Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 21!

  • 15 267
  • 294
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 146
Fatа, ще сложа линк към храненето на Оливер в темата за ПЗ.
Трябваше да сложите и предупредителен надпис "Никога не правете това у дома!"  Joy
Шегувам се, разбира се... Снощи гледах как този страхотен бонбон се маже с разни храни, опитвайки се да се нахрани и ми стана малко тъжно, че никога не съм видяла моето дете омазано така! Обещавам да се поправя и отново ми бяхте много полезни!   bouquet

# 181
# 182
  • Мнения: X
Здравейте! Влизам в темата, за да ви поискам съвет. Моето кърмаче е почти на две години и половина и от известно време си увеличи още повече броя на кърменията през деня, а през нощта е залепен за мен. Не съм спала нормално от поне 2 седмици,  при опит да го преместя на неговата възглавница започва да мрънка и веднага започва отново да суче. А през деня идва да си иска цокане поне 20-25 пъти, ако не и повече. Няма да крия, че цялата тази работа ме изнервя страхотно и мисля в посока да го откажа поне от нощното кърмене. Но казано честно, не знам как да стане това - толкова е пристрастен, че само до тоалетната да отида през нощта и изпада в невероятни истерии - рита, удря баща си, който се опитва да го успокои, чак повръща от плач. Преди малко толкова му се ядосах, че си намазах гърдите с горчица - цъфна след 10 минути и въпреки че му обясних, че циците сега са малко болни и горчат, той засука...поспря малко и констатира "не горчат циците" и си продължи по обичайния начин. Моля, дайте ми съвет какво да правя - не искам да го отбивам съвсем още, но искам да намаля броя на дневните кърмения и съвсем да премахна нощните (знам, че много искам Wink).

# 183
  • Мнения: 381
Айде да почерпя нали сме именници  Flutter

# 184
  • Мнения: 668
Честито на всички именници и празнуващи!!! Да са живи и здрави.
Ние у дома празнувахме 70-ти рожден ден на свекъра, една приятелка също е рожденичка - та поводи много.
А и аз имам повод за "празнуване" ако може така да се каже - от днес съм пак в партията на оциклилите се, 2 години и почти 1 месец БЕЗ, е стига му толкова явно на моя организъм.
За сметка на това малката са я напънали зъбите и постоянно ме преследва с позиви "па-па-па" и ми рови в пазвата... на моменти не се изтрайва ама стискам зъби и се мъча да търпя.
Лека вечер на всички.  Simple Smile

# 185
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 24 383
Мина, а защо е така, каква причина може да има? Ако знаеш коренът, някак по-лесно е да се търсят решения, или поне е по-лесно, даже да няма решения Simple Smile

# 186
  • Мнения: 13
Здравейте! Влизам в темата, за да ви поискам съвет. Моето кърмаче е почти на две години и половина и от известно време си увеличи още повече броя на кърменията през деня, а през нощта е залепен за мен. Не съм спала нормално от поне 2 седмици,  при опит да го преместя на неговата възглавница започва да мрънка и веднага започва отново да суче. А през деня идва да си иска цокане поне 20-25 пъти, ако не и повече. Няма да крия, че цялата тази работа ме изнервя страхотно и мисля в посока да го откажа поне от нощното кърмене. Но казано честно, не знам как да стане това - толкова е пристрастен, че само до тоалетната да отида през нощта и изпада в невероятни истерии - рита, удря баща си, който се опитва да го успокои, чак повръща от плач. Преди малко толкова му се ядосах, че си намазах гърдите с горчица - цъфна след 10 минути и въпреки че му обясних, че циците сега са малко болни и горчат, той засука...поспря малко и констатира "не горчат циците" и си продължи по обичайния начин. Моля, дайте ми съвет какво да правя - не искам да го отбивам съвсем още, но искам да намаля броя на дневните кърмения и съвсем да премахна нощните (знам, че много искам Wink).
като намериш решение,сподели го с мен!имам чувството,че аз съм писала тези редове! smile3514

# 187
  • Мнения: 89
Пиша тук, заЩото се с4итам за дългокърмеЩа. Преди да родя реших, 4е до 6-тия месец трябва изкарам. След 6-я месец, реших докато малката изкара предните зъби. Сега дъЩери4ката ми е на 1 година и не смятам да я отбивам. Оба4е имам проблем - разранява ми гърдите и ме боли. Даите съвет какво да правя. Единственото, което правя сега е да вадя гърдите си на въздух, когато мога. А както се сеЩате - това не е много 4есто. Не искам да я отбивам, тя е пристрастено сукал4е и се 4увства добре на гърда.  newsm78

# 188
  • Мнения: X
Мина, а защо е така, каква причина може да има? Ако знаеш коренът, някак по-лесно е да се търсят решения, или поне е по-лесно, даже да няма решения Simple Smile

Последните два кътника в момента са полупробили и това е единственото нещо, което ми хрумва като причина. Иначе от снощи има някаква промяна към по-добро - кърмих го около 6 пъти само и спа на своята възглавка. Днес не ме търси толкова често. Но все пак искам да го откажа от нощното кърмене, даум ексол добра идея ли е?

# 189
  • sofia
  • Мнения: 9 544
Мина, ще трябва да мажеш с нещо по-гадно, явно Wink
Теодор се отби сам, от раз по време на едно боледуване, но това не значи, че не ме проверява нощно време дали съм до него  Crazy.....как се надявах да почне да спи непробудно.

пп: и малкия повръща от плач, надуване му викам аз.

# 190
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 24 383
Мина, а дали като пробият и тези зъби, няма да има промяна? При някои деца пробиването на последните зъби носи драматична промяна в модела на сън, особено ако кътниците са ги поизмъчили (и нас покрай тях)?

# 191
  • Мнения: X
Ами освен да изчакам, май друго не ми остава. Освен това сега като се държи сравнително "прилично" и не е залепен за мен постоянно, даже ми става тъжно при мисълта да го отбия.

# 192
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
При нас сукането страшно много се влияе от магнитните бури.В такива дни почти не се отлепя от мен,а през нощта суче почти непрекъснато,дори приплаква често.Сега вече следя датите и знам кога да съм подготвена.Дори съм забелязала,че през такива нощи се напишва,което в обикновени дни е абсурд.Винаги се събужда когато му се пиша.
Като пример-такива дни бяха 3-ти и 5-ти май,така че може и от това дечицата да са били неспокойни. Rolling Eyes

# 193
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 568
При нас сукането страшно много се влияе от магнитните бури...
Ха сега, де! Дай източник и ние да следим. Mr. Green
Аз пък си мисля, че на Халюша й влияят фазите на луната (повече суче на пълнулуние, сигурно щото тогава има прилив на кърма), но не съм 100% сигурна. По-скоро съм твърде несериозна, за да следя и записвам, та да изведа закономерност.

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 17:52 от Мяуче

# 194
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Ето тук  следя.
За фазите на луната и аз съм забелязала. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт