Стъклен балкон, или остъкляване със сгъваемо стъкло

  • 214 559
  • 515
  •   2
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 1 877
а с какво изложение сте?нашето изложение е западно ,като балкона е и ъглов, и също сме на шумен булевард .Доста често вилнеят западни ветрове, ще издържи ли зимно време на силен вятър?
Ние сме с източно, но според мен това няма никакво отношение. Конструкцията е стабилна и масивна, изобщо не би ми хрумнало да се притеснявам, че няма да издържи на вятър. Smiley

# 361
  • Мнения: 40 750
Няма как единично стъкло да изолира добре и ако някой разчита САМО на това остъкляване за изолация ще се разочарова. Обаче подобен тип изолация в комбинация с нормален прозорец със стъклопакет има много голям ефект.

# 362
  • Мнения: 12
Може ли някой да препоръча фирма за сгъваемо стъкло в Пловдив и как вървят цените?

# 363
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
И аз се интересувам!

# 364
  • Мнения: 794
За Пловдив - Глас систем . Аз съм много доволна , втора година ползвам остъкляването си. Вижте във фейсбука страницата им, има и телефони.

# 365
  • Мнения: 574
Здравейте! Искам да Ви поразпитам за този тип остъкляване. Като вали сняг, респективно и дъжд, мокрят ли ви се терасите и навява ли снежна маса? За почистването ми изглежда супер удобно. Профила по който се движат пак ли е ПВЦ и възможно ли е да бъде както при другите дограми, на пример златен дъб? И към тези, които са си правили проучвания, по-скъпо ли излиза спрямо профилното остъкляване? Благодаря предварително. Слънчев ден!

# 366
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Със сигурност излиза по-скъпо. Почти двойно всъщност. За едни и същи размери Пвц е 1200лв, а безпрофилно 2300лв

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 11:49 от Pretti shy

# 367
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте! Искам да Ви поразпитам за този тип остъкляване. 1. Като вали сняг, респективно и дъжд, мокрят ли ви се терасите и навява ли снежна маса? За почистването ми изглежда супер удобно. 2. Профила по който се движат пак ли е ПВЦ и възможно ли е да бъде както при другите дограми, на пример златен дъб? И към тези, които са си правили проучвания, по-скъпо ли излиза спрямо профилното остъкляване? Благодаря предварително. Слънчев ден!
1. Изолира 100% от дъжд и сняг, изобщо не се мокри терасата.
2. Профилът мисля, че е нещо подобно на ПВЦ и да, може да е в различни цветове, за да пасва на дограмата.

# 368
  • Мнения: 794
Профила ,по който се движи остъкляване може да бъде алуминиев, или с цвят по ваш избор. При мен е в тъмно кафяво, като държах да е с цвят като на дограмата. Много малко оскъпява, но си заслужава, естетичния ефект е страхотен, целия квартал се изпринесоха да ме питат колко струва и кой я е правил. Определено си заслужават парите според мен, много естетична и фукционална конструкция, която се вписва перфектно в облика на цялата кооперация.

# 369
  • София
  • Мнения: 282
Профила ,по който се движи остъкляване може да бъде алуминиев, или с цвят по ваш избор. При мен е в тъмно кафяво, като държах да е с цвят като на дограмата. Много малко оскъпява, но си заслужава, естетичния ефект е страхотен, целия квартал се изпринесоха да ме питат колко струва и кой я е правил. Определено си заслужават парите според мен, много естетична и фукционална конструкция, която се вписва перфектно в облика на цялата кооперация.
А как се мият прозорците ? На висок етаж съм и се чудя как става миенето Blush

# 370
  • Мнения: 574

А как се мият прозорците ? На висок етаж съм и се чудя как става миенето Blush
[/quote]
Представям си го по-лесно от стандартния тип дограма, тъй като всяко стъкло се "изважда" от профила и имаш достъп от двете му страни, без да се надвесваш и т.н. Аз точно за това разпитвам за този тип остъкляване, тъй като съм по-ниска и никога не мога да измия прозорците изцяло, винаги в ъглите не мога да стигна и супер много ме дразни.

# 371
  • Мнения: 794
Точно така! Миенето е много лесно, вчера го направих за няма и час, но и с миенето на терсата. Събирам ги всички стъкла  в единия ъгъл и започвам да мия първото, от едната стана при сгънато състояние, после го вкарвам в улея на релсата и придвижвам малко и го мия от другата страна, както казаха в предния пост е много по-лесно от стандартна дограма, защото си го "оглеждаш " хубаво въртейки го от двете страни (използвам вакуумна стъклочистачка на LEIFHEIT от една година и ми е много удобна). Супер достъпно е! Ако не ви притесняват финансите, смело си правете така терасите. Миналата година бях в Турция няколко пъти, там масово са сложени точно такива остъклявания по-новите кооперации, че и в по-стари блокове.

# 372
  • Бургас
  • Мнения: 703
Аз искам да попитам за изцяло южна тераса какъв профил е по добре? И силиконовата лента която е по цялото профилно стъкло издържа ли? Гледах с ПВЦ профил и със силиконов профил. Да препоръчате и в Бургас фирма.

# 373
  • Мнения: 472
Здравейте! Бих искала да получа мнения от вас за сгъваема стъклена система за тераса. Лесно ли се поддържа? Подходящо ли е за климатичните условия в България? Ние искаме да си направим такова остъкляване, но не можем да се решим, защото чуваме много разногласни отзиви (за конденз, за уплътнението между стъклата), та затова реших да се допитам и тук. Simple Smile Качвам и снимка, която намерих в Интернет (https://luxglass.eu/остъкляване-на-балкони), за да стане по-ясно. Благодаря ви отсега!

# 374
  • Мнения: 40 750
Страхотно е. Аз не си сложих, защото нямам къде да събирам нагънатите пана, ако са с ширина над 35 см. А това щеше да изглежда като решетка от снадките. Ако имах място за 50-60 см веднага му скачах. Иначе сериозно проучвах.
Но това не е като дограма, а е единично стъкло с относително слабо уплътнение. Респективно не изолира добре, а ако пуснеш вътре топъл въздух, докато вън е студено, и конденз ще има. Това си е най-висок клас ветробран и пази от течение, запрашаване на терасата, влизане на дъжд и сняг, а и създава въздушна възглавница, която качва температурата вътре в помещението оттатък балкона. Но не е като дограма.

Общи условия

Активация на акаунт