ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ *Б

  • 112 306
  • 809
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 860
 Café con leche  добре са ЛХ и ФСХ това предния месец е било явно инцидентно  Rolling Eyes За мен лично естрадиола е висок, ама това с лекар е хубаво да го коментираш  Rolling Eyes А АМХ и Инхибин също са добре, при мен Инхибина беше към 50 АМХ около 5, ФСХ към 10 скоро минах  първата си стимулация и извадиха 10 яйцеклетки от 10 фоликула, които се и оплодиха всичките. Така че не чети много а си се довери на лекаря си според мен  Rolling Eyes а защо не пускаш хормоните в лабораторията на някоя от клиниките вместо в две лаборатории?

# 736
  • София
  • Мнения: 10 704
Кафенце, щитовидната ти е отлична.
останалите не ги разбирам особено,сега чакам и аз моите и ще пиша за консултация

# 737
  • Мнения: 847
Според мен има грешка при реф. граници на Е2. Изследванията в другата лаборатория го потвърждават. Защо не пробваш да им звъннеш и да ги попиташ. Аз имах веднъж подобен случай (само че в Цибалаб) - сгрешени референти граници (ставаше въпрос за мъж, а те бяха посочили за жена), усетих че има нещо нередно, звъннах им и по телефона ми издиктуваха правилните стойности (за съотв. пол и за съотв. възраст).

За щитовидната се присъединавам. Перфектна си просто!

# 738
  • Мнения: 2 483
Благодаря, Лайла!  Simple Smile

Действително ли ти се вижда висок Estradiol 120.20 pmol/l (фол 40-606) и Естрадиол 142.7 pmol/l  (46 - 607)? Понеже съм чела, че високият Е2 можело изкуствено да държи FSH нисък  newsm78 newsm78

Най-накрая ми вдигнаха от Кандиларов, реф.ст., която са ми дали за Е2 изобщо не е за ФФ, а май за ЛФ (както се изрази жената по тел. - фоликулинова и лутеинова фаза  Crazy)

Не правя хормоните в клиника, тъй като не ми е дошъл ред. Това са ми трети поредни изследвания, пуснати по самоиниатива. Трети, тъй като първите показаха FSH 10.72, второто 15 и нещо и сега това.

Magnet  Hug и успех, дано ги извадиш добри днес  fingerscrossed Ще чакаме!
Apr  Hug

# 739
  • София
  • Мнения: 10 704
офф,ще се пръсна,чакам фсх  и тестостерон да качат резултатите,останалите са ги качили..ззззззззз

# 740
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз не съм лекар само знам че на мен са ми казвали че естрадиола е хубаво да е на долната граница в началото на МЦ  Rolling Eyes Защо не си запишеш час в Щерев там не се чака по много  Rolling Eyes

# 741
  • София
  • Мнения: 10 704
кафенце, не ми се вижда висок естрадиола ти, моя предишния път..м.2 беше 127.20 и нито еднокринолога нито в клиника Малинов ми казаха че е проблем, а днес ми е излезнал даже 133.50 при рефер. 1фол 40-606 ,чакам останалите и ще кача всичките...е...лошо...какво да правя сега?

 Prolactin 277.60 IU/l   реф  Ж(59.0 - 619.0)

 LH 6.74 IU/l                 реф  Ж(фол 1.9-12.5

 FSH 11.68 IU/l             реф   Ж(фол 2.5-10.2

Estradiol 133.50 pmol/l    реф  Ж 1фол 40-606

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 12:28 от magnet_for_happiness

# 742
  • Мнения: 847
 newsm78 хм, всичко друго добре, но този ФСХ... да се включат и по-компетентните...


И аз съм с пресен резултат от тази сутрин (7-ми ден след О.) и моля за мнение:

Progesteron 90.35
 nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)

Трябва ли да се притеснявам, че е извън границите? Този ли беше хормона за 7-ми ден след О., да не съм объркала нещо? Съвсем се ошашках пак  Rolling Eyes

# 743
  • Мнения: 2 483
Apr, прогестерон на горна граница е това, което ти трябва!  Peace
Някои хормони е лошо да са над реф. стойности, но точно при прогестерона не е така. Много е важно той да ти е на горна граница, че и над нея.

Казват, че прогестерон много над горна граница означавал бременност (по принцип).

# 744
  • Мнения: 2 456
Apr, прогестерона подпомага лигавицата и е хормона на бременността, т.е по време на бременност се увеличава много за да удебели лигавицата и да се закрепи добре бебо. Мисля, че няма нищо притеснително в това, че е малко завишен, но дано и Денис се включи, не сме свикнали такива стойности да коментираме, все нисък...
magnet, хормоните ти ми се струват ок, ФСХ е малко форсирало, но сигурно това е защото ще има ову този месец... Simple Smile

# 745
  • София
  • Мнения: 10 704
magnet, хормоните ти ми се струват ок, ФСХ е малко форсирало, но сигурно това е защото ще има ову този месец... Simple Smile

олеле Чин, оф незнам,в ужас съм,чета за ИЯР....верно...мислиш ли  че може да има ОВУ този месец..?
Аз започнах да губя надежда Cry и да се чудя къде да се завра,всички клиники по стерилитет са в отпуск....не ми се иска да пропилявам и този цикъл...а с това ФСХ....незнам Sad ще направя фоликулуметрия-незнам как ще доживея до другата седмица....и ще изследвам Прогестерон после....

днес ми е  вече 4-ти ден от МЦ,дали след работа-тогава мога- да пусна  инхибин и антимюлеров хормон?

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 13:38 от magnet_for_happiness

# 746
  • София
  • Мнения: 3 860
Щерев работи, можеш и там да пуснеш АМХ и Инхибин  Rolling Eyes може да е инцидентно само този месец ФСХ-то  Rolling Eyes Не си поставяйте сами диагнози момичета само си навличате излишни тревоги Rolling Eyes ФСХ-10 само по себе си не значи ИЯР  Rolling Eyes

# 747
  • Мнения: 2 483
Аз пусках АМХ и Инхибин Б на 4-и ден в Малинов, тъй като беше неделя и нищо друго не работеше. Ако ти се дават 130-150 лв., провери дали в Бодимед или в Кандиларов няма да ти станат готови резултатите за 1 седмица, защото на мен ми станаха за 2 седмици, в които бях ни жива, ни умряла, още повече с ФСХ 15 и... Blush

# 748
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз не бих пускала специализирани изследвания в Бодимед и Кандиларов, така ме бяха искарали преди 4 месеца с автоимунно заболяване  Sad

# 749
  • София
  • Мнения: 10 704
Няма лято е... и всички са аут:
Малинов-само за спешни случаи
Щерев- ако дам кръв сега че септември ще го изследват
Владимиров- същата работа
Кандиларов и Бодимед са с работно време което просто няма как да спазя днес,защото съм на работа..а утре ще е вече 5-ти ден...

и са кво...с ОкО...смотана работа...*аси тъпотията.....
имам час за Стеменов през януари...
попитах за Владимиров- за него има час Декември....се в....

 Banghead

Общи условия

Активация на акаунт