Какво ни кара да говорим за бебето с "НИЕ"?

  • 8 276
  • 166
  •   1
Отговори
# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
.... но пък съм казвала " готвим" или "чистим". Очевидно е, че го правя само аз, но ми харесва да си мисля, че стоейки до мен, детето ми помага. Grinning
ха ха то сега го правиш ти ама при нас е мн правилно да е "ние готвим", когато почна да готвя му давам и на него паница, морков.... и той да го прави и да не ме дърпа , за да взима мойте. Когато бърша прах, задължително и за него трябва да има парцал.... Crazy ooooh! Пералнята също я пускаме заедно Laughing

# 46
  • Мнения: 210
По някога не волно може и да съм го правила,но и аз го отдавам че 9 месеца сме били ние а сега расте като гъбка и става все по самостоятелен

# 47
  • Мнения: 1 322
И аз се улавям често да казвам "НИЕ", но това изобщо не ме дразни.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 825
Много ме дразни, някой като употребява за детето си местоимението "ние", но щом така им харесва на хората нека да го използват.
И аз ще дам един пример. Минналата година на пощадката една баба ме пита:
"Още ли сте с памперс", а аз и отговарям
"О, не, по мое време нямаше памперси." hahaha

# 49
  • Мнения: 256
След като на около 4 месеца се чух да казвам "днес се наакахме", спрях да говоря с "НИЕ" за детето.  Mr. Green Ама беше трудно. Ежесекундно сме заедно, няма начин да се разграничим като отделни хора, особено като са още малки бебоците. Сега вече е по-лесно.

Офи, офи, каква глупост ме накара да изръся в пространството, а? хихихихихи

# 50
  • Мнения: 3 634
Очаквам скоро да прочета за възмущение към обръщението "мамо" от майка към дете.  Rolling Eyes Пример: "Пепи, защо плачеш, мамо?" Скоро може да отречем и умалителните обръщения и бебешкото говорене. Много е важно редовно да се подиграваме на отношенията между майка и дете, както и да засрамваме хората по детските площадки с остроумието си.

# 51
  • Мнения: 4 292
Не говоря в множествено число /поне не съм се усетила да го правя/, но и не се впечатлявам, когато другите около мен го правят. Може би, ще ми направи неприятно впечатление, ако детето е вече голямо, а родителите продължават да използват подобни обръщения. Но, като цяло не се дразня до такава степен, че да остроумнича или да подхвърлям язвителни заблежки.

# 52
  • Мнения: 564
Еей, ама това много ме дразни! Дъщеря ми вече е самостоятелна бойна единица и като чуя баба й да каже: 'Ние днеска сме/не сме акали...' , направо  ooooh!

# 53
  • Мнения: 2 011
Може би това,че с появата на бебето отъждествяваме живота си с неговия   Rolling Eyes знам ли...Понякога и аз го правя.И мъжът ми  hahaha

# 54
  • Мнения: 616
Очаквам скоро да прочета за възмущение към обръщението "мамо" от майка към дете.  Rolling Eyes Пример: "Пепи, защо плачеш, мамо?" Скоро може да отречем и умалителните обръщения и бебешкото говорене. Много е важно редовно да се подиграваме на отношенията между майка и дете, както и да засрамваме хората по детските площадки с остроумието си.

Айде да не търсим под вола теле, а!
Като не ти харесват коментарите в темата, защо четеш?

# 55
  • София
  • Мнения: 2 802
Случвало ми се е да използвам НИЕ и не го намирам за нещо ненормално, просто бебето се отъждествява с майката. Малко ми е странно обаче, когато детето порасне и да се продължава с мн. ч., като горепосочените примери.

# 56
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Случвало ми се е често преди с Алекс , просто не се усещах. Сега обаче с Максим не говоря на " ние". Не ме дразни. Майка ми като ги гледа никога не казва " ние ядохме или ...ние ...." . Докато свекърва ми го прави. Онзи ден се смях, беше го гледала , прибирам се и ми казва - " ние се изакахме одеве много хубаво" , разсмях се не за друго, но си ги представих двамата акайки едновременно  Joy , такава асоциация направих с " ние "  Crazy
Та така, не ме дразни, не ми пречи, случва ми се и на мен, но рядко.

# 57
  • Мнения: 2 447
Бебето е зависимо, въпреки, че вече е излязло, то е изцяло зависимо от човека до него, така че напълнонормално е да се употребява НИЕ. Нещо като особеност на езика и ми е много смешно, когато някой се прави на интересен, че не разбира какво го питат или отговаря иронично.
И аз съм на същото мнение.

# 58
  • Мнения: 789
Еей, ама това много ме дразни! Дъщеря ми вече е самостоятелна бойна единица и като чуя баба й да каже: 'Ние днеска сме/не сме акали...' , направо  ooooh!

 
 Peace Много ме дразни и мен.Като че ли и майката и детето се обезличават с това.

# 59
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Неестествено ми е да говоря така, не мога.
Не се дразня, когато чувам наоколо такива изрази, не ми пречат.

Общи условия

Активация на акаунт