НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 257 635
  • 834
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 759
мале мале какво се вихри тук! Crazy Crazy Crazy полудели сте до небесата! крайна сметка всеки сам избира за себе си!

# 541
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Баница Йованица само не схванах хвалиш ли се със заплата си или така ми се струва?Нещо няма общо със темата ама айде от мен да мине.

# 542
  • във фурната
  • Мнения: 596
Баница Йованица само не схванах хвалиш ли се със заплата си или така ми се струва?Нещо няма общо със темата ама айде от мен да мине.
Да,смятам,че възнаграждението ми е добро,за образованието,което имам.Но дали в аптеките на Магарето псевдоколегите взимат толкова?Съмнявам се.Исках да кажа,че трудът на специалиста си има цена и нашите клиенти разбират това,предпочитайки нас.

# 543
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Защо си мислиш,че клиентите се вълнуват от заплатата на персонала във дадена аптека.На тях им трябва л-ва на най-ниска цена,а не дали персонала е удовлетворен от заплатата,която получава.

# 544
  • във фурната
  • Мнения: 596
Защо си мислиш,че клиентите се вълнуват от заплатата на персонала във дадена аптека.На тях им трябва л-ва на най-ниска цена,а не дали персонала е удовлетворен от заплатата,която получава.
На теб ти трябват лекарства на ниска цена.На нашите клиенти им трябва фармацевтична услуга,от каквато ти очевадно нямаш нужда.

# 545
  • Мнения: 0
Agrimonia, за липсата ви на коментар по някои въпроси аз си направих извод. Дано и тези, които следят дискусията, да са си го направили.
И вие, и аз, хвърляме неща в пространството. Тук няма как да пускаме фактури и касови бележки и да отчитаме обороти. Но някои неща се виждат с просто око. Потребителите могат да се ориентират кои  числа са подплатени с доказателства и кои - не.
Подкрепям призива ви за европейски маниери. Аз затова съм тук, както обясних вече. Безпочвената клевета не е европейски маниер и аз съм против нея. Затова се радвам, че горе-долу успяхме да изясним някои въпроси. Wink
От филмите по романи на Джейн Остин съм гледала само "Гордост и предразсъдъци". Като наваксам повече, може да се срещнем в любимата ви тема. Simple Smile 

# 546
  • София
  • Мнения: 30 142
Баница Йованица само не схванах хвалиш ли се със заплата си или така ми се струва?Нещо няма общо със темата ама айде от мен да мине.
Да,смятам,че възнаграждението ми е добро,за образованието,което имам.Но дали в аптеките на Магарето псевдоколегите взимат толкова?Съмнявам се.Исках да кажа,че трудът на специалиста си има цена и нашите клиенти разбират това,предпочитайки нас.

 Shocked това ако наистина го мислиш, язък  ooooh! Само не ми казвай, че си учила толкова за 2000лв заплата и си доволна  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Толкова изкарват хора, които носят къде, къде по-малко отговорност от вас  ooooh! ooooh! Особено пък в Сф.

# 547
  • Мнения: 15
Цитат
Agrimonia, за липсата ви на коментар по някои въпроси аз си направих извод. Дано и тези, които следят дискусията, да са си го направили.
Човек прави и грешни изводи понякога, не че е от значение толкова в случая. Няма как да се убеди разумен човек, че с разните му там различия в левчета се купува поръчков автомобил. Така, че изводи се правят, ако човек реши.
Цитат
И вие, и аз, хвърляме неща в пространството. Тук няма как да пускаме фактури и касови бележки и да отчитаме обороти. Но някои неща се виждат с просто око.
На този свят има не само толкова прости неща. Животът е сложен.
Цитат
Подкрепям призива ви за европейски маниери. Аз затова съм тук, както обясних вече. Безпочвената клевета не е европейски маниер и аз съм против нея. Затова се радвам, че горе-долу успяхме да изясним някои въпроси. Wink
Ако е безпочвена, да. Случаят е доста спорен.
Цитат
От филмите по романи на Джейн Остин съм гледала само "Гордост и предразсъдъци". Като наваксам повече, може да се срещнем в любимата ви тема. Simple Smile  
Ако искате наваксайте първо с четене на някои нейни романи, все пак е класика, филмите са после...

# 548
  • София
  • Мнения: 30 142
аз предлагам да се върнем пак на темата  Peace

# 549
  • Мнения: 0
Цитат
Agrimonia, за липсата ви на коментар по някои въпроси аз си направих извод. Дано и тези, които следят дискусията, да са си го направили.
Човек прави и грешни изводи понякога, не че е от значение толкова в случая. Няма как да се убеди разумен човек, че с разните му там различия в левчета се купува поръчков автомобил. Така, че изводи се правят, ако човек реши.
Цитат
И вие, и аз, хвърляме неща в пространството. Тук няма как да пускаме фактури и касови бележки и да отчитаме обороти. Но някои неща се виждат с просто око.
На този свят има не само толкова прости неща. Животът е сложен.
Цитат
Подкрепям призива ви за европейски маниери. Аз затова съм тук, както обясних вече. Безпочвената клевета не е европейски маниер и аз съм против нея. Затова се радвам, че горе-долу успяхме да изясним някои въпроси. Wink
Ако е безпочвена, да. Случаят е доста спорен.
Цитат
От филмите по романи на Джейн Остин съм гледала само "Гордост и предразсъдъци". Като наваксам повече, може да се срещнем в любимата ви тема. Simple Smile  
Ако искате наваксайте първо с четене на някои нейни романи, все пак е класика, филмите са после...




Мерси за съвета, ще прегледам книгите й.  Не се сетих, че преди да гледам филмите, трябва да попрочета нещо. Laughing
И аз предлагам да се върнем на темата. Agrimonia предложи подтема: Животът е сложен. Някои карат москвичи, други – поръчкови автомобили. Мъка!  Laughing

# 550
  • Мнения: 15
Всичко, което съм писала е по темата. Ако човек разбира само от преки послания, проблемът не е в другите.
Мисенсе, наистина по темата, трябва да кажа, че някои написани от Вас неща са ....меко казано впечатляващи.Ще дам един удивителен пример, перефразирам: "Човек и един салам да продаде, му трябват приятели."  ooooh!
При следващото пътуване в Германия, представете го някъде в чист вид подобно изказване, според мен ще го нарекат по един начин - наличие на тежка, слязла доста ниско по етажите, корупция. Според съвсем частното ми мнение също, не вярвам културен германец да приравнява толкова "свободно" салам, краставици .../извадете нещо друго от Вашите сравнения/ с лекарства. Слушала съм лекция на един немски юрист, различен е начина му на представяне на нещата, повярвайте.
Отделно, според това, което чуваме, четем и разбираме, за България и Румъния /но България е по-зле/ се говори като за тежко корумпирани държава.
Относно приказките за москвичи и поръчкови автомобили, нивото на коментара е нисичко, но нека се придържаме към така прокламирания плурализъм на мнения, все пак са различни от първоначалните подскоци за нагли и т.н. епитети.
Само, че звучи доста смешно хвърлянето на цифрички с различия от 1,80 до 2,20, като начин да си събираш парички за подобна поръчкова "играчка".  Outta Joint То е смешно и в медиите да се фукаш с нея, но...
Люшкането на мнения и фрази е доста характерно - един път някой бива определян за алчен, спекулант и прочие, след това пък е ядлив, щото "кара москвич"/образно казано/.
Един път някой правил бизнес чрез захранване от друг такъв/имаше и подобни неща/, след това от отстъпчици, трети път-защото имал приятели на правилното мяст. Чудесна бизнес атмосфера, машала.

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 07:29 от Agrimonia

# 551
  • Мнения: 5 178
Agrimonia, правете си бизнеса, ако с това имате проблеми те няма да се решат с "ограмотяване" на потребителите по форуми.
Създайте си национална организация, сезирайте съответните контролни органи .. и така..
Германия има сравнително ниско ниво на шуробаджанащина, защото там хората си търсят правата.

За момента моите потребителски права не са нарушени от Марешки и нямам от какво да се оплаквам.  Peace

# 552
  • във фурната
  • Мнения: 596
Ах какви сте умници,пък не можахте да разберете акцента ми в поста.При средна заплата в бранша 1100 лв,аз взимам почти двойно,защото аптеката ни е ПОСЕЩАВАНА повече от Марешката,защото хора като Мария Сапунджиева,Кирил Ефремов,Камелия Тодорова,Кеворк Кеворян,Ваня Костова и хиляди други извесни и неивестни българи предпочитат КАЧЕСТВЕНАТА фармацевтична услуга,каквато при Магарето липсва.
Аргимония неколкократно ви писа,обаче вие не вдявате.Това,че давате много пари от джоба си за лекарства е заради лошата държавна политика.Ако ДДС на ЛС беше5-6%,ако имаше нормално здравно осигуряване,както в цивилизованите страни,където застрахователя плаща в повечето случаи 80-90% от стойността на лексрствата,мислите ли че щеше да го има Магарето?Но сега при тази държава,която краде гражданите си,Магарето е удобен и толериран престъпник,защото отклонява умовете на хората в грешна посока.
  Хайде,останете със здраве,аз се оттеглям от спора,защото не виждам смисъл да споря с късогледи хора.Съветвам и Агримония да направи същото Stop

# 553
  • Варна
  • Мнения: 276
Знаете ли каква е заплатата ми в една от най-хубавите и елитни аптеки в София? 2000 лв.нето!И знаете ли защо?Защото аптеката ни е най-посещаваната в квартала,въпреки Магарешката аптека наблизо.Защото цивилизованите хора,каквито са нашите клиенти,знаят как да се възползват от знанията ни.Защото шефът ни е далновиден и е наел хора,които непрекъснато четат и се усъвършенстват.И нашите клиенти оценяват това.Имаме и книга за похвали.Можете да я прочетете...А вие,които сте толкова невежи,че не знаете що е то фармацевтична услуга , доверявайки се само на лекаря си и само и само да спестите някой лев предпочитате да бъдете обслужени от кравари,свинари или незнам какви си и така рискувате здравето си за дребни левчета-беж при Марешки!Само не ми казвайте,че там работят фармацевти!Това са псевдоколеги,закостеняли защото Магарето не може да си позволи високи заплати,каквито трябва да даде на добри специалисти!  И колкото и да се мъчи да унищожи съсловието,Магарето няма да успее.Защото има хора,които оценяват фармацевта като специалист,хора,които не биха поверили здравето си в ръцете на неграмотни.Хайде като отивате при Марешки,поне се помолете Бог да ви е на помощ!

ако отношението Ви към Вашите клиентите е с тона, който държите в този пост..... Thinking

# 554
  • Мнения: 5 178
Мъкааа, мъкааа.. йованице, разбрахме че си достигнала собствения си връх..В нормалните отношения,  обсъждането на заплата е много-много грозно нещо.
За съжаление първия ти пост не е случайно изтърване на нервите, ти изключително много държиш да подчертаеш какви  професионални висини си достигнала.
Малко ми приличаш на МОЛ-ските продавачки от преди кризата, които преценяваха хората по дрехите ooooh!

И няколко въпроса от мен
1. Във вашата аптека с 5-6 % ДДС ли работите? Защо вие аптекарите не иницирате промени в закона за ДДС?
2. В цивилизованите държави 80-90% от лекарствата се плащат от застрахователя, ама и застраховката струва пари. В Б-я системата е объркана и практически няма шанс да се оправи някога, защото за да се премине от обща каца, от която всички лапат, към индивидуални партиди ще се ощетят хората
-или които са внасяли цял живот
-или тези, които са активно трудещи се, защото хем ще трябва да пускат в кацата, хем да плащат по индивидуални партиди.
Какво е твоето предложение за решаване на въпроса ?
И пряко да споделя опит- до момента Дженерали не са ни правили спънки защо лекарства за хронични заболявания и остри състояния са купувани от Марешки  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт