кандидатствах за кредит но бяхRejected Защо? никой не ти казвa

  • 7 160
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
виж в ЦКБ - миналата седмица взех оттам потребителски без обезпечение за 20 000 лева.

Подадох документи в вторник следобед, четвъртък подписах договора и в петък сутрин си изтеглих парите на каса. Искаха документи за дохода на мен и съпругата и документ / по образец / от фирмата че ще превежда заплатата по сметка в ЦКБ  - така е по-ниска лихвата!

# 16
  • Мнения: 11
кандидатствах за кредит в Райфайзен и бях отхвърлен при положение че заплатата на която ми плащат всички осигуровки  е 1800 лева брутно (брутно заплатата преди да удържат данъците от нея) при положение че сумата за която кандидатствам е 5 000 лева.
Като покривах всички първоначални изисквания по параметрите на кредита и съм подал всички съответни документи които ми поискаха за удостовреяване на този доход.

В крайна сметка отговора е - НЕ  без обяснения защо, нямали право да разкриват повече ... ?!? WTF



Някой има ли прясна информация от Април месец за какво става дума  и толква ли е зле положението и при другите банки ... все пак говорим за  5 000 левa WTF   #Crazy

[/quote

отказват масово, и по-зле ще става

# 17
аз рефинансирам стар кредит в райфайзен от който остават 1000 лева с този нов кредит 5 000 . те  ще получа чисто 4 000 лева като приспаднат стария кредит.  Това беше и причината да кандидатствам за кредит отново в райфайзен защото ако е в друга банка ше ми искат допълнителни докуметни и ще е разправия....

# 18
  • Мнения: X
А,то пък щото тук не стана разправия,като те мотаха,одрусаха с такса и те отрязаха.Дали ще те мотат зависи и от самата процедура на банката,както и от вътрешните им разпоредби към момента.В Райфайзен имам само лизинг/и съответно разплащателна сметка/,но ми стига да си направя извода,че не са  за предпочитане.
В ДСК преди около 5-6 г. ми идваше да дам банкет като си закрих сметките там.
Пощенска за един овърдрафт ми поискаха всевъзможни документи и баланси за 1000 г. назад/и това преди 3г./,за 40 000 лв. чакаха благословия чак от София,докато го отпуснат.Всяка година при преподновяването искат пак камарата с документи.
Най-доволна съм от Прокредит,и въпреки това и те ми подновиха овърдрафта след 3 месеца ослушване и помайване./което до сега не се беше случвало/.

# 19
аз дори спецялно си промених заплатата да ми я превеждат в Райфайзен заради кредита и сега  за какво,  сега като кандитатствам в друга банка сега пак ще трябва си изкарвам още една нова дебитна карта( съответно изчакване ..)  и да си променям сметката по която ми плащат заплатата.... #2gunfire

# 20
  • Мнения: 527
Бивша съученичка на майка ми, която работи в няк'ва държавна банка ни каза, че заради кризата повечето банки нямало да отпускат кредити, а тъкмо обратното - ще подгонят онези, които не са си плащали вноските. Дали това инфо е вярно не знам, но съдейки по зачестилите оплаквания от отказани кредити, може и да има нещо вярно.



Държавни банки вече няма, освен БНБ! Joy Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 018
аз рефинансирам стар кредит в райфайзен от който остават 1000 лева с този нов кредит 5 000 . те  ще получа чисто 4 000 лева като приспаднат стария кредит.  Това беше и причината да кандидатствам за кредит отново в райфайзен защото ако е в друга банка ше ми искат допълнителни докуметни и ще е разправия....

А сега какво ти искаха? Като ги знам, едва ли не са ти искали документи отново?
Когато ние кандидатствахме за кредит искаха документи изкарани преди 15-тина дни, отново да ги вадим, защото... абе, политика на банката.  Laughing

# 22
  • Мнения: 224
По интересното е, защо като си имат директива от банката-ти баща, ти майка ти взимат документите.
Не е ли значително по-облекчаващо за всички да кажат НЕ още преди да си се завтекъл с документите?

