ДЕКЕМВРИйските си слънчица гледаме ги като писани яйца

  • 11 970
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Никого не поучавам. Давам информация само.
Обвинявате производителите, по този повод се включих.
Пазарна икономика- търсенето определя предлагането. След като има кой да купува пюрета с месо за 4 месеца, какво пречи на производителя да го произведе.
Грижата за здравето на нашите деца си е наша собствена. Не на производителя.

# 31
  • Мнения: 187

Не са виновни производителите, проблема е в недоучилите педиатри и майките които ги слушат,

ами аз давах 2-3 пъти месно пюре,и немисля,4е съм недо4ула или нещо подобно.и аз бях за късното захранване,но като гледах как детето ми ни гледа като ядем и придъфква и преглътва и реших да запо4на да захранвам.детето ми беше на 3 месеца без 1 седмица.месни давах преди около седмица и невиждам какъв е проблема при положение 4е няма никакви проблеми и да ти кажа ги приема много по добре отколкото 4исто зелен4уковите.

айде изяжте ме с парцалите,4е съм лооша майка

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 12:05 от miIV-Milena Ivanova

# 32
  • Мнения: X
Детето ще яде каквото му дадеш, щом не е от злоядите дечковци.
И проблемите не е задължително да дойдат веднага. По-вероятни са проблеми после, след няколко месеца алергия, затлъстяване по-натам, проблеми с храносмилане още по-натам...
Спирам. Библиотеката е лесна за намиране, както каза Велизара. Който има желание - чете. Който не - си носи сам отговорност за здравето на децата си.

Никъде на съм давала квалификации кой е добра и кой е лоша майка.

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 12:13 от Анонимен

# 33
  • Мнения: 255
НЯМА ЛОШИ МАЙКИ!!!
Всеки човек прави най-доброто на което е способен в конкретната ситуация и с наличните ресурси!

Аз лично, понеже знам че ще сме на пюрета до към годинка, предпочитам да започна по-късно, че с Хип хранодена на малчо ще излезе към 4-5 че и повече лева Simple Smile  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 252
Здравейте и от нас.
Честити месечинки на всички пораснали деца.Да са живи и здрави и много много послушни.
Нина хиляди благодарности за труда за прекрасната темичка.
Нямам никакво желание да пиша.Вчера ми се наложи за пореден път да се сблъскам с идеалната бърза помощ.Такъв ужас не пожелавам на никой.Малката се скъсва да реве ,защото хернията и се заклещи.Отидохме на крак с колата,защото нямаше свободни линейки.Нашата педиатърка е на курс и точно този ден я нямаше.След 1 час чакане най-накрая ни приеха,защото тати влезна с ритници в приемното.Там доктора каза:"И аз сега какво да направя?Вашата лекарка като е умна и ходи на курсове ,ние тука тъпите седим в неделя вечер на Цветница и работим.Аз на никой не съм длъжен."Със скандали ни пратиха за снимка докато чакаме хирурга,защото можело да е пневмония.От къде му хрумна не знам.Облъчихме горкото дете и не ме питайте как трябваше да я държим провиснала само за ръцете.Тя реве та се къса.Гола е и е ужасен студ.Разбра се ,че няма пневмония естествено и хирург още нямаше.Тя посинява,захласва се ,а те казват да чакаме.Че и 30 лв.искат за прегледа.Теглихме им по една.Хванахме се и добре,че имаме връзки та отидохме при един хирург у тях.Намести и хернийката и всичко свърши.Цяла нощ съм ревала безутешно.Повече няма да пиша,защото отново сълзи ми напират в очите.Извинявайте,че ви натоварих,просто трябваше някъде да си изплача болката.Болка,че не можеш да направиш нищо за собственото си дете.
Сега искам да ви напиша две неща.Извинявайте ,че е толкова дълго,ама...
Малко момче попитало майка си, „Защо плачеш?"

„Защото съм жена?", отговорила му тя

„Не разбирам", казал той. Неговата майка само го прегърнала и казала „ И никога няма да разбереш"

По-късно малкото момче попитало баща си, „ Защо мама сякаш плаче без причина?"

„Всички жени плачат без причина сине", само това могъл да каже баща му.

Малкото момче пораснало и станало мъж, но все още се чудел защо плачат жените.

Най-накрая попитал Господ: „Господи, защо жените плачат толкова лесно?

Господ отговорил: „Когато създавах жената, тя трябваше да е специална. Направих раменете й достатъчно силни да поемат тежестта на целия свят, и въпреки това достатъчно нежни, за да даряват удобство. Дадох й вътрешна сила да издържи раждането на дете и отхвърлянето, което много пъти идва от децата й. Дадох й твърдост, която й позволява да продължава напред, когато другите се отказват и да се грижи за семейството си дори при болест и изтощение без да се оплаква. Дадох й чувствителност да обича децата си въпреки каквото и да се случи и въпреки всички обстоятелства, дори когато детето й я е наранило много.

