7,5 месеца безпроблемно кърмене и сега -мастит

  • 13 074
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 376
В интерес на  истината малко по-добре се чувствам ,  но  ще  отида да   видя какво ще каже  доктора.  Компрес от краставици каточели малко  ми  помага.

# 16
  • Мнения: 246
Britt, от 2-ри до 4-ти месец бях с хиперлактация, но бучки нямах. Сдобих се с тях преди 2-3 седмици. Опитах всичко изписано, без зарзавата, но нищо не помогна. Изпитвах ужасни болки дори при леко докосване на гърдата. Намерих сама лечението. Оставих детето не само да суче, а да заспи на гърдата. То си игра, игра с нея и нактая заспа, а аз изгледах един филм  Mr. Green.  Докато спеше синковеца цокаше в просъница. Ами час по-късно и помен нямаше. На другия ден пак се появиха бучките и пак повторих процедурата. До момента нищо няма.
През цялата време давах да суче само от едната гърда, а другата цедях.
Млякото не ми се увеличи значително.  Лактацията вече не е както преди.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
В интерес на  истината малко по-добре се чувствам ,  но  ще  отида да   видя какво ще каже  доктора. 
Да пишеш Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 376
Докторът  каза,  че  съм  по-добре,  но  трябва  непрекъснато  да  цедя поне  4  часа. Аз  мисля,  да  ползвам предимно  бебето, тя  сега  и  е отрязана твърдата храна  и  е   склонна  да  ц ока  по-често. Изписа  антибиотик,  каза,  ако  нямам подобрение,  мога да чакам   най-много  до  утре  сутрин.  Изписа Зинат 500,  каза  че  е  съвместим   с  кърменето.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Добре е, че се съобразява с теб и се опитва да помогне с лечение без АБ Simple Smile
Зинат наистина е съвместим с кърменето, така че ако се наложи, ще можеш да го приемаш, само ще трябва да помислиш превантивно за пробиотици, често при прием на АБ се получава гъбична инфекция.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Бравос на доктора (супер е, че не избързва и че не е предписал от групата на пеницилините) и на теб, че си по-добре Simple Smile. Чакаме да се похвалиш съвсем Grinning.

# 21
  • Мнения: 2 376
Аблой, пробвах твоя  метод  и наистина   бучките  се  разнесоха, но  малко  по-късно  отново  се  появина   ooooh!
Бу,  кажи  ми  моля  те  повече за  пробиотиците.  Какъв  точно  препарат,  как  се  пие?

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Брит, виж това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0
Антибиотиците заедно с 'лошата' флора убиват и 'добрата', за съжаление, и когато организмът остане беззащитен, се случва да процъфтят гъби. Не задължително, но се случва.
Затова е добре да има човек едно на ум и може да взима превантивно пробиотици. Това са 'добри бактерии' - иначе казано, нещо като жива хранителна добавка, която помага вътрешният баланс да се възстанови по-бързо - ацидофилус, бифидус (но не от кисело мляко, не е достатъчно, а и тя е малка)...
Лекарят ти вероятно може да ти изпише, или пък ти да го питаш за някой протик - има достатъчно голямо разнообразие и всеки избира според вкуса си или според нечия препоръка.
Примерно четиво за някои марки.

Повече за пробиотиците в Уикипедия.

# 23
  • Мнения: 2 376
  Бу, благодаря! Аз не разбрах,  пробиотиц ите за  мен ли  са или за бебето?

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Извинявай, не съм се изразила добре Grinning
За теб - и то само ако се наложи да пиеш антибиотик - за подпомагане на възстановяването на флората и добрия баланс.

# 25
  • Мнения: 2 376
О, аз  нямам  проблем с  антибиотика.  До момента,   в  който  пораст нах достатъчно,  за да  разбирам  ги  ядях антибиотиците вместо бон бони  Mr. Green, апчих-антибиотик  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 246
Зинат-а и аз съм го пила. Не се притеснявай.

Бу е права. Не е задължително гъбичната инфекция да се появи в стомаха. Тя може да е и вагинална. Имай си едно на ум.  Ако пък те мързи поне наблягай на киселото мляко.

И още нещо. Не е за подценяване тази инфекция, защото може с млякото да премине в бебето. Може да се прояви като млечница,  подсичане ... зависи на кои бактерии ще се даде начален старт.

# 27
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравей, дано вече да си по-добре  Hug  Praynig.
От моя опит с кърменето на голямото ми дете установих, че при успешно и безпроблемно кърмене, такива запушвания се получават често при въвеждането на твърдите храни, когато бебето намялява времето, прекарано на гърда, а на тялото на майката и трябва време да се нагоди към новите нужди. Аз такива проблеми имах с баткото, след като му въведох кашата на 10 месечна възраст, взеха да ми се препълват гърдите, вдигах 40 градуса температура, и само сукането на бебето ме спасяваше. Пробвах с помпата, само се влошаваха нещата. Но така, със сукане, за около 2 седмици се оправих. Затова пробвай да слагаш Точица по-често да суче, и стискам палци да ти се размине АБ.
Сега с Миши очаквам, като я захраня, да се появят проблеми с гърдите, но вече съм подготвена.
П.П. Би ли споделила, при кой доктор се прегледа в Токуда. Впечатлих се, че не те е натиснал веднага да почваш АБ. Искам да си го сложа в "белия списък", за всеки случай, ако се наложи.

# 28
  • Мнения: 11 104
Брит, как си?
Биогайя-та е също добър пробиотик, на таблетки за възрастни, на капки за бебето.
Иначе Зинат-ът е съвместим с кърменето (пих го при бъбречна криза, не че нямаше да мина и без него...), широкоспектърен е и оставам с впечатлението, че е сред най-"модните" сред докторите в наши дни.
Дано не ти се налага да го пиеш де.

# 29
  • Мнения: 2 376
Здравейте и благодаря на всички за съпричастността!  Hug
С радост искам да кажа, че днес съм по-добре. Направих обаче грешката (естествено под натиск) да взема антибиотика  Sick

Точица в следствие на глада  Laughing беше така добра да реши да цока цяла нощ. Сутринта като се събудихме нямаше бучка, но половин час по-късно пак се появи...някак си и мястото при допир е болезнено.  Явно съм получила свръхлактация.. Днес ще и давам да суче колкото да разнесе бучката и после студени компреси. Зелевите не ги харесва, мръщи си и се опитва да ми забърше гърдата след тях  Heart Eyes

Гале, ходих при доктор Димитров, аз при него раждах. 

Взех Лактофлор, започвам да го пия.

Общи условия

Активация на акаунт