Ето ти отговора:

40 лева такса за разглеждане 

Ама тия съвсем са изнагляли - в повечето банки таксата "разглеждане" е 20 лв... И то при условие, че дори не ги и поглеждат...
Поне в Пощенска със сигурност не ги поглеждат. Инфо от близък в системата.
Таксите във всички банки са вдигнати, а в пощенска вече отдааавна не са 20 лв.
Относно това дали ще бъдеш одобрен или не зависи от поне 10-тина работи - от колко време си на тази заплата, от колко време работиш, дали нямамш исторически просрочия/я по някоя кредитна карта я по нещо друго - банките вече са много мнотелни/, които от няколко месеца се виждат в ЦКР, дали нямаш друг кредит, чиято вноска да ти "изяжда" остатъка от дохода, който може да се използва за вноски по кредитите. Като цяло кредити не са спрени да се отпускат, просто ситото е много ситно Peace
Плюс това "политика" е да не се казва/понякога дори и на служителите, които са ти приели документите/ защо ти е отказан кредита. #2gunfire

аз дори спецялно си промених заплатата да ми я превеждат в Райфайзен заради кредита и сега  за какво,  сега като кандитатствам в друга банка сега пак ще трябва си изкарвам още една нова дебитна карта( съответно изчакване ..)  и да си променям сметката по която ми плащат заплатата.... #2gunfire
Никой не изисква да си смениш обслужващата банка предварително - банките изискват това, чак след одобрението на самия кредит и това се прави чрез тристранно споразумение м/у страните. Просто другия път не се "набутвай" превантивно.

# 23
да но тристранното споразумение ми го искат подписано и попълнено преди отпускането на кредита  и при самото кандидатстване, поне така е в райфайзен  виждам че и в Societe Generale Експресбанк е условие (мисля да пробвам там сега)
Аз нямам други кредити (освен този 1 000 лева дето се опитах да го рефинансирам в същата банка) нямам други тежести на заплата необяснимо е за мен защо отказаха но както и да е  но определено ми загубиха много време

# 24
  • Мнения: 17
Уникредит Булбанк също са ларж. Пробвай там.

Наистина са ларж по отпускане на кредити,но после ти го изкарват през всички възможни дупки  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Тази тема намирисва !
Не работя в Райфайзен, но ми беше
достатъчно да прочета някои неща
и да си извадя извода, че темата е или
пързалка или тенденциозно оклеветяване
на банката  Naughty

# 26
  • Мнения: 445
Здравей,
Може би рефинансирането на кредит в друга банка е причината за отказ. Като банков служител на друга банка споделям, че в момента одобренията се получават по-трудно от преди. Разработен е централизиран модел на одобрение, като под внимание се взимат критерии като възраст, семейно положение, имотно състояние - имате ли собствено жилище или живеете под наем, наличие на други кредити. Този модел е определен и от портфейла на влошените кредити. Банката може да изиска допълнително обезпечение - поръчителство, залог на влог и други.
Но качественият клиент се кредитира.

# 27
  • Мнения: 516
Точно преди два дена ОББ рефинансира мъжът ми за кредит от друга банка без никакви проблеми. Нещо повече, служителката беше изключително експедитивна и кредитът беше усвоен за няколко часа.

# 28
  • Мнения: 93
Тази тема намирисва !
Не работя в Райфайзен, но ми беше
достатъчно да прочета някои неща
и да си извадя извода, че темата е или
пързалка или тенденциозно оклеветяване
на банката  Naughty


Не го приемай така. Момичето се е опарило и се оплаква. Напълно я разбирам. И аз имах нещастието веднъж да работя с тая банка. Е, за нищо не стават. До като ти оберат таксите си бог, после те мотаят, залъгват и въобще не си е работа. Още един глас за Експрес банк от мен. От години работим с тях и са много коректни и точни. Да не говорим за сроковете им. Май са без конкуренция на пазара.

# 29
  • Мнения: 183
Здравей,
Може би рефинансирането на кредит в друга банка е причината за отказ.

Човека е написал, че кредита е от същата банка, а не от друга. Аз също работя в банка и ми стана странно, че са ти отказали. Единственото което може като причина да е, ако си закъснявал с вноските. При нас (и не само) сега положението е доста затегнато относно потребителските кредити.

Общи условия

Активация на акаунт