Дадох й сила да помогне на мъжа си да преодолее грешките си дори когато я наранява и я създадох от неговото ребро, за да защити сърцето му.

Дадох й мъдрост, за да знае, че добрият съпруг никога не би наранил жена си, но понякога изпитва нейната сила и нейното решение да бъде непоколебимо до него.

И накрая, дадох й сълза, под която да се приюти. Това е нейно уникално право, за да го използва, когато има нужда.

„Виждаш ли, сине", казал Господ, „красотата на жената не е в дрехите, които носи, фигурата, която има или в начина, по който си сресва косата, красотата на жената е:
МЪДРОСТТА която я прави способна да помага,
ВОЛЯТА която я насочва към Мъдростта,
ЛЮБОВТА която вдъхновява Волята
ето качествата, които тя притежава и ти трябва да се научиш да придобиеш

Красотата на жената е в нейните очи, защото това е пътят към сърцето й - мястото, където любовта обитава."
*       *              *              *         *                 *                *
Тази сутрин ще се усмихна , когато видя лицето ти , и ще се смея , за да не заплача .
Тази сутрин ще оставя да си избереш какво искаш да облечеш , ще се усмихна и ще ти кажа колко прекрасно изглеждаш .
Тази сутрин ще зарежа прането , ще те взема и ще те заведа в парка да играем заедно .
Тази сутрин ще оставя чиниите в мивката и ще седна до теб да ме научиш как се реди този пъзел .
Днес следобяд ще изключа телефона и компютъра , ще отида с теб в задния двор и ще правим сапунени балони .
Днес следобяд няма да крещя , дори няма да повиша тон , когато ти се размрънкаш и захленчиш за сладолед , а ще ти купя сладолед .
Днес следобяд няма да се тревожа какъв ще станеш , когата пораснеш , или да се опитвам да отгатна какво решение да взема , за да не бъдеш наранен !!!
Днес следобяд ще те оставя да ми помагаш в правенето на сладкишите и няма да те спирам , докато се опитваш да ги приготвяш .
Тази вечер ще те държа в прегръдките си , ще ти разкажа историята на твоето раждане и това колко много те обичам .
Тази вечер ще те оставя да се намокриш в банята и няма да се ядосвам.
Тази вечер ще ти позволя да останеш до по - късно и ще седим на балкона да броим звездите .
Тази вечер ще те притисна до себе си за дълги часове и ще изпусна любимите си телевизионни програми .
Тази вечер , когато прекарам пръсти през косицата ти , докато се молиш , просто ще бъда благодарна на Бога че ми е дал най - великия дар , който някога е даван .
Ще се замисля за майките и бащите , които търсят изчезналите си деца , и за майките и бащите , които седят в болничните стаи , гледайки как детенцето им страда , и които крещят , защото не могат да направят нищо в безсилието си .
И когато те целуна за лека нощ , ще те гушна по - силно и по - дълго .
Тогава ще благодаря на Бога за теб и ще го помоля за още един такъв ден с теб , а защо не и за още много такива !


И не на последно място искам отново да ви помоля да не се караме.Тук сме се събрали,за да обменяме опит.Пък кой какво ще направи си е негова работа.Всеки прави най-доброто за детето си.Никой не иска да му навреди,нали?И аз ще захранвам след 6 месец,но никога не ми е минало през ума да нападна ранно захранващите.Нека се радваме на децата си,на най-красивите декемврийчета.Те всички ще пораснат здрави,красиви ,умни и обичани.А ние нека се разбираме и никой да не го е страх да изкаже мнението си.Форума е за това,нали?!

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 12:18 от LLBB-bubeto

# 35
  • Мнения: 16
Айде пак старата песен... Мислех, че сме приключили с определянето на лоши и добри майки... Естествено е всеки да си има свое мнение и да го сподели. Но не толерирам майки които се опитват да наложат на другите своето мнение... Naughty

Аз съм от тези който предимно четат и рядко пишат, ама много ме хваща яд като се почнат тези глупави спорове: първо беше кой къде ще ражда, после естествено или с цезарово, после кърам или АМ, сега е захранването.

Хайде да уважаваме мнението и правото и да гледа детето си на всяка една майка. Не вярвам, че сред нас има майки които искат да навредят на децата си...

# 36
  • Мнения: 187

 с Хип хранодена на малчо ще излезе към 4-5 че и повече лева Simple Smile  Mr. Green

малко пове4е  Grinning ooooh!

