Педиатър Йосиф Йосифов

  • 37 432
  • 348
  •   1
Отговори
# 30
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А на мен ми прилича на рекламна кампания...

Момичета, и моето дете досега не се е разболявало, и моето щурее по цял ден, но определено няма нищо общо с методите но доктора. Това са основно гени и добро гледане. А ми е много интересно, при кой ортопед ходи всеки месец Мишолина, и как той се отнася към бънджито и гърнето в ранните месеци  newsm78

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 408
Ужас! Shocked Сок на 10 дни?!? И как е стомахчето на бебето? Сигурно няма и колики? А?

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Моето дете нямаше колики, а и в момента си е много добре.

Не мисля, че докторът има нужда от рекламна кампания и темата определено не е такава. Как пък за останалите доктори може да се пишат суперлативи, но за този не?....

# 33
  • Мнения: 419
Ние също пием сокче от 17-тия ден и на малкия много му харесва. Коликите също ги преживяваме сравнително леко. А от другата седмица ще опитваме пюренце. Wink
И наистина не разбирам защо ,когато другите лекари, които практикуват общоприетите методи се хвалят всичко е ок, никой не пише че това е рекламна кампания и т.н., а за този лекар не може...
Защо никой не си и помисля ,дори че пропагандирането на късно захранване може да се дължи на идеята да се продават повече адаптирани млека. Едно време като е нямало АМ и повечето сме захранвани рано -какво? Всички сме здрави, стомахите са ни добре, а днешните деца имат много повече проблеми и алергии.
Все пак всеки си решава как да отглежда детето си. Аз съм избрала да се доверя на д-р Йосифов и методите му. Не искам да налагам мнението си, но не мисля че е правилно да се пише че едва ли не сме луди,че постъпваме така.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 2 506
А от другата седмица ще опитваме пюренце. Wink

Ама защо!??? Не разбирам кому е нужно това? Не се заяждам, наистина недоумявам! Дали праисторическата майка е бъркала пюренца и е изстисквала сокчета или просто си е кърмила детето...... Tired newsm78

# 35
  • Мнения: 529
Електра, същите компании, които произвеждат АМ, продават и пюрета... Какво е обяснението на д-р Кръстев, аз също не разбирам  Outta Joint

# 36
  • Мнения: 794
Не се сдържах да напиша нещо по темата!
Направо не мога да повярвам, че може да има толкова невежи, наивни и нехаещи за децата си майки!!! Давайте да им бутаме всякакви храни в устата и щом изглежддат щастливи и доволни - всичко е наред! Ами то и вино да им сипеш в шишето, ще им хареса и ще си го пият с удоволствие! А колко щастливи ще са после!
Децата на доктора изглеждали много щастливи и доволни! И моето е много щастливо и постоянно се смее и си пее. Обаче до петия месец беше на смесено хранене - кърма с АМ и по никой начин не бях склонна някой да ме убеди да го "пробвам" със сокчета и пюренца! На три месеца се обръщаше в двете посоки, на шест месеца сядаше и се изправяше сам. Сега е постоянно прав, обикаля кошарата и подскача по цял ден! И това, без да е захранен на 10 дни и да съм му правила сложни гимнастики!
Хайде, стига сте правили реклама на въпросния доктор. Всички сте или гости или новаци.
Дали едно дете ще е щастливо, зависи от манталитета на самото дете, на първо място, зависи от това, какво внимание получава от родителите си - да бъде гушкано, успокоявано, целувано и обичано. Но това, колко ще е здраво детето през живота му, зависи от родителите му.

# 37
  • Мнения: 419
Електра, същите компании, които произвеждат АМ, продават и пюрета... Какво е обяснението на д-р Кръстев, аз също не разбирам  Outta Joint
Сокчето и пюренцето са домашно приготвени. Peace
Аз не лишавам детето си от кърма, просто включвам и добавки в менюто му.
asja не мисля че имаш право да обиждаш хората, само защото мнението ни се различава от общоприетото за момента. Защото ако след няколко години се променят отново тенденциите и започне да се пропагандира ранно захранване веднага ще се променят мненията. Няма какво да се лъжем- повечето сме като стадо овце- каквото се приема от повечето това е, а останалите са невежи, наивни и т.н.
И не съм съгласна ,че всички сме гости или новаци- я погледни по-добре. Както и никой не прави реклама на доктора- той просто няма нужда от такава. Просто обсъждаме впечатленията си от него, е може ли те са добри.

# 38
  • Мнения: 589
Познавам д-р Йосифов, всеки петък идва при нас с Ванеса.Невероятен е като човек, за мен той е олицетворението на домашния лекар. Препоръчвам го.
 Колкото до дебатите дали да се дава сок на 10 дневно бебе- ами то не е задължително...Вие си плащате на лекаря за съветите, пък ще се възползвате ли, си е лично ваша работа:)

# 39
  • Мнения: 794
Електра, кое точно те обиди? Че нарекох суперраннозахранващите невежи и нехаещи?! Да, потвърждавам думите си, с риск пак да скочите! За мен сте такива.
Толкова ли е трудно да попрочетете някое и друго проучване, сайта на СЗО и други източници с доказан авторитет и да осъзнаете, че като захранвате рано, вие всъщност тровите децата си, макар и неволно и по незнание. Какъв е смисълът, че живеете в 21 век, като не се ползвате от познанията на съвремието. Да, преди 100 години не са били направени много от откритията на съвременната медицина и не е било известно, че лигавицата на храносмилателната система на бебетата до към 5-6 месец /в зависимост от индивидуалното развитие на детето/ е с почти пълна пропускливост и не спира бактериите и токсичните вещества от храните. Тоест – почти всичко от твърдата храна преминава в организма на бебето, докато при възрастните хора се усвояват само полезните вещества. Ако на бебетата природата беше дала да ядат твърда храна, нямаше да дари жените с млечни жлези. Твърдиш, че не спираш кърменето. Да, но всяка лъжичка твърда храна измества една глътка мляко за детето. А млякото е най-важното нещо за едно пеленаче!
И от какъв зор ще дам на някакъв очевиден самозванец 100 лв. на месец, за да ме учи, как да си тормозя детето?!?!?!
И защо изобщо споря тук и аз не знам! Всеки сам преценя, как да си гледа детето, за съжаление. Децата са безпомощни и разчитат на възрастните да се грижат по най-добри начин за тях, за да израстнат здрави.
За последно и няма повече да пиша – моя много близка, почти роднина, захрани дъщеричката си на 40 /дори не на 10!!!/ дни със сокчета. Това дете не е спряло да прави алергии към каквото и да е било. Даже скоро и в болница лежа. То са обриви, кръв в изпражненията, АБКМ, атопичен дерматит, абе – всичко.
 

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Хайде да не си говорим за СЗО, особено предвид последния скандал със свинския грип. Whistling
И аз имам много примери за къснозахранени деца с множество алергии, АД и т.н.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 408
Добре, хайде кажете, според доктора кои са преимуществата на суперранното захранване? Какво казва той, какво дава на детето това, според него стомахчето му готово ли е на тази възраст, как се обосновава...

# 42
  • Мнения: 462
А на мен ми прилича на рекламна кампания...

Момичета, и моето дете досега не се е разболявало, и моето щурее по цял ден, но определено няма нищо общо с методите но доктора. Това са основно гени и добро гледане. А ми е много интересно, при кой ортопед ходи всеки месец Мишолина, и как той се отнася към бънджито и гърнето в ранните месеци  newsm78

Дъщеря ми ходи при един ортопед в Токуда - Д-р Венцислав Димов. Simple Smile Много съм доволна. Няма проблем с нито едно от двете! Детето ми е на бънджи от 4-и месец, а я слагам да ака в легенче от 40-и ден, на гърне - от 4-и месец. В момента хвърчи като лудите навсякъде Simple Smile и си ходи сама на гърне. Памперс не слагаме отдавна. Умее да казва и пиш, и ако (или само "ку"  Laughing, като я домързи).

Няма никакво изкривяване на крачетата и до ден-днешен обожава да скача до прималяване. Simple Smile

Детето си го захраних на 4 месеца, а сок включих след петия. Наистина не е задължително мо тамо да се спазват съветите - мисля, че всяка майка си има акъл и глава на раменете!

# 43
Ot kade v temata se namesiha pak kurmachkite s tiahnoto kurmene?!?!? Haide, kish! Imate si kurmene.bg! Tuk se govoriat seriozni nesta! Pediatur e nai-vajnoto nesto sled semeistvoto za edno dete. Oste v bolnicata edna akusherka mi kaza- vnimavai s izbora na pediatara, zastoto moje da ti obarka deteto mnogo losho!

E, az sluchih na nai-dobria v Sofia -dr. Yosofov! I sme sred stastlivite roditeli na decata, gledani ot nego! Goliam kusmet imahme!

# 44
Asja и другите със СЗО, хайде сега да ви кажа как се догоеарят резолюциите на СЗО. Отива напр. Германския представител и казва "аз съм за 12месеца кърмене". Скача французина "аз имам мандат за 3". Обявяват неформални консултации в почовката и след нея вече вски са за 6 месеца! Така конференцуята е спасена!

Хайде другият път ще напиша и как асе определят участнициъе в конференциите, защото те не са  лекари със сърце като доктор Йосифов, който ще вземе насериозно и в 8 сутринта ще дотича от другия край на София да помогне със запека на още незахраненото ти бебе, изцяло на кърма!

Вчера в магазина една майка ме попита от коха и как давам плодовите пюрета. Беше отдавна, но се сетих. А когато казах, че докторът присъства и той даде пирвото пюре, очите и се насълзиха от незпомощност сред многото съвети, дадени на теория от нейния педиатър. Съжалих я искрено, че не е случила като нас..

Общи условия

Активация на акаунт