Стъклен балкон, или остъкляване със сгъваемо стъкло

  • 213 986
  • 515
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 764
В Прага видях такова остъкление по терасите им и страшно ми хареса.Дано и цената да е 250 лв.,струва ми се поносима.

# 16
  • Мнения: 564
Не бях попадала досега на такова нещо! Много ми харесва и допада като идея!  Peace
Само почистването не знам дали няма да е малко сложничко....

# 17
  • София
  • Мнения: 7 980
От Стройкото поръчахме такова остъкление. Излиза около 335 лв./кв. м. За жалост, малко фирми в България го предлагат и аз го дебнех от около 2 години, за да му стане по-нормална цената. За пръв път го видях в едно заведение в кв. Гео Милев. За справка, през 2008г. ни го предлагаха за около 400 лв./ кв. м.
Това, което се изисква като технически данни е: идеална нивелация за поставянето, мин. 6 см. дебелина на стената на терасата, в противен случай се поставя носеща метална рамка, която трябва да се разкрасява. Това остъление позволява 100% отваряемост, никаква топло и шумоизолация. Основната цел, заради която го слагаме, е прах. Стъклата, с които на нас ни го слагат, са закалени (8 мм), а не триплекс. От фирмата казаха, че препоръчвали закалено, защото триплексът лесно се наранявал. Тониране на стъклото или някакви други екстри, естествено, че качва цената нагоре. Минахме първата фаза на монтажа, която в нашия случай е рамката, сега чакам да ми се обадят за монтаж на стъклата. Simple Smile Стискайте палци Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 928
От Стройкото поръчахме такова остъкление. Излиза около 335 лв./кв. м. За жалост, малко фирми в България го предлагат и аз го дебнех от около 2 години, за да му стане по-нормална цената. За пръв път го видях в едно заведение в кв. Гео Милев. За справка, през 2008г. ни го предлагаха за около 400 лв./ кв. м.
Това, което се изисква като технически данни е: идеална нивелация за поставянето, мин. 6 см. дебелина на стената на терасата, в противен случай се поставя носеща метална рамка, която трябва да се разкрасява. Това остъление позволява 100% отваряемост, никаква топло и шумоизолация. Основната цел, заради която го слагаме, е прах. Стъклата, с които на нас ни го слагат, са закалени (8 мм), а не триплекс. От фирмата казаха, че препоръчвали закалено, защото триплексът лесно се наранявал. Тониране на стъклото или някакви други екстри, естествено, че качва цената нагоре. Минахме първата фаза на монтажа, която в нашия случай е рамката, сега чакам да ми се обадят за монтаж на стъклата. Simple Smile Стискайте палци Simple Smile

Как да разбирам- не шумо- и топлоизолира ли  Thinking. То за какво е тогава  Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 7 980
Шумо- и топлоизолацията са все едно от старите винкелови остъкления... Почти никакви според мен, сравнени с ПВЦ остъкление. Ако целта е да се топлоизолира едно помещение, то тази дограма със сигурност не е подходяща. Ние я слагаме, защото има много прах и искам да огранича количеството му, като същевременно не затварям терасата. Това, което ми казаха от самата фирма е, че не препоръчват тази дограма за първа и основна поради изложените съображения.
Само да добавя, че цените, които посочих, не са на фирмата от линка. 

# 20
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Аз съм виждала такова нещо тук в Турция! Заведенията масово са с такова и има топло- и звукоизолация, защото вътре не стоиш с яке, а по тениска! Ако нямаше сигурно щеше да е студенко зимата. Разказвай после! Жалко, че не си попаднала на тази фирма "BEST PANORAMA" милинка, че цената им е къде по-ниска!  Peace Дано скоро се радваш на това остъкляване!  Hug  bouquet
Много е странно, че ти слагат първо рамката, а след няколко дена стъклата. Тази фирма казват, че монтират всичко в един ден, на пакет било.  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 7 980
В нашия случай се налагаше рамка, защото живея в панелен блок, който няма нито една равна стена.  А тези остъкления изискват идеална нивелация. По отношение на изолацията - ще пиша, след като го монтират Simple Smile Въпреки това не възлагам особени надежи, защото имам представа от винкелово остъкление колко пази Simple Smile

# 22
  • Мнения: 723
оооох, болното ми място-така ми харесва това остъкляване и ако не живеех в суперцентъра , и не се опасявах от проблеми с община и етажни съсобственици-ВЕДНАГА Я ОСТЪКЛЯВАМ ТЕРАСАТА bowuu

# 23
  • Мнения: 723
на мен като звъня не ми отговарят телефоните Cry
и на мейла нищо не получавам, а им писах Confused
много ми е мъчно..............ще плача
защо така правят тези хора Sad

# 24
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Работят, работят Hug. Днес звънах да питам за звуко и топлоизолацията. Казаха ми 33% било по-малко от алуминиевата дограма. В сравнение, че лятото ще мога да се радвам на неостъкления си балкон, това е супер. Ще се поръчва!  Peace Praynig Laughing

# 25
  • Мнения: 138
Видях, че фирмата от линка е в Габрово. Някой да има координати на такава в Бургас или региона?

# 26
  • Мнения: 1 680
А в София? милинка, коя е твоята фирма?

# 27
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
И аз като милинка, се побърквам от този прах. Още повече че сме отстрани на основен булевард, а и отсреща довършват строеж  Sick Не мога да си ползвам терасата като хората, определено се заинтригувах и 250лв/м ми се вижда ок, аз имам вътрешна тераса и ми трябва само преграда отпред.

# 28
  • Мнения: 58
Аз имам алуминиеви щори на терасите си и съм много доволна.
Напълно изолират от студ, дъжд и слънце. Когато искам да имам тераса открита
ги вдигам и обратното. Това също е решение за остъкляване на тераси.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 980
Фирмата, от която ние поръчахме, е http://www.winfree-bg.com/gallery.html
Още нямам нищо монтирано, за да споделя впечатления. Тая седмица ми е ужасно натоварено в работата и все забравям да им звънна, за да ги питам кога ще монтират.

Общи условия

Активация на акаунт