НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 257 835
  • 834
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 247
Цитат
Знаете ли каква е заплатата ми в една от най-хубавите и елитни аптеки в София? 2000 лв.нето!
Много ми се иска да коментирам този цитат,макар че Агримония изведнъж се зарадва на културния тон  на seal,след като ми пишеше на "ти",нарече ме папагал,изпростяла и на нивото на Пернишките шофьори.
1.Ако получавате такава заплата,значи бизнеса върви и Марешки не е заплаха и нищо не влияе на фармацевтичния бизнес .
2.С тази заплата да убеждавате хора ,които взимат 200 лв пенсия или заплата от 500 лв(м/впрочем в София има доста такива,дори и бюджетните служители)е меко казано неморално.
Цитат
Относно ДДС, аз чувам, че има страшни злоупотреби. Въобще чувам страшни неща за територията, която населяваме. Може би и за Шенген не е вярно.
Престъпност има навсякъде-не сме я измислили ние.

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 10:47 от lluna

# 556
  • Мнения: 15
Грешно сте разбрала, не съм Ви наричала папагал, пернишки шофьори не съм споменавала, и думичката "изпростяла" не съм използувала още повече пряко да наричам някого така, коментирала съм по съвсем друг начин. Не се случва да моля за първи път, придържайте се към истината, думите са си от Вашия речник. Никога не съм сваляла нивото на дискусия да "химикалки", "салами", "краставици", "пернишки шофьори" и прочие.
Коте, благодаря за препоръката, не съм казала къде работя и дали е в аптека, но и така да е, не смятам аптеката единствено място за бизнес, в Закона е записано друго.  Peace
Престъпност има навсякъде, въпросът е колко и дали задушава така, както е в България, уважаема luna. При нас е много, а нека все пак Мисенсе провери като стане реч за аптека в Германия, дали извират директно сравнения с краставици, домати и какъвто се сетите зеленчук.

# 557
  • София
  • Мнения: 247
Цитат
« #450 Четв., 20 Ян. 2011, 11:48 »  

--------------------------------------------------------------------------------

След като ще изпаднем на нивото /но нека си знаем - и вие и аз, че това си е падение
Цитат
Недейте като папагали да я повтаряте тази дума свободен пазар
Цитат
И дори не споменавайте за шофьорските представители в Перник
Цитат
обърнете се към представители на по-културни държави
Цитат
А полемика се води по-лесно, когато хората се издигат над простотията. Е, пробвайте, не затъвайте в нея.
Всичко това са цитати от  отговори на Агриномиа  на мои постове.

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 11:13 от lluna

# 558
  • Мнения: 15
Имала съм пред вид, че собственикът на тази верига е шофьор, не сте разбрали правилно. Доколкото виждам, обърнала съм се на "вие", твърдяхте друго, няма значение, прекалено пряко приемате нещата и се хващате за дреболии.  Peace Добре, успокойте се, няма да се обръщам към Вас директно.

# 559
  • София
  • Мнения: 247
Съвсем съм си спокойна.(При това  съм върл почитател на Джейн Остин и освен че знам почти наизуст книгите и,мисля че съм изгледала всички възможни екранизации по романите и вкл. и тези от 36 г.,както и "Изгубена в Остин" от 2010)
Не сте се обърнали на Вие а в мн.ч.-визирахте и Мисенсе,но се замислих,защо изобщо се опитвам да участвам в полемика,когато няма такава.(Реагирах на доводите за пазарната икономика,защото това е едната от 3-те области в която аз пък съм специалист)
Цитат
мале мале какво се вихри тук!у  полудели сте до небесата! крайна сметка всеки сам избира за себе си
+1-Това изчерпва всичко.

# 560
  • Мнения: 449
Мдааа, много интересен развой на тази тема.
Радвам се, че се появиха интелигентни хора, реални опоненти на супер интелигентно звучащата иначе Агримония, която се опитва да ни убеди в разни неща, дето не става да бъдем убедени и ако някой й противоречи, също с толкова интелигентен тон го заковава на стената/с директни обиди при това/.
Ето такива като баница йованица явно трябва да са фармацевтите с морал и ниво на култура, интелект и прочие извън аптеките на Марешки, моля, аплодисменти!!!
Трябва да ви кажа, че като я чета, направо ми става зле, такива неща бликат от постингите й.
Не знам 2000 лв. какъв стандарт са за София, но нека пак ви напомня, че София не е България и тук хората на възрастта на майка ми с 40 години стаж се пенсионират със 146 лв. пенсия.

Ах какви сте умници,пък не можахте да разберете акцента ми в поста.При средна заплата в бранша 1100 лв,аз взимам почти двойно,защото аптеката ни е ПОСЕЩАВАНА повече от Марешката,защото хора като Мария Сапунджиева,Кирил Ефремов,Камелия Тодорова,Кеворк Кеворян,Ваня Костова и хиляди други извесни и неивестни българи предпочитат КАЧЕСТВЕНАТА фармацевтична услуга,каквато при Магарето липсва.
Тази пък баница йованица каквито видни посетители на аптеката изреди все едно са всичките милионери, че да си позволяват да плащат скъпо и прескъпо лекарства и каквото друго там само заради интелигентното обслужване на такива като нея (и това ако не е подигравка Mr. Green). А ми е интересно този Вашият шеф с какви ли надценки работи, за да си позволи да плаща на редовия си персонал такива заплати....
Въобще, толкова хубаво лъснаха някои неща в тази тема... ooooh!
Няма да ви казвам "засрамете се", всеки сам определя как да живее живота си. Само ще ви кажа, че хората вече не са толкова заблудени, колкото бяха, ще ви трябват доста повече усилия отпреди. Ние просто отказваме да мелим, каквото ни поднасяте, независимо колко е украсено. Пък нека да сме малоумни, прости, слабо интелигентни и какви ли още не-според вас  Stop
Успех не ви пожелавам, пожелавам ви осъзнаване. Peace
Апропо, Агримония, аз също като seal очаквам конкретен отговор на въпроса дали аптеки Марешки продават фалшиви лекарства  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 14:16 от Avgusta

# 561
  • във фурната
  • Мнения: 596
От какво да се засрамя,от това,че съм учила и получавам адекватно възнаграждение ли?На лекаря си казвате ли му,, засрамете се,вие печелите от здравето на хората".Не ставай смешна.В крайна сметка кой за каквото е учил,получава това,каквото му се полага.А в аптеката,бъди сигурна,давам информация и обяснявам и за станични действия,и за лекарствени взаимодействия,и лекарски грешки често хващам.А ви си ходете в Марешките сергии ,в крайна сметка,наистина всеки сам си решава.

# 562
  • Мнения: 0
Имам няколко въпроса към представителите на фармацевтичното съсловие във форума.

1.  Има ли във вашите среди съгласие, че Марешки прави дъмпинг? Ако има такова съгласие и такова твърдение, защо паралелно с това твърдите, че разликите в цените на лекарствата в неговите и във вашите аптеки са минимални?  Дъмпингът предполага голяма разлика, не малка. Ако може, някой да ми изясни това противоречие в тезите. Ако пък мислите, че не прави дъмпинг, обяснете ми какъв точно е проблемът с въпросното лице.

2. Аз ясно заявих, че не съм тук, за да обвинявам някого в спекула. По този въпрос може да се направи отделна тема и там можем да си говорим за пределни цени. Не ме интересува, че някой слага пределна цена. Интересува ме защо е проблем някой да не слага пределна цена.

3. За лекарствата може и да има пределна цена, но за хранителните добавки и козметиката няма.  На тези стоки всеки търговец е свободен да сложи каквато надценка си иска. Всичко зависи от ценовата чувствителност на клиентите. И така трябва да бъде, ние не можем да фиксираме максимална цена на кремовете за лице например.  На хранителни добавки и козметика Марешки слага по-големи надценки в сравнение с надценките, които слага на лекарства. Голяма част от тези стоки той купува не от големи складове, а от външни на тях търговци. Това важи за всички вериги. Ако някой ми каже, че в отношенията си с тези търговци не е равнопоставен с Марешки, ще излъже. Сега конкретно към въпроса. С очите си видях разлика от 8 лв. на витамини GNC в аптека на Марешки и в аптека от друга верига.  По-ниската цена беше в неговата аптека. Право на другия търговец е да прави каквото си иска, не го коментирам в момента. Въпросът ми е има ли право Марешки да поддържа тази разлика от 8 лв.? Ако няма такова право, искам някой да ми обясни ясно защо няма право. Ако има право, се връщам пак към въпроса, който зададох по-рано – какъв точно е проблемът с въпросното лице?

4. Обобщавам въпросите. Зададената тема е „Не пазарувайте от аптеки „Марешки””. Разбрах защо според dilemma, която е задала темата, не трябва да пазаруваме в тези аптеки. Не е доволна от обслужването и споделя недоволството си. Към нея нямам въпроси. Искам да питам конкурентите на Марешки защо според тях не трябва да пазаруваме в неговите аптеки. Лъже ли той клиентите си по някакъв начин? Нарушава ли закона? Нарушава ли морални закони? Последният въпрос не е майтап. Ако някой смята, че най-силният аргумент срещу Марешки е моралната му нечистоплътност, нека да ме призове към бойкот на веригата му, аз ще реша за себе си. И  тук не искам мнението на съсловието изобщо, искам ако може лично мнение.

Ще се радвам, ако някой отдели време да отговори на въпросите ми. 

# 563
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Баница Йованица не знам за какво си учила ама какви елементарни правописни грешки правиш.Първокласниците ще ти се смеят.Бъди по-внимателна и старателна в писането.Много присърце я вземаш темата.По-спокойно го раздавай.

# 564
  • във фурната
  • Мнения: 596
По отношение въпросите на Seal:
1.Разбира се че е дъмпинг.Няма как нормално едно лекарство да се доплаща по НЗОК 15 лв,той да го дава за 2 лв.Това с отстъпки не се постига.
2.Няма проблем да не слага пределна цена.Има проблем да прави дъмпинг.Това не е лоялна конкуренция.
4.Лъже ли Марешки клиентите си?-Да лъже ги.Миналия месец остави клиентите си без инсулин!Това морално ли е? И не казваше в кои аптеки да отидат.Лъжеше ги,,Елате утре,елате вдругиден "-докато им изтече срока на валидност на рецептата.За дъмпинга нарушава закона отвсякъде.А кое е неморалното ли?Дългосрочните му цели-унищожавайки конкуренцията,след това ще прави каквото си поиска.Само че няма лесно да успее.

# 565
  • във фурната
  • Мнения: 596
Баница Йованица не знам за какво си учила ама какви елементарни правописни грешки правиш.Първокласниците ще ти се смеят.Бъди по-внимателна и старателна в писането.Много присърце я вземаш темата.По-спокойно го раздавай.
A ти няма ли за какво друго да ме критикуваш,че за правописните ми грешки се хвана?Хайде учи си там първолаците и ако няма какво да кажеш по темата,не пиши!

# 566
  • Мнения: 3 826
за какво ревете против Марешки , след като си печелите чудесно тогава ,
по-нагли от бг аптеки няма и за какво ревете като вдовици за х.й не е ясно ,

1.цените тук са по-високи , и то не с малко , не е само ДДС-то , там разходите им пък са много по-високи

2.тук продавате всичко без рецепта , всичко , дали така е в белия свят ? там антибиотици изписват само ако някой тръгне да мре , да не говорим останалото

3.в аптеките на запад се продават само лекарства , тук се продават и всякакви шитни - илачи съмнителни и безполезни , както и ''медицинска'' козметика и какво ли не за отслабване и мазане ,
но щом е от аптека , хората вярват и купуват ли , купуват ...
тук аптеките са през 5 метра , а там не е така ....ясно е защо ...

така че , палете свещи и хич не роптайте с/у Марешки , има и други аптеки с неговите цени ,
всеки е свободен да избира .

# 567
  • във фурната
  • Мнения: 596
rush rush,ти влизала ли си в аптека на запад?Има и лекарства,има и козметика всякаква!За цените нещо хич не ти е вярна информацията.Цените тук,въпреки 20%-ното ДДС са много по-ниски.А за антибиотиците,хич не ми говори!Аз лично не давам АБ без рецепта,но съм виждала пациенти прегледани и консултирани от GP-то си по телефона,които идват с листчета,чули недочули и недописали името на АБ.Естествено,че не им давам.Това с бактериалната резистентност не е шега.Като се селектират ресистентни щамове у индивиди,приемащи неправилно ЛС,после страда цялата популация.

# 568
  • Мнения: 18 004
Чували сме за дъмпинг, да, и отдавна знаем, че той е най- изгоден за купувача и най- рисков за осмелилия се продавач.

Честно казано, от както тази тема живна, пазарувам все по- често от Марешки.

# 569
  • Мнения: 0
Баница Йованица, благодаря за отговорите. Примерът ти е изненадващ (не знам дали избързвам с минаването на „ти”, приемам всякакви забележки по този въпрос). Ако доплащаната сума за дадено лекарство е 15 лв., е абсолютно невъзможно това лекарство да се продава за 2 лв. Не говорим чак за такива разлики. А не говорим, защото те не съществуват.  От 15 лв. Марешки ще ми направи отстъпка от един лев. За по-скъпо лекарство ще ми направи отстъпка от 2 лева. За разлика от други аптеки, при него има диференцирана отстъпка за доплащаните суми.  Някои се усетиха и също въведоха диференцирани отстъпки. Те са в полза най-вече на хората, които купуват скъпоструващи лекарства. Връщам се към примера. От 15 лв. ще спестя един лев. Чудо голямо. Обаче ако имам изписани един куп лекарства, ще си помисля много добре откъде точно да ги купя, особено ако имам ниска заплата или ниска пенсия. Положителната роля на веригата  „Марешки” е, че научи конкурентите си да правят отстъпки в цените по НЗОК. Факт! В някои градове аптеки, които не правеха отстъпки, много бързо се сетиха да ги направят, след като Марешки стъпи там.
Баница Йованица, зарязвам примера. Не е сериозно да говорим за лекарства по 15 лв., които се продават за 2 лв.  Преувеличаваш без да искаш, затова няма да се хващам за конкретните суми, които посочваш.  Но ще се хвана за връзката между дъмпинга и отстъпката.  Много от тези, които бързо се научиха да правят отстъпки по НЗОК, не само ги направиха, но изравниха нивата им с тези на Марешки. Говоря и за малки аптеки, не само за вериги. Марешки слага табелка „До 25% отстъпка” и те слагат същата табелка.  В добавка свалят и цените за лекарства извън здравна каса.  В началото има малко мрънкане, после свикват.  Свикват, защото могат да си го позволят.  В първия си коментар доста драматично говорех за фалити. Не, не фалират! Ако Марешки прави дъмпинг и продава под себестойност, как така те следват примера му? Ето един въпрос за размисъл: Има множество аптеки, които изравняват отстъпките си по НЗОК с тези на Марешки. Те на загуба ли работят?

Ако дългосрочната цел на Марешки е да унищожи конкуренцията, това е неморално.  Неморалният бизнес принципно трябва да се бойкотира. Проблемът е, че никой не може да убеди хората, че избирайки другата страна,  те са на страната на морала. Те нямат усещането, че избират между добро и зло. Те усещат, че избират между две злини. И вината не е в хората, баница йованица. Вие като съсловие сте виновни.  Хванали сте се за тоя Марешки, все едно ако той изчезне, бизнесът ви няма да има проблеми.  Каузите ви са сбъркани. 

Общи условия

Активация на акаунт