НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 258 072
  • 834
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 15
Цитат
...и за какво ревете като вдовици за х.й не е ясно

Ето, жената даде ясен и точен отговор на всички наболели въпроси  Rolling Eyes  Grinning
Толкова конкретен и изчерпателен...

# 571
  • Мнения: 0
Цитат
...и за какво ревете като вдовици за х.й не е ясно

Ето, жената даде ясен и точен отговор на всички наболели въпроси  Rolling Eyes  Grinning
Толкова конкретен и изчерпателен...



Многоточията са важни. Да замълчим след драматичната пауза.  Rolling Eyes
И да я удължим, за да стане драмата пълна.

# 572
  • във фурната
  • Мнения: 596
Хайде пак да се включа.Значи като давам пример,имам предвид конкретно лекарство.Става въпрос за Спирива.Как така от 15 лв доплащане той я дава за 2 лв?Ами Микардис,ами Мирапексин?Въобще не ми  говори врели-некипели за отстъпки близки до Марешките от страна на другите аптеки.Ако Марешки може да си позволи да препира нечии мръсни пари и да сваля цените под реалната им себестойност,за другите аптеки това е равно на самоубийство.Не е нужно да си завършил икономика,за да си направиш прости бакалски сметки.Как Марешки ,продавайки под себестойността,си плаща сметките,дава заплата на персонал,наем и т.н.?Ще видим след време какво ще направи с цените вашия ,,Благодетел",като (ако)унищожи конкуренцията.Тогава друга песен ще пеете.  А що се отнася до фармацевтичното съсловие-тук си права.Ако имаше силно и единно съсловие,нямаше да съществува Марешки,нямаше да работим при такива унизителни условия с НЗОК,нямаше аптеките да са собственост на нефармацевти,(пример Австрия)и нямаше въобще да си помислят хората да си задават въпроса:Е ли аптеката здравно заведение или е магазин като всички останали.

# 573
  • София
  • Мнения: 30 208
днес точно в "Марешки" откриха грешка в дозирането на лек-во, написано на рецептата. Вто, че навсякъде има и добро и лоши  Peace

# 574
  • Мнения: 0
Хайде и аз пак да се включа. Не говоря за отстъпки, близки до тези на Марешки. Говоря за същите отстъпки. До 25 % отстъпка от момента на стъпването му в града/района. Преди това – нула.  И си работят, без да фалират. Юнаци, държат се.

За Спиривата ти вярвам. Като нямам информация за случая, ти се доверявам. Ще да е фалшиво лекарство, или откраднато. Решихме въпроса.

За препирането на пари няма пак да пиша глави от „Война и мир”. Ако Марешки е избрал да препира пари  по този начин, трябва да го впишат в Гинес като най-тъпия перач на света. А ако плаща заплати на огромен персонал, без този персонал да му е нужен, трябва да го впишат и в друга категория – на топ-идиотите.

Любимата ми тема – аптеките трябвало да са собственост само на фармацевти.  Откъде накъде? Сигурно и клиниките по пластична хирургия трябва да собственост само на пластични хирурзи и авиокомпаниите трябва да са собственост само на пилоти.  (Не ви сравних с магазини, защото сте много тънкообидни.)

# 575
  • Мнения: 897
В крайна сметка кой за каквото е учил,получава това,каквото му се полага.
Ти знаеш ли какво си написала? И знаеш ли колко кадърни, начетени хора след кризата останