Стъклен балкон, или остъкляване със сгъваемо стъкло

  • 214 708
  • 515
  •   5
Отговори
# 285
  • Мнения: 2
Здравейте, някой може ли да ми препоръча фирма за безпрофилно остъкляване на тераса за гр. Стара Загора и да сподели отзивите си за изпълнение на фирмата .
 

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Здравейте, ще поизтупам малко темата от прахта. Дано все още има кой да я следи. Simple Smile

Стана ми интересно, щом тези панели не са шумо- или топлоизолиращи, с каква цел се използват? Само като ограничение на вятъра и дъжда ли? Аз лично не се нуждая от тях по горните причини, но просто ми е интересно какъв е аргументът за инсталирането им. Simple Smile

# 287
  • Мнения: X
При нас балкона е ъглов и е доста духливо и завихрящо сняг и всякакви боклуци. Не исках да остъклявам балкон, а когато времето е ок да си го използвам точно като. Освен това няма профили и загрозяване на фасада и гледка.

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Благодаря за включването, Bliss. Peace

Имам и още едно въпросче, ако някой знае – когато терасата е Г-образна / ъглова и е от такъв тип – т.е., само с метален парапет отпред (без "твърда" част"), как стандартно се прави остъкляването? Слагат се по-дълги (двуметрови) плоскости ли – нещо подобно, предполагам?

# 289
  • Мнения: 1 142
Дано се включи някой от Русе да сподели опит за безпрофилното остъкляване

# 290
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Здравейте, лятото или есента ни предстои да правим такъв тип остъкляване + още куп други неща и съм започнала още от сега да търся мнения и оферти. До момента сме ходили на две места да разпитаме и поискаме оферта.

Едното място ни препоръчаха да си остъклим с pvc дограма, което със сигурност няма да правим. Отказахме се от тях, тъй като почти ни отказаха направата на тази дограма с доводи, че нямало да е топло и т.н. Целта ни никога не е била отопляване на балкона, наясно сме какво може да предложи такъв тип остъкляване и това искаме.

На другото място ни предложиха две оферти от два различни производителя - сръбски и испански. И двете дограми си имат своите предимства и недостатъци, като разликата в цените е двойна. На пръв поглед изглежда като да е лесен избор, но дали си заслужава да си спестим парите сега и после да сме евентуално недоволни. Затова бих искала да помоля хора от София за препоръка за фирма изпълнител, фирма производител или каквито и да е други отзиви.

# 291
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
stasy-bs, а дали ще е удобно да споделиш какви пари ти поискаха от втората фирма? Благодаря.

# 292
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
stasy-bs, а дали ще е удобно да споделиш какви пари ти поискаха от втората фирма? Благодаря.
Да, разбира се. Не помня точните суми и офертата не е в мен. Грубо казано бяха 2700лв за сръбската и 5100лв за испанската за 6м дълга тераса и крила с височина 1,60м. Испанската е изчислена с 10мм стъкло с цел по-малко огъване. Сръбската е изчислена с 8мм, защото профилът не позволявал повече. Чисто информативно ми изчислиха и около 600лв оскъпяване за слагане на УВ филтър на испанската, тоест ще стане 5700лв. Не е предвиждано оцветяване на стъклата, но то се заплата допълнително. Друга разлика между двете е и в начина на захващане и водене на прозорците. Сръбската виси от тавана и се движи с лагери. Испанската стъпва на парапета и е с някакви четки вътре.

# 293
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Благодаря за изчерпателността! bouquet

# 294
  • София
  • Мнения: 158
Здравейте, имам нужда от помощта Ви.
Предстои ми остъкляване на тераса, която се намира на последният етаж.
Какво ще ме посъветвате за качествена дограма /стъклопакет, плъзгащи врати или тип хармоника/?
Относно фирмите съм се насочила към СААВ и Етиком. Приемам съвети за други фирми в София.
Благодаря предварително.
1.
2.
3.

# 295
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Здравейте! Искам да попитам някой остъклявал ли е стандартен балкон в панелен блок с дограма тип хармоника? Интересува ме фирма изпълнител и Цена

# 296
  • Мнения: 31
Здравейте! Искам да попитам някой остъклявал ли е стандартен балкон в панелен блок с дограма тип хармоника? Интересува ме фирма изпълнител и Цена
Ние  остъклихме балкон със сгъваемо стъкло в панелен блок преди 2 години. Фирмата е Бест панорама и ни излезе 1500 лева. Бях чела за тях и негативни коментари, но аз съм доволна, нямам забележки.

# 297
  • Мнения: 1
здравейте, моля да ми препоръчате фирма от която сте доволни за безпрофилно остъкляване във Варна

# 298
  • Мнения: 46 518
По принцип съм голям противник на остъкляването, но предвид навяването на сняг зимата, опаковане на мебелите и т.н., съм на крачка от това да се предам Simple Smile
Терасата ни е вътрешна, няма да е нужно да се зида нищо, само дограма - 4 профила, средните 2 ще са отваряеми. Та за тях ми е питането - иска ми се да е с плъзгащи, но нямам опит с такива. Имат ли минуси спрямо стандартните?

Също и ако някой скоро е правил да каже горе долу колко излиза реално. Съвпада ли с калкулаторите или сметката в крайна сметка е друга?
 

# 299
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Плъзгащите, които са с една четчица отдолу, не уплътняват добре, такова е при нашите.
В  нас сложихме плъзгане тип Фолксваген, то си уплътнява, затваря се добре прозорецът, но цената е доста по-висока. Не мога да кажа актуалните такива, защото го сложихме преди година и половина, а при нашите е от преди 10 г. сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт