ДЕКЕМВРИйските си слънчица гледаме ги като писани яйца

  • 11 987
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 616
За Chamomilla нашата хомеопатка Laughing /как звучи само/  каза че 5 топчета се дават независимо от потенцията или възрастта на детето, това е дозата и вече в зависимост от нервността на детето броя на давания. В началото и аз давах в 100 мл вода, обаче нямаше никакъв ефект и съм му давала в 10 мл вода разтворени тези 5 топчета по няколко пъти на ден. Но специално за зъбките има други добри хомеопатични лекарства Peace Абел какви са тези пликчета не съм виждала такива?

има една аптека на Чаталджа в която повечето неща се предагат и на капки специално за бебета.

# 16
  • Мнения: 2 962
Добро утро.
Аз съвсем ви изтървах ....  Embarassed

Invisible къде се намира тази аптека?

# 17
  • Мнения: 187
добро утро,май вси4ки още спят.
днес съм станала още в 6,30 неможах да спя,нещо ми е криво,пла4е ми се а незнам защо Confused
ето по едно кафенце,който каквото му се пие

# 18
  • Мнения: 468
Добро да е утротои от нас
Миленка месри за кафенцеето добре ми дойде.
Добре дошли на новите мами, съвсем изключих да кажа  ooooh!
Днес вече е студено и цял ден ще сме в къщи затворени гадост.
Pupinka ние сме същите ядем през час и половина два и през ноща ядем по два пъти. От няколко дни я захранвам с пюре дано е от това, че кърмата не я насища достатъчно. Ти захранила ли си бебка?

# 19
  • Мнения: 616
Амбър ето координати:
Обект: Хомеопатична аптека - София
Адрес: ул. Чаталджа 13
Тел. за информация: (+359 2) 929 45 61, (+359 2) 23 66 80 (9.30 - 18.00 ч.) (+359 2) 944 53 79 (9.00 - 19.00 ч.)
Работно време: понеделник - петък: 9.00-19.00 ч. събота: 9.00 - 14.00 ч.
email: homeo97@abv.bg

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 326
И аз нещо ви изтървах Embarassed
Днес става Вальо на 1/3 от годинката Joy
Иначе расте и дебелее. Само да не го мъчиха толкова зъбките щеше всичко да е перфектно.
Много слънце от нас Hug

# 21
  • Мнения: 56
Здравейте сладурки!ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА ПРАЗНУВАЩИТЕ БЕБЧЕТА!ДА СА ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ!
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН/макар и със закъснение/НА ВСИЧКИТЕ НИ ЦВЕТЯ!/дървета и храсти/ПОЖЕЛАВАМ ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ И БЛАГОСЛОВЕНИ ДНИ!
Steil,ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕНИК!ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ДА ТЕ СЛУШКА И ОБИЧА!
Миленка,мерси за кафенцето WinkА за състоянието си не се тревожи от пустите хормони е! HugНаправи си /ако можеш/вана с етерични масла ще ти подейства супер!
Хубав ден на всички!

# 22
  • Мнения: X
Привет декемврийски мами и бебоци!
Сигурно сте ни забравили, не съм писала от много време тук.

Да дам отчет как сме с бузанка. Детенцето е кротко и спокойно, най-лесното ми бебче от трите. Ани е само на кърма, не давам вода. На поискване сме - обикновено прави 3 часа и малко интервал между храненията, но вечер ако е неспокойна суче по-често. Нощем има 1-2 хранения, последната седмица обаче е болничка и суче често. Не ми тежи, спим заедно и така и на двете ни е по-спокойно. Смятам да захранвам след 6 месец, както процедирахме и с батковците и както е най-добре според педиатрите тук.
Ани започна да хваща, много се радва на новото си умение, лапа играчки на воля. Бибата така и не успяхме да я научим, за мое съжаление, ще го караме така някак. Дано не се научи да смуче палеца. Явно и зъбки ще покарват скоро, фабриката за лиги работи здраво.
Не я слагам да сяда, да стои на крачета и подобни. Това е прекалено рано сега, след 6 месец може да почнем със сядането.
Батковците много и се радват, няма никаква ревност към нея. Изобщо - принцесата в семейството ни е. Да ни е жива и здрава.

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 12:20 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 781
Честит празник на цветята!
С голямо закъснение, но вчера целия ден бяхме на пикник и се прибрахме по тъмно.

При нас нищо ново.

# 24
  • Мнения: 107
Здравейте!Да попитам някой ходил ли е на гастроентеролог относно запек и какво са изписали?

А бе тия от ХИП съвсем са се побъркали,като гледавм на пюретата след 4 мес.какви са тия пуешки, със шунка......,те още малко и мешена скара на пюре ще извадят Laughing,не е ли рано за местни?
Ние също вече се захранихме с зеленчуково и плодово пюре.Приема ги мн.добре.

# 25
  • Мнения: 616
явно търсенето определя предлагането  Laughing и за мен е рано ама вероятно има майки които дават щом са го направили  Crazy

# 26
  • Мнения: 15
Честити месечинки на порастващите бебоци! 
Местните пюрета не са ли над 9 месеца...? Аз сега ще хода да стържа една ябълка и да произведа една лъжичка сок.Simple Smile
Ели,Диди, как ги научихте вашите да пият от шише? Аз се опитвам доста време и не успявам... Sad

# 27
  • Мнения: X
Месните (не месТните) са 1 месец след захранване с плодове и зеленчуци, по принцип. Въпроса е кога се е почнало със захранването.
Не са виновни производителите, проблема е в недоучилите педиатри и майките които ги слушат, въпреки многото информация достъпна навсякъде, подкрепяща късното захранване и НЕдаването на сокове толкова рано.
Ето статии за сокчетата, приятно четене:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0

Ето за захранването - с удобни таблици.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0

# 28
  • Мнения: 15
Благодаря за сайтчетата, въпреки че Библиотеката е лесна за откриване!
А относно сокчетата и пюретата, ги коментирахме доста обстойно преди 5-10 теми и се изяснихме, че всеки прави каквото намери за добре, а не поучава другите  Peace

# 29
  • Мнения: 255
За дозировка на хомеопатичните лекарства... вашия хомеопат следва да ви каже, но стандартно
потенция 9 са по 5 гранулки на един прием,
а потенция 30 са по 3 гранулки на прием,
потенция 15 - 3 или 5 гранулки, според препоръките на доктора, моята лично препоръчва по 3 гранулки.
Брой приеми на ден също е въпрос на лечебна препоръка... понякога пием през 3 часа, после през 4 часа, 3 пъти на ден, 1 път на ден...  зависи от проблема и интензивността.
 Аз съм давала Хамомила 30CH, един-два пъти на ден, когато е най-напечено положението.. защото всъщност това лекарство леко ги дрогира, и не следва да се прекалява с него, като дневна доза и продължителност.

За захранването - понеже тук имаше спорове, аз просто си мълча... защото чета и ще захранвам след 6 месеца.

Ако някой "поучава", е защото има повече опит, и личен, и от близките около него.. и се опитва да помогне.. за да няма алергии или прекомерно тегло след години...

Общи условия

Активация на акаунт