Месец МАЙ е близо вече, на път е малкото човече! N 33

  • 14 454
  • 307
  •   1
Отговори
# 225
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз както си мислех и се надявах, че ще раждам по-рано, сега трябва да стискам кълки, заради тия стрептококи, лечението и отпуската на гинеколожката ми. Започнах да се моля да си изчакам термина. Според гинеколожката ми момата няма да бърза да излиза предвид свежата плацента и доволното количество вода, което има в момента. С Наско плацентата ми беше почнала да старее още в началото на деветия и логично не изкарах до термина тогава. Сега обаче искрено се надявам да го направя.  Praynig

За киселините на мен ми помагаше много Талцид. Сега е спрян тъй като има административен проблем с разрешаване на продажбата му в аптечната мрежа. Взимах като заместител Ноацид, който също изчезна. Стопацидът и едни хомеопатични, които купих, не ми действаха изобщо.

# 226
  • Мнения: 626
Талцит ми казаха ,че ще има чак май-юни, но тогава едва ли ще ни трябва  hahaha . А за стопацида ми казаха че не е много препоръчителен при бременност  Peace Препоръчват само Биогайа , но на мен не ми помага. 

# 227
  • София
  • Мнения: 1 395
Ще мина сега през аптеката и ще видим за тия киселини Party

Само дето повръщането май не е било от тях. Четох сега пак листовката на магнерич-а и явно наистина не е била хич добре работата, защото на мен са ми изписали да пия повече от възможния според производителя максимум. Та оттам при предозиране: повръщане, гадене, летаргия и още няколко, но тези трите със сигурност ги страдам  Crazy Но щом това се иска, за да се задържи бебчо още малко вътре, значи много ниска даже е цената  Heart Eyes

Felina може пък и това да си е до човека, една позната в първите 1-2 дни вкъщи се беше снимала и беше почти като преди! А на мен дето в 5тия започна да ми личи коремчето (някъде посредата за по-малко от седмица се разду  Mr. Green ) сигурно по-скоро като в 7ми сигурно ще изглежда  Crazy Аз много си харесвам една рокличка, която мислех че ще мога да нося и сега, защити е много широка под бюста, ама не мога да си сплескам  bombs в нея. После като изчезнат и те..  Cry

# 228
  • Мнения: 30
С киселините се справям все още с ябълки и сода (в най критичните моменти).

За болницата съм си купила две нощници с дупки за кърмене, а не с копчета. В общи линии приличат на дълги тениски с платка горе и две плохички, които скриват дупките за гърдите. Едната е сива на овце с розови кантове, а другата в модерната зелено и розово комбинация. Дано не ги намацам много защото си ми харесват и бих ги носила и след това, до сега само пижами ползвах.

Мацки тази нощ имах слаби менструални болки, които не отшумяват и в момента newsm78 Нямам никакви други признаци - стягане на корема, изтичане на нещо (нито слузесто, нито бистро) Shocked Малко съм шашната, но се успокоявам, че всички вече раждали казват, че няма как да сбъркам като се започне Rolling Eyes Пък и до май има още доста време нищо, че съм вече в деветия.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 618
Още веднъж Ви благодаря за поздравите и пожеланията за рождения ден! Много хубаво си изкарах деня, получих супер подаръци и много красиви цветя.
Всички в4ера само ме бъзикаха да съм си 4акала датата и да стискам по празниците да не раждам  Laughing
Бебата ве4е само се натиска доста силно, няма място къде да раздава ритници. Хълца много 4есто през деня и целия ми корем се друса  Crazy Днес съм на ЖК да ми слушат тонове и това ще бъде-на 21.04 направо в болницата за преглед. Гледам да не мисля, 4е наближава и сама да се успокоявам, 4е ве4е знам какво е, 4е не е страшно. Но то без притеснения няма да мине  Whistling Grinning
След прегледа може пак да Ви пиша, лек ден!

# 230
  • Мнения: 7
Фелинка, като бях във Варна успях да си купя много готина нищница за бременни и кърмачки. Представлява нещо като тениска - памучна, от трико, с къси ръкави и кръгло деколте, надолу продължава до над коляното, като точно пред гърдите има по една гънка(май плуха за казва на "шивашки"), която надолу се отваря достатъчно, за да побере и големия корем преди раждането, а на нивото на гърдите не е зашита и като се разтвори е перфектно за кърмене newsm53, но иначе си седи прихлупена и можеш и гости да посрещаш с нея (е, само докато си в болницата надявам се). Тази, която аз си взех е светло сива със зелени овци newsm62, имаше още 1-2 десена, но не ми харесаха, този е много весел. Струваше 20лв. от един магазин срещу църквичката, дето е на главната (пешеходната от Катедралата към Черно море). Фирмата производител е Vienetta secret, ако някой се поразтърси сигурно ги има в нета. Аз лично съм доволна от избора, сега умувам дали да си купя и втора същата или да търся нещо различно като дизайн.

# 231
  • Бургас
  • Мнения: 9
здравейте, май-чета!

честит рожден ден на Дидочка на патерици!  ura  да устиска до май!!! и нашата бебка хълца много смешно и трудно се размества вътре, а пък има още месец до термин...

момичета, вчера изпратих таткото в командировка с огромно облекчение, че ще имам 3 дни да си дооправям къщата за бебка и Великден, но не, днес си идва Simple Smile а мъжете ни са ни най-големите деца, колкото и да не сме им мами - вчера така се смях на линка с курса за мъже  Joy така че моето царство свърши - успях единствено вчера да си накупя от аптеката неща за болницата, една книга и боди+капела за бебка, днес едва ли ще успея да стигна до фризьорския салон, както исках, и до педиатърката, която я гласим за бебка Sad
но днес сутринта си направих палачинки!!! солени и сладки! само за мен и бебка - че таткото ни от почти месец е на диета и гледам да не го дразня с вкуснотии, черпя всички ви  cook сега съм преяла и доволна   Sunglasses
хубав ден на всички, изпълнен с разходки!!!

# 232
  • Мнения: 60
Честит Рожден Ден на патерици на Дидочка и на ЛуничкаДа сте живи и здрави и скоро със здрави бебчовци в ръце newsm51 smile3525 newsm51 newsm59  party023  bigdance2 baby
Миика браво на теб момиче. Ще устискаш вижда се то. С този ентусиазъм, с който си се заредила и на нас сили ни даде БЛАГОДАРЯ  bouquet Kissing Heart Flowers Bouquet lovekiss
Бебз, на мен ми е изписан 3 по 2 Магнерич и да ти кажа единственият страничен ефект е гадното запичане. Киселините си ги имам от преди това. Оправям се перфектно с Ноацид и ги има в аптеките без рецепта - много ефикасни и са за бременни.
За раждането виждам, че си говорите и страховете от него. Аз също сънувам постоянно всякакви ужасни неща като раждане по никое време през ноща сама у дома, абе карай #Crazy
Аз много се надявам да избегна чуденките около тапи, води и подчертавам болезнени контрации, че от другите си имам от пети месец насам, като Дяволов се съгласи да ми направи секцио. Дано, че той все разправя, а 22 Май ли, ооо за теб има време и нищо не уточнява.
Браво на мамите с чудесни резултати от прегледите и на тези, които са се запътили към родилното ЛЕКО И БЕЗПРОБЛЕМНО РАЖДАНЕ ЧЕ КАТО ЧЕТА ГОЛЯМ БЕБЕВАЛЕЖ СЕ ОЧАКВА ПО ВЕЛИКДЕН   с тези разкрития и изгладени шийки easter sling moresmile  Hands Clap  ylinfant newsm07 smile3521  love001
На мен Дяволов ми определи края на месеца, но мога на 21 да отида та да се засечем с Бебз и Плами newsm78 Вие в кабинета ли ще ходите или горе в отделението? Аз още се чудя newsm12 защото веднъж само съм била долу и си откарах едно три часа. Горе на 5 етаж е по-друго. Относно етажите - на 5 и 7 Предродилно и Патология на 3 Родилно и Реанимация на 7 и на 12 Следродилно, като от сигурни източници знам, че за Следродилно на 12 е по-хубаво и ремонтирано. За Предродилно знам от личен опит 5 етаж е по-як smile3521
Фелинче и аз да ти кажа имам същият проблем с нощниците. Все грозни бееее Crossing Arms Хем да са като за болница, хем да са удобни, а аз нощница през живота си не съм слагала, хем пък да не са секси аааааа писна ми от претенции smile3515 newsm61 ама може ли човек да си намери нещо подходящо Crossing Arms Като се има в предвид, че само това не съм си купила и ме хваща яд smile3514 Накрая ще ида на първият срещнат пазар и ще купя, ама най-грозните и най-шарените нощници от братята smile3534 и като ми свършат работа ще ги засиля към кофата хахах Joy Иначе най-сетне се наканих да си снимам придобивките за Макси и ще ви ги пусна да ви се изфукам, пък като свърши ремонта ще ви пусна и снимки от детската стая и комплекта обзавеждане  newsm44 newsm68 newsm44  love001

# 233
  • Мнения: 125
Здравейте и то мен:) Честито бебе на Ели-да й е живо и здраво:) Честит рожден ден на Дидочка и Луничка- много здраве,късмет и прекрасни бебчовци на финала newsm51
Аз може да се каже,че съм на 90% готова за бебето- подредено му е скринчето, почти съм готова и с моите неща за болницата и започвам и аз да се размислям за предстоящото раждане. Според бъдещия татко и лекарката няма да докарам до термин-14.05 ooooh!, аз обаче изобщо и не мисля да раждам преди 9-10.05  Crossing Arms- то не че мен ще ме пита, ама някак си искам още малко да си поседи вътре Mr. Green
За ужас на таткото купих билети за концерта на Кени Джи,който е на 01.05 и той ме обяви за луда hahaha
Относно нощниците за болницата, аз се снабдих с две-ужасни са-не бих носила такова нещо по друг повод, но имайки предвид,че съм ги нарекла само за престоя там..ами все тая как изглеждат- определено не смятам да си правя фотосесия в болницата, даже мисля да ги метна в кофата след като се прибера от болницата,а за след това ..за в нас си имам хубава пижамка -лятна, с копченца отпред-направо хем подходяща,хем модерна...Simple Smile По подобен начин подходих и към джапанките-само гледах да са с по-дебела подметка- най-много после на вилата да ги ползвам..изобщо с външния си вид ще конкурирам някоя ромка в болницата,ама ако ви кажа колко ми пука..Simple Smile
Снабдих се с две опаковки инфаколик-за всеки случай..дано не опрем до тях:)) Помпа за кърма ще купувам след като родя-да се види ще има ли нужда от нея или...
Аз днес съм го писала почивен ден,че в последно време само нагоре-надолу и ме почнаха едни контракции-ако искам да си дочакам термина ще трябва да се поспра:) Боядисването на яйцата съм го оставила за събота,тогава ще дойде и майка ми и ще си имам още един помагач,а относно козунаците- мисля да закупя от местния магазин,че аз едно ,че не умея да правя,едно,че и не ми се занимава Mr. Green

# 234
  • Мнения: 166
Добър ден!! newsm03
Хайде да се отчета след прегледа: отидох главно заради проблема с хемороидите и за успокоение на всички с този проблем,според д-рката проблем за нормално раждане не могат да бъдат и всичко ще отшуми след раждането.Изписа ми друго мазило-Долопрокт(още не съм го пробвала),но обеща да ме облекчи!
На видеозона гледахме бебока-3 400 е вече , много ниско разположен шийката ми била мека,готова за раждане,водите и те намалели...абе каза,всеки момент да очаквам включване.Ако до 28.04 не съм родила(което било малко вероятно)ще предизвикваме раждане,защото малкия бил много голям,обиколката на главичката е 10см.
Сега само се надявам да устискам поне още три дена,защото имам гъби и се налага да слагам свещички....
Инъче съм много спокойна и някакси се чуствам готова.... smile3521

# 235
  • Мнения: 2 172
Здравейте,момичета  Flutter

Аз днес съм на преглед,и мисля да уговарям вече раждането...то си е уговорено де,ама да потвърдим,да си оправя документите и т.н. Дано този път може да ми каже по-точно колко тежи бебо,че преди 2 седмици и половина беше между 2200 и 2400,дано сега е станало над 2500  Sunglasses Ще докалдавам в последствие.Моят док обаче много ларж го дава.Нито секрети ми е взимал през бременността,нито тоновете е слушал все още....всичко било наред,изследвания перфектни.... само ме пита "Имаш ли оплаквания?" и аз.."Ми,не,нямам  Rolling Eyes "...хахах.Но този път мисля,да си поискам слушане на тоновете вече и да ми пуска последните изследвания,че то не остана време.Особено сега като се почнат тези празници и отиде до  7 май  Tired А като си представя,че терминът ми по последна менструация е 8 май и ме втриса.Няма гаранция,че ще изчака до 21 май( по дата на зачеване)  Thinking

Фелина ,не е задължително да си тръгнеш от болницата с корем като в 5-тия месец.Зависи колко салнинки си трупнал и колко бързо е започнало свиването  Wink И аз си мислех,че ще ми остане корем,а то момента,в който бебето излезе от мен и изведнъж ми хлътна всичко на магарето(май само бебе си имах в корема,без други екстри).Даже през цялото време настоявах да ми сложат торбичките с пясък върху корема ,а те ми се смееха и казаха,че аз съм нямала никаква нужда.Въобще никой не можеше да разбере,че съм раждала(само аз си знаех,заради сланинките,които си бях лепнала по краката  Sick )  Но сега се надявам положението да е още по-добро,защото коремът ми е още по-дискретен и от предния път(сега наистина е само бебе),пък дано не се заблуждавам  Rolling Eyes

Пожелавам  на всички да си тръгнем с плоски кореми от болницата или поне "небременни" кореми   newsm51

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 13:20 от elfi4ka

# 236
  • Мнения: 128
 newsm52 След раждането се мятаме към най-близкия плаж още на следващия уикенд, предлагам аз. Хайде, пък и с увиснали кореми дано да ни върнат. А бебешоците - да му мислят лелите / бабите / бащите им и така нататък.
Достатъчно навлачихме тия пупи ние с вас. Simple Smile
После да ги влачи друг, вече под формата на  smile3522

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Талцит ми казаха ,че ще има чак май-юни, но тогава едва ли ще ни трябва  hahaha . А за стопацида ми казаха че не е много препоръчителен при бременност  Peace Препоръчват само Биогайа , но на мен не ми помага. 
Аз май и друг път съм споделяла за проблема си с киселините - че съм и ветеран в областта - вече цели 8месеца ме мъчат гадините. Пила съм Талцид , стопацид , неоацид , биогайя и улгамакс. През цялото време бях най-доволна от Талцида но ми го спряха гадините. И содата ми помагаше . Но сега с две ръце ви препопръчвам УЛГАМАКС-а - и на вкус е добре и наистина действа - има го и по 4 и по 12 в опаковка.

# 238
  • Мнения: 105
А някоя взимала ли е квамател или зантак за киселините? Би трябвало да имат по добър ефект?
Една аптекарка пък ми препоръча Лактофлор - таблетки за смучене с лактобацили - все едно ядеш кисемо мляко на хапчета  Rolling Eyes - ама нещо май няма никакъв ефект, поне при мен...

# 239
  • Мнения: 16
Здравейте барбарончета  Hug

извинявам се за закъснението с рецептата, но сега сядам на компютъра - пообикалях малко по разни инстанции да довърша някои задачки  Simple Smile

Та рецептата е следната:
2 стръка невен със стеблата, листата и цвета /ако може пресен/ се нарязват на ситно и се запържват в 500 грама свинска мас
сместа се оставя да престои една нощ на стайна температура
на другия ден  се прецежда през марля и се държи в хладилника, като част от нея, която се ползва в бурканче от крем и където искаш - аз лично си го държа в банята


кремчето се ползва и за разширени вени и изгаряния
аз го ползвам и за по-дълбоко намазване, че ми се цепи дупето от желязото

Надявам се да помогне на който го ползва. Като цяло невена се оказа много полезна билка. Аз имам проблеми с хремата/синузит и ползвам капки с него - те са в бурканче от 500 грама слагаш цвят от невен и доливаш със зехтин. Две седмици сместа се държи на слънце, след това се прецежда и пак се държи в хладилника, а това което ползваш на стайна температура... Не отпушва носа веднага, но загрява много и помага за дългосрочно изистване.



Общи условия

Активация на акаунт