# 37
  • Мнения: 2 961
И аз съм от привърженичките на късното захранване.
И ми е трудно да си представя бебе на 2 месеца, което предъфква и му текат лигите докато някой яде пред него  Laughing
Но никой не обвинявам, нито ще поучавам.
Благодаря за полезните линкове   bouquet

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също мисля за късно захранване ,понеже сме само на кърма. Но с интерес следя мамите с какво захранват и как децата им го приемат  Peace,защото в нета много инфо , но на практика понякога е по-различно.

Честито декемврийче на Роритка  Heart Eyes и зъбче на Ками   Party

LLBB  Hug, дано повече нямаш такива тревожни моменти , нашите доктори са ужас #2gunfire

Ани , време е да запознаем двете госпожички  smile3534 Целувки на Габи Hug Hug

Успешна седмица от мен !  bouquet

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 12:50 от Aнели

# 39
  • Мнения: 255
LLBB, дано да не ви се случва повече да се борите с спешната помощ..
а второто нещо е прекрасно, и дано поне половината неща правим редовно Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте!

Аз още не мажа на бебо венците с нищо. Трябва да питам доки следващия път.

Велизара, на мен много ми намаля кърмата изведнъж и той се нервеше като го сложа да суче. Като му дадах шишето вече беше толкова гладен, че му беше все тая от къде ще яде Grinning

Бубе, за съжаление това е истината в родната ни държава! Добре, че всичко с малката е наред и дано не се налага на никой да опира до спешна помощ! Hug

Аз да се похваля, че малчо заспива вече сам в леглото, но само вечер. След ядене го слагам в кревата, той си говори и гледа 10-15 минути и заспива.

Сбъдваща мечти, мерси за табличките!  bouquet

Вие вдигате ли облегалката на количката на полулегнало положение? Чудя се дали вече може да повдигам, защото той като е буден иска да гледа и реве, ако не го вдигна. А ако не го вдигна иска да го нося ooooh!

Къде беше тази библиотека по азбучен ред? Нещо не мога да я открия.

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 13:10 от Didi*

# 41
  • София
  • Мнения: 438
Всъщност потенцията на Хамомилата е 6, но снощи нещо съм се отнесла. Иначе самите лекарства имат и няколко добавки и са конкретно за растеж на зъбки.
Invisible прахчетата са на английска фирма, Teetha (www.teetha.co.uk) се казват, но ми ги донесоха - тук не съм ги виждала. Дозирани са в пликчета, коиот директно се изсипват в устата на бебето - до 6 на ден, през 2 часа.
В Германия купувах Osanit (www.osanit.de) за една приятелка и тъкмо преди да и ги дам разбрах, че съм бременна, та си оставих едното за мен Wink

Иначе за броя кърмения - и ние сме на 6-7 поне Simple Smile Прави по-голяма пауза през нощта, но си наваксваме от ранния следобед та до времето за сън - суче през час и половина два. И всяка вечер си заспиваме на гърда, все по-рядко в шезлонга, когато тати го люшка малко по-силно Wink
И аз сега ровя и чета за захранването, най-вече се опитвам да си съставя собствен план-график с най-ниско алергичните храни. Хем да спазя указанията за поредността на храните, хем максимално да отложа евентуалните алергени. И голямо изчисляване и смятане пада  Laughing Пиша тук в един word-документ... Имам чувството, че решавам  като тези задачи с по сто неизвестни... Или пък супер сложна кръстословица - кое къде да влезе и как да се напасне  Crazy
И колкото повече чета, толкова повече ми се иска да си караме само на кърма и занапред  Mr. Green Laughing Rolling Eyes

За лекарите ни - не ми се коментира...  #Cussing out Аз затова най-много се страхувах от раждането - като момент, в който от лекарите зависиш толкова много и нищо не можеш да направиш. Честно да си призная, ако има нещо, което мога да направя, за да предотвратя евентуален проблем на Ники и ходене по лекари - било то захранване или нещо друго, с радост ще го направя. Достатъчно съм се напатила и имам голям страх от лекарите. Sad Стискам палци да са добре бебоците, че да не стигаме до тях.

Мерси за инфото на Сбъдваща мечти Simple Smile

# 42
  • Мнения: 39
 здравейте!!
 аз да попитам преди да излязат зъбките ли се маже?

# 43
  • Мнения: 616
Бубе дано повече не ви се налага да опирате до лекари, просто нямам думи  Hug а това е за теб защото си много готин човек   bouquet  Hug

за Камомилата с потенция 30 незнам как ги опиянява другите бебета ама на Крис не му действа 2 дни съм му давала 5 пъти на ден и все едно вода пие.  Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 218
LLBB-bubeto силни Hug!!! Разплаках се на втората част, въпреки, че и преди съм я чела!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт