ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ НЕЩО ПОДОБНО?

  • 5 083
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте момичета,
обръщам се най-вече към християните или как да кажа....към по-суеверните...та нали тази седмица е страстната седмица, през която казват, че се пости не само от храна, но и духовно и любов не се прави дори. А следващата седмица след Великден е "празната седмица", през която нищо не се сее в градините, защото не пониквало. Има поверие, че ако се зачене през тази празна седмица, после детето било бездетно. На мен например тогава ще са ми "горещите дни" и ми е много странно, дори страшно. Някой чувал ли е такива неща?
П.С. Дано не ме помислите за някое ку-ку

# 1
  • Мнения: 2 617
Няма да коментирам връзката, която правиш между християнство и суеверие. Само ще кажа, че по принцип не само през страстната седмица, но и през целия великденски пост сексът е забранен според канона. Доколко това се спазва, е съвсем друга работа.
Що се отнася до твоите притеснения, всички суеверия са дотолкова действени, доколкото хората вярват в тях. Така че ако това толкова много те безпокои, просто пропуснете този месец и готово.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 569
Ето ти едни по-хубави суеверия, свързани с Великден, че твоето нещо не ми е по вкуса...  Joy

"Бездетните жени вярват, че ако сложат червено великденско яйце в пазвата си и преспят с него през нощта срещу празника, ще заченат."

"Бездетните българки вярвали, че ако през нощта срещу Великден преспят с хапка от обредния хляб, непременно ще заченат."

Ама я малко по-ведро да го раздаваме, а!  Grinning

# 3
  • Мнения: 802
Ама gazela, моля те не пиши такива неща, че се стресирах ooooh! И аз тогава ще съм в ОВУ, и ще правим първи опити, след аборт и пазене.И малко ми трябва да го отложа за другия месец, и без това ме е страх.
 .♥.Прасковката.♥. Hug благодаря, тези суеверия ми харесват Grinning

# 4
  • Мнения: 1 464
Чувала съм само,че постът трябва да е цялостен-това вкл. и секс.Но за това какво ще е детето,ако е заченато сега,за първи път чувам.За твое лично успокоение,ако те е страх и вярваш в това,пропуснете този месец.

# 5
  • Мнения: 2 802
Не ме плашете и мен, че тогава и при мен се очаква овуто ooooh!
В крайна сметка, всичко си е Божа работа, ако е писано ще стане   PraynigPeace Hug

# 6
  • Мнения: 186
Ето ти едни по-хубави суеверия, свързани с Великден, че твоето нещо не ми е по вкуса...  Joy

"Бездетните жени вярват, че ако сложат червено великденско яйце в пазвата си и преспят с него през нощта срещу празника, ще заченат."

"Бездетните българки вярвали, че ако през нощта срещу Великден преспят с хапка от обредния хляб, непременно ще заченат."

Ама я малко по-ведро да го раздаваме, а!  Grinning


Прасковката, благодаря за инфото. Ето това са хубави суеверия! Само така, с позитивна нагласа напред!  bouquet

# 7
  • Мнения: 94
Не знам какво казват суеверията, но по ТВ-то споменаха ,че сега се правело бебе 2010! С пост и молитви ,ще си останем без победител.  bowuu Работете здраво и не се измъквате със суеверия.  Peace


В крайна сметка, всичко си е Божа работа, ако е писано ще стане  PraynigPeace Hug

# 8
  • Мнения: 568
Тия суеверия "важат" за времето, когато са измислени. Тогава се е празнувало по стария църковен календар, според който за 2009-та година Великден е бил на 6-ти април... Така че да му мислят тия дето са бебеправили тогава...  Joy  Crazy

Другата добра новина е, че моя близка приятелка е зачената по Великден... В момента е бременна и след два месеца й е терминът. Забременя от раз!  Mr. Green

Успех! Peace

П.П. И само да добавя... Ако имаше нещо вярно в това поверие, тогава в Проблемното всички щяха да са от една зодия...

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 03:28 от desitalee

# 9
  • Мнения: 219
По-добре забравете подобни поверия и суеверия и се обичайте!!!  luvbed
И аз ще съм в ову тогава и подкрепям напълно Siska24    bouquet

# 10
  • Мнения: 609

а ако никога не си ги чувал тези суеверия ще ти подействат ли?
според мен всичко е такова кавото ние го виждаме и с каквато енергия го натоварваме.

със сигурност положителните мисли са за предпочитане.

# 11
  • Мнения: 4 589
Суеверия или не, всичко е божа работа или подбор на природата.

Аз бях много суеверна, ходих по църкви, молих се, но пак не помогна.

Обичайте се, правете любов, секс, бебета и се усмихвайте.

# 12
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Нямам никакво желание да се отдавам на суеверия и да пропилявам фертилните си дни, които се падат точно в този момент.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Правете си любов!
А принципно каквото има да става ще стане!

# 14
  • Мнения: 796
ааааа аз сега съм в ОВУ... няма нещо , което да ме накара да не правя секс  ... Бог ще ме разбере  newsm17

Общи условия

Активация на акаунт