Отслабване след раждане

  • 8 764
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Първия път качих 15.До като бебо стане на 5 месеца бях си възвърнала килограмите от преди това.
С второто дете качих 12,много бързо се възстанових.

# 16
  • София
  • Мнения: 280
Качих 20 кг. още в родилното бях с около 6-7 по-малко. И после като започнах да кърмя се стопиха много бързо, даже бях по-малко отколкото, когато забременях.

# 17
  • Мнения: 210
Качих 20 кг. ,когато родих си отидоха 5кг.,  2кг паднаха от само себеси, за месец -5кг на диета и много разходки,сега правя всичко възможно и другите да си отидат

# 18
  • Мнения: 2 960
Качих 8 кг.В болницата оставих към 5 кг. Свалих след това още 5-6 много бързо с разходки и липса на апетит.

# 19
  • Мнения: 1 725
Качих 16кг., след раждането свалих половината. Сега съм с 2-3 отгоре. Отдавна щях да стигна до тези 2-3 отгоре, които не ме притесняват, но 4-я месец след раждането започнах да се тъпча усилено с цел увеличаване на кърмата. Резултатът - кърма йок, кг - нагоре с цели 4!  ooooh!  Страшно съжалявам за глупостта си, но не се получаваше при мен метода с кърменето на често - не искаше детето - и затова пробвах да се тъпча в отчаянието си. Сега вече зная как трябваше да постъпя. Едно от нещата, например, е да се махне бибата. Та мисълта ми е - кърмене и само кърмене! Много действа при мен, особено ако наблягам повече на компа, вместо на хапването и спането. Просто наблюденията ми над доста майки е, че с времето качват повече кг, вместо да свалят, което отдавам на нервите, които хабят покрай детето. Тези, които кърмят, хабят не по-малко нерви, но кърменето се явява като естествен начин за предпазване от поне един негатив - дебелеенето от неизбежните нерви, депресия, скука и т.н.
А за упражненията - който има сили и време, да ги прави. Това е най-доброто средство! Аз, за съжаление, нямам нито едното, нито другото.  Confused

# 20
  • Мнения: 36
Качих 24кг , 7 оставих в болницата, а останалите свалих без никакви диети 6 месеца след раждането - дъщеря ми плачеше от колики по 24 часа на денонощие до навършване на 5месеца ooooh!

# 21
  • Мнения: 242
аз качих 13 кг по време на бременността, смъкнах около 5 кг около раждането и после качих още около 10кг по време на кърменето  #Crazy  ooooh! всичко смъкнах след две години с 90 дневната диета   Peace , а сега съм даже вече и с минус спрямо началото.

# 22
  • Мнения: 2 011
При всеки е различно, но със сигурност знам - колкото по-малко качиш по време на бременността, толкова по-добре.

В конкретния случай - качих 11 кг, от родилнотоо се прибрах само с три отгоре (осем бях свалила при самото раждане). Суетенето покрай бебето, възстановяване от секцио, липса на апетит, безсъние - последните три си отидоха за няма и седмица. После кърмене - на пълно работно време  Mr. Green - и свалих още три килограма.
При мен положението бе същото,с разликата,че качих 10 кг по време на бременността.

# 23
  • Мнения: 2 172
С първата бременност качих 16,5 кг.   Тоест от 70 станах 86,5.Всъщност забременях 75,но първите 3 месеца ми се гадеше и бях свалила 6.Та го броя от 70.Въпреки,че съм чувала,че се броят килограмите от които си забремнял,без да слагаш смъкнатите в началото,тъй като те много бързо се въззстановяват след като премине гаденето,защото не са естествени за тялото ти.Ама незнам де.
От болницата излязох с -8 кг. Тоест 78,5.
След седмица вкъщи покрай бебето си отидоха още без диети 3,5. Тоест 75кг.
След това си повлачих останалите 5 около 2 месеца,но то беше зима,аз съм си едричка,така че въобще не са ми пречели.Те моите килограми и без това варират много,така че съм била и толкова без да съм бременна  Mr. Green Но след това още 3 се стопиха ей така(явно организмът сам иска да си върне обичайните килограми.)И около 3-4 месеца си стоях 72 кг.Но дойде почти лятото(края на май) и реших,че искам да съм слаба(аз много пъти го решавам,но е за кратко).Този път обаче бях упорита.И за около 20-25 дена свалих 10 кг. И така цяло лято поддържах 62-65 кг аз на тези килограми и изглеждам нормална към слаба,тъй като съм височка и съм с тежки кости(в зависимост дали съм се натъпквала или съм се въздържала).Но август нещо ми падна пердето и започнах яко да свиня отново и естествено пак станах 70,като в този момент забременях пак  Laughing И така този път съм качила досега към 8 кг (без да се ограничавам,а с яко ядене както аз си знам),но не съм качила толкова много.Явно като бременееш с момче е по-различно  Laughing Надявам се до края на деветия месец да не ставам повече от 80(даже мисля да се огранича малко,че и 80 да не стана) и от болницата да се прибера с почти старите си килограми.Защото ще е почти лято,а аз няма да има в какво да се скрия(дрехи)  Rolling Eyes И покрай грижите за бебо в началото се надявам да стане чудо и пак да си сваля до 65 ,но не с тормоз  Crazy

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 14:43 от elfi4ka

# 24
  • Мнения: 3 929
Свалих ги без усилия от моя страна, защото кърмех дълго време и не се ограничавах откъм хранене. Понякога, ако изобщо ми се случваше да имам свободно време, правех упражнения - каланетика, но основно допринесе движението и грижите, свързани с малкия. А като проходи, упражнения не ми трябваха.
Първите 7 кг свалих веднага след раждането. После за около 6-7 месеца свалих 10 кг и повече, но идеалната си форма от преди забременяването така и не успях да си върна.

# 25
  • Мнения: 1 558
22кгсвалих а качих 16кг  не ям  от както съм родилане съм виждала хляб и ям само салатаи един път дневно карам на кафета и цигари
Не кърмиш,  нали?!

# 26
  • Мнения: 2 803
Качих 18 и си ги свалих с много упоритост, движение, упражнения и спрях мазните храни и захарните изделия. Ядях много овесени ядки и мюсли, плодове и салати, млечни изделия или чисто месо. А корема - с коремни преси.

# 27
  • Мнения: 681
Качих 13-14 кг.След като родих,свалих 8 кг.,останалите 5-6 ги смъкнах първите два месеца,от самосебе си  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 110
Наистина колкото по малко си качила по време на бременността ти по -добре после !
Аз лично бях качила повечко ,но те се изпариха много бързо.
Не съм правила диети ,защото исках и бях дълго кърмеща майка  .

# 29
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз качих към 17кг.От болницата излязох с 10 кг по-малко.Останалите килограми преборих с диетка след като спрях да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт