Черен моноблок и черна порцеланова мивка

  • 6 874
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
 newsm78 незнам и аз, в голяма чуденка съм Thinking

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Наши приятели си бяха сложили черен моноблок и мивка, а на всичкото отгоре и плочите им бяха черни. Беше направено добре, с вградени светлини, красиво, нооо поддръжката е  ужас. То след всяко миене на зъби си  миеш и мивката, след всяко къпане лъскаш и банята.... Харесва ми, но не бих си сложила това у нас.

# 17
  • Мнения: 73
Не прави шарении с венге ако слагаш черен моноблок и мивка!

Злато и черно е достатъчно като цветна концепция. Имаш си го златния дъб на вратата, избери беж като основен фон и черно за декорация.

Това, което сте направили е само евтина имитация на обзавеждането, което сте си харесвали по списанията.
От три километра лъха на китайско /от мартинели е все пак/.
И наистина само бялата тоалетна е нещо по-различно.
Комбинирали сте но не сте го доизмислили, защото:
- декорите в спалнята са в климатика или той е в тях няма значение
- комбинирали сте нюанси на бялото, които не се връзват като стил едни с други
- мивката в тоалетната е прекалено обемна за това малко помещение и сигурно много внимавате когато минавате до нея
предполагам, че вече съжалявате за черния под в коридора както и за плота и гърбът на кухнята, които както стъклените мивки трябва да почиствате неуморно.
Вижда се, че сте вложили много старание с малко средства да постигнете това, за което сте мечтали и все пак се надявам да му се наслаждавате поне толкова, колкото го поддържате.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
мимичка, ти кого така нахъсано убеждаваш, че не се е справил с обзавеждането на дома си  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 830
Имам впечатления от черна стъклена мивка. Някакъв ужас е. Непрекъснато всеки ден трябва да се подсушава след всяко ползване и всеки ден трябва да се чисти от натрупалия се варовик от пръски, капки и т.н. Много е непрактично.
 Peace

# 20
  • Мнения: 5 920
Мимичка,не мога да се въздържа.Поне малко доброта след Великден!Защо този злобен хъс?Ако нещо,вече направено ,не ти харесва-замълчи.Всеки има свой вкус и свои разбирания и свой бюджет.
Ако си много богата и дизайна на къщата ти го е правил интериорен специалист ,а мебелите ти са доставени от чужбина-добре!Покажи!Лесно е с много пари да направиш нещо хубаво/ако не си неграмотно-самоуверен и не налагаш вижданията си на специалиста,разбира се/.
Чудесно е ако можеш сам,без съответното образование и с ограничени средства да направиш нещо хубаво.А от недоглеждания и грешчици никой не е застрахован.

# 21
  • Мнения: 73
Съгласна съм, че бях рязка в коментара си, но не се въздържах. Когато правиш нещо у дома си е приятно да оставиш следа от себе си т.е. да се усеща духът на обитателя.
В този дом има само изкопирани комбинации и там, където са били затруднени с избора /в предвид слагам банята и тоалетната/ защото има убийствено разнообразие на модели и техни комбинации.
Тоалетната е прекалено агресивна за спокойния стил на жилището, където няма екстравагантни комбинации.
Банята е направо тривиална и много наивна на вид, напомня детска баня и е стандартна като изпълнение.
Като цяло имам още много неща да кажа, обаче ще се огранича само с това, че няма дух в жилището, а останалото вие го интерпретирайте всеки по свое му.
  bouquet

# 22
  • Мнения: 505
Е, Мимичка, опитали са се да бъдат модерни, съвременни и сигурно им е първия апартамент в живота. Разбира се, човек трябва да има поне минимален опит с домакинството и едва тогава ще разбере, че някоя мебел е ръбеста и го удря или пък че всъщност е намразил до смърт черните си мивка и моноблок. Много трудно е от раз да уцелиш и удобството, и леката поддръжка, и дизайна. А на "професионалист" аз лично не се доверявам. Чукундурестите дизайни в нашите списания ме изваждат от равновесие. Къде е грешката на едно момиче, къде - самодоволството на псевдоестета "професионалист".
За авторката - всяка вода оставя следи, най-видими те ще бъдат по черната мивка, освен ако не е изобретено някакво ново покритие, което пък ще се лющи. Стъклените мивки също подчертават много следите от водата. Подчертавам, вода, а не мръсотия. Най-практичен от порцелановите си остава белият цвят, а моноблока е чудесно да е с вградено (скрито зад стеничка) казанче. Чистят се по-малко повърхности, стърчат по-малко тръбички(които се покриват с чудна мръсотия на открито). Ако има средства - Grohe, ако не - Видима. Все пак това е скромният ми опит, може да е излязло и нещо по-ново.

# 23
  • Мнения: 58
Аз също си мисля, че черното не е удачно за баня, защото водата е много варовита
и непрекъснато трябва да се чисти, полира и т.н., това изисква много робуване на
една баня. Е не казвам, че и бялото не трябва да се чисти редовно, но може би е по-удачно
защото варовикът не се забелязва веднага. Аз си мисля, че по-светлият цвят винаги е по-удачен
за мивка и моноблок. Но все пак всеки сам си решава и си поставя това, което смята, че
най-много ще му пасне в банята и в другите помещения.

# 24
  • Мнения: 5 647
Много трудни са за поддръжка и всяко петънце си личи.

# 25
  • Мнения: 32
Не прави шарении с венге ако слагаш черен моноблок и мивка!

Злато и черно е достатъчно като цветна концепция. Имаш си го златния дъб на вратата, избери беж като основен фон и черно за декорация.

Това, което сте направили е само евтина имитация на обзавеждането, което сте си харесвали по списанията.
От три километра лъха на китайско /от мартинели е все пак/.
И наистина само бялата тоалетна е нещо по-различно.
Комбинирали сте но не сте го доизмислили, защото:
- декорите в спалнята са в климатика или той е в тях няма значение
- комбинирали сте нюанси на бялото, които не се връзват като стил едни с други
- мивката в тоалетната е прекалено обемна за това малко помещение и сигурно много внимавате когато минавате до нея
предполагам, че вече съжалявате за черния под в коридора както и за плота и гърбът на кухнята, които както стъклените мивки трябва да почиствате неуморно.
Вижда се, че сте вложили много старание с малко средства да постигнете това, за което сте мечтали и все пак се надявам да му се наслаждавате поне толкова, колкото го поддържате.


 newsm78 ЖЕНАТА си показа тоалетната за да бъде полезна на някои друг като съвет,а ти и направи цялостна характеристика на дома при положение че тя не е питала дали го харесваме  или не ,а просто е показалa снимка за да се уверим че тоалетната е черна.не можах да разбера злобата за6то беше толкова много от твоя страна и какво значение има дали на нас ни харесва или не при положение че на тях си им харесва.
 не го приемай като заяждане,но наистина не харесвам такива хора които винаги търсят  кусура на другите,и не поглеждат себе си

Общи условия

Активация на акаунт