ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ *Б

  • 112 225
  • 809
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 23 190
В Малинов лабораторията работи.

# 751
  • Мнения: 2 483
В началото тези два хормона са правени само в Бодимед и в клиниката на Владимиров, а още по-преди това са събирани проби и са пращани в Германия. Не съм убедена, че именно тези специализирани изследвания си се правят в клиниките, независимо, че пробата се дава там, просто защото са ужасно скъпи, а и не се правят на всяка пациентка, като репродуктивните хормони.

ПКК от клиниката на Щерев, например, ми е правена в Цибалаб, а кръв си ми взеха в Щерев  Peace

В Кандиларов бяха изкарали 3 годишното дете на една приятелка с кръвна захар на 60 годишен диабетик, но.....! Коя е гаранцията, че и днешните ми изследвания не са грешни, независимо дали са добри или лоши? Затова и ги правя в 2 лаборатории, за да редуцирам вероятността от грешка, а не че няма какво друго да направя близо двестата лева, с които се простих  Blush Грешка винаги е възможна, но ние няма как да разберем това  Blush


Съжалявам, че пак ще дам пример със себе си, но ето - според Цибалаб FSH ми е 10.42, а според Кандиларов - 8.3. Е как е възможно отклонение 2 единици? Пробите са дадени с разлика 15 минути една от друга  Rolling Eyes

Magnet
, отиди утре, тези двата (почти на 100% съм сигурна, че) не се изследват задължително 3-5 ден!

# 752
  • София
  • Мнения: 10 704
В Малинов лабораторията работи.

 а дали ако отида след 18:30 ще ми вземат кръв...? И при положение че е отпускарски сезон-за кога биха станали изследванията newsm78 до тук: Владимиров и Щерев казаха, че  в налалото на септември ще станат....дни преди да ми дойде......има ли смисъл тогава да ги пускам сега newsm78 то началото на м.9 някъде трябва да ми дойде...към 9-10-ти септември....и то е ясно че пак ще пусна на 3-ти ден....


а Бодимед, 159лв излизат....и...ще са готови в началото на семтември-пращат ги до Германия....

офффффффф, много досаждам,кажете вие на мое място при това ФСХ бихте ли пуснали сега тези двата?

# 753
  • София
  • Мнения: 3 860
АМХ може да се изследва по всяко време на цикъла  Rolling Eyes Къде се правят изследванията и дали се правят на място не мога да твърдя със сигурност, но мисля че в Щерев си правят сами хормоните  Rolling Eyes
А за резултата да става за около 2 седмици за това така са ти казали  Rolling Eyes
Ето малко инфо за АМХ http://www.advancedfertility.com/amh-fertility-test.htm

# 754
  • Мнения: 847
Magnet, Цибалаб 1 е до 18.30, ако можеш да тръгнеш по-рано от работа; Малинов рядко вдигат телефона, поне по мои наблюдения, но може да ги попиташ предварително дали ще ти вземат кръв след 18.30, поне да не се разкарваш; можеш да ги пуснеш и утре, въпросът е кога ще станат; пробвай в Бодименд напр. да попиташ кога биха излезли, ако ги пуснеш утре - 9863864, 9866676, 9881736.

Аз се поуспокоих. Благодаря ви момичета!  Hug Наистина, като се разровя намирам повече инфо за нисък прогестерон, не и за леко завишен. Пък и малкото информация, която има, е доста объркваща - разни неща за ПМС, болящи гърди и т.н.

# 755
  • Мнения: 2 456
magnet, за лекар, бих ти препоръчала и моя Димитров - Ин Витро клиника Димитров, аз съм много доволна от него иначе работи в МД.
За ИЯР трябва да направиш още хормони и да ти измерят антралните фоликули, не мисля че ФСХ-то ти говори за такъв проблем...

# 756
  • София
  • Мнения: 10 704
magnet, за лекар, бих ти препоръчала и моя Димитров - Ин Витро клиника Димитров, аз съм много доволна от него иначе работи в МД.
За ИЯР трябва да направиш още хормони и да ти измерят антралните фоликули, не мисля че ФСХ-то ти говори за такъв проблем...
Дано...
След колко време човек може да се уреди с преглед при Димитров...?Колко се чака ми е мисълта...не искам да губя повече време..ако е възможно де...ми се иска още този цикъл да се задействам..ама...

# 757
  • Мнения: 2 456
magnet, за лекар, бих ти препоръчала и моя Димитров - Ин Витро клиника Димитров, аз съм много доволна от него иначе работи в МД.
За ИЯР трябва да направиш още хормони и да ти измерят антралните фоликули, не мисля че ФСХ-то ти говори за такъв проблем...
Дано...
След колко време човек може да се уреди с преглед при Димитров...?Колко се чака ми е мисълта...не искам да губя повече време..ако е възможно де...ми се иска още този цикъл да се задействам..ама...
Ще трябва да те разочаровам.. отпуска е до 23 август. Иначе мисля, че не се чака много, моя приятелка се записа и на следващата седмица беше на преглед ( за себе си не мога да кажа, защото свекърва ми му е колежка в МД и тя ми записва часовете )

# 758
  • София
  • Мнения: 10 704
magnet, за лекар, бих ти препоръчала и моя Димитров - Ин Витро клиника Димитров, аз съм много доволна от него иначе работи в МД.
За ИЯР трябва да направиш още хормони и да ти измерят антралните фоликули, не мисля че ФСХ-то ти говори за такъв проблем...
Дано...
След колко време човек може да се уреди с преглед при Димитров...?Колко се чака ми е мисълта...не искам да губя повече време..ако е възможно де...ми се иска още този цикъл да се задействам..ама...
Ще трябва да те разочаровам.. отпуска е до 23 август. Иначе мисля, че не се чака много, моя приятелка се записа и на следващата седмица беше на преглед ( за себе си не мога да кажа, защото свекърва ми му е колежка в МД и тя ми записва часовете )
Tired

# 759
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
Добро утро ,момичета  bouquet

Искам да ви помоля за малко помощ  Може ли да ми разчетете тези резултати на FSH.т.е в кои дни според тях е фоликулярната фаза примерно Извинявам се ,но с хормоналните резултати не съм много добре.Благодаря предварително  bouquet

FSH   6.25   IU/L   референтни граници-   М 1,3-19,3/Ж:фол.ф.3,85-8,80;ов.4,50-22,5;лут.ф.1,80-5,12;пост.16,80-11

# 760
  • София
  • Мнения: 3 860
На кой ден от цикъла си го пуснала и защо само ФСХ  Rolling Eyes

# 761
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
Кате на 3-я ден от МЦ и не е само FSH,просто само за резултатите от него не ми е ясно и по точно дали показва ,колко дълга и лутеалната фаза или приблизително кога е овуто  или нещо за нарастване на фоликулите.Озвинявайте ,ако въпросите ми са тъпи,но наистина опитах да прочета ,но не намерих достатъчно информация.
Мерси предварително за отговорите  bouquet

# 762
  • София
  • Мнения: 3 860
на 3-ти ден е фоликулярна фаза, нивото му е ОК, ама само ФСХ не говори за нищо, хормоните по-принцип се гледат заедно. На 3-ти ден се пускат ЛХ, ФСХ и естрадиол  Rolling Eyes

# 763
  • София
  • Мнения: 36 089
Добро утро ,момичета  bouquet

Искам да ви помоля за малко помощ  Може ли да ми разчетете тези резултати на FSH.т.е в кои дни според тях е фоликулярната фаза примерно Извинявам се ,но с хормоналните резултати не съм много добре.Благодаря предварително  bouquet

FSH   6.25   IU/L   референтни граници-   М 1,3-19,3/Ж:фол.ф.3,85-8,80;ов.4,50-22,5;лут.ф.1,80-5,12;пост.16,80-11


Сам по себе си ФСХ е добре. НО - това не е достатъчно за да се прецени дали всичко с МЦ е наред. Ако ЛХ е по-високо от ФСХ - може да няма О. /напр./

# 764
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
   Име на теста (изследването)
   Резултат
   Единици
   Референтни граници


   TSH+FT4   *   Профил   Виж по-долу

   TSH   2.478   ulU/ml   0.32 - 5.00

   FT4   13.11   pmol/l   9.00 - 24.00

   TAT+MAT   *   Профил   Виж по-долу

   ТАТ/Anti-Tg/Тиреоглобулинови антитела   27.50   IU/ml   0.0 -34.0

   MAT/Anti-TPO/Тиреоид пероксидазни антитела   38.80   IU/ml   0-12

   LH+FSH   *   Профил   Виж по-долу

   LH   14.85   IU/L   2-12

   FSH   6.25   IU/L   М 1,3-19,3/Ж:фол.ф.3,85-8,80;ов.4,50-22,5;лут.ф.1,80-5,12;пост.16,80-114

   Prolactin   468   mIU/L   мъже:86 - 324/жени:102 -496

ето това са другите резултати от изследванията.Цикълът ми е 32 дни,нямам кисти или ПКЯ,въпреки съотночението между FSH и LSH .Спорет графиките ми имам двуфазност на цикъла , а според прегледите имам и ранна ову.Просто искам и вашето мнение,иначе другата седмица съм на фоликуметрия в Тутракан ,за по-сигурно

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 11:24 от issi_82

Общи условия

Активация на акаунт