 3 лъжици захар, 1/2 ч. ч. захарен сироп с малко лимонена киселина и 1 желатин. Желатинът го разтворих в малко по-малко от 1/2 ч. ч. вода, после го разтопих на водна баня, загрях цялата смес + желатина, сложих я в купички ииииии не иска да стегне #2gunfire.
Да слагам ли още 1 желатин и защо не ми стегна?

# 288
  • Мнения: 22 867
Днес правих измислен от мен крем - 2 жълтъка, к. мляко, 3 лъжици захар, 1/2 ч. ч. захарен сироп с малко лимонена киселина и 1 желатин. Желатинът го разтворих в малко по-малко от 1/2 ч. ч. вода, после го разтопих на водна баня, загрях цялата смес + желатина, сложих я в купички ииииии не иска да стегне #2gunfire.
Да слагам ли още 1 желатин и защо не ми стегна?

Когато желирам кисело мляко с плодове, на една кофичка слагам два желатина, възможно е да ти е малко желатина.

# 289
  • Мнения: 5 173
Значи, да затопля сместа и да сложа още 1 желатин ли? newsm78

# 290
  • Мнения: 251
Днес правих измислен от мен крем - 2 жълтъка, к. мляко, 3 лъжици захар, 1/2 ч. ч. захарен сироп с малко лимонена киселина и 1 желатин. Желатинът го разтворих в малко по-малко от 1/2 ч. ч. вода, после го разтопих на водна баня, загрях цялата смес + желатина, сложих я в купички ииииии не иска да стегне #2gunfire.
Да слагам ли още 1 желатин и защо не ми стегна?
И аз слагам на 0. 400гр. -1куп. кис .мляко 2 желатина, но ако сложиш сега , незнам дали ще се стегне newsm78

# 291
  • Мнения: 22 867
Значи, да затопля сместа и да сложа още 1 желатин ли? newsm78

Не знам колко се е сгъстила сместта, ако е течна, не е нужно да я затопляш, просто залей с две-три с.л. вода пакетче желатин, като набъбне го разтвори на водна баня и хубаво го смеси с крема. Но, ако пък сместта в купичките  е стояла в хладилник и се е смръзнала, не е лошо леко да я загрееш, за да не се пресече новия желатин. И ако е възможно, разбъркай с миксер или тел хубаво, за да се смесят желатина и сместта.

# 292
  • Мнения: 5 173
Момичета, благодаря ви  bouquet.
Стана мн вкусен, но защо ли очаквах да е като желе, а той си е като... кисело мляко (като консистенция). Thinking.

# 293
  • Мнения: 117
купих зелени маслини от гърция оказаха се много солени и накрая нагарчат ще съм благодарна ако микажете някаква саламура че са 2 килограма и незнам какво да ги правя newsm78

# 294
  • Мнения: 804
За соленото ги остави в студена вода поне за една нощ,след това ако е нужно ги остави още в нова студена вода,а саламурата ,в която ги държа е олио - в бурканче.Добавям и оцет,но не е задължително.

# 295
  • Мнения: 9 157
Купих калмари, туби от калмари всъщност...единият вариант е да ги панирам, но се чудя на грил тиган биха ли се получили? Трябва ил да се варят преди това или директно така ги мятам?

Виж тези предложения на Йоли  за калмари цък        цък          цък             цък 
цък        цък

# 296
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета, благодаря ви  bouquet.
Стана мн вкусен, но защо ли очаквах да е като желе, а той си е като... кисело мляко (като консистенция). Thinking.

Когато друг път правиш желирано кисело мляко,само разтвори желатина във водата,както беше описала и на тънка струя прибавяш към сместа,без да загряваш цялата смес.

# 297
  • Мнения: 5 173
Млякото стана. Вчера от нетърпение, го опитах още преди да е стегнало напълно.
Кремът стана желиран, както ми се искаше  bouquet.

# 298
  • Мнения: 14
Много благодаря за помоща ти super.mama.ani.  Hug
Обезателно ще я изпробвам тази рецепта.

# 299
  • София-Младост
  • Мнения: 23 404
Купих калмари, туби от калмари всъщност...единият вариант е да ги панирам, но се чудя на грил тиган биха ли се получили? Трябва ил да се варят преди това или директно така ги мятам?

Виж тези предложения на Йоли  за калмари цък        цък          цък             цък 
цък        цък
Това ще ми е за другия път, снощи ги панирах и станаха много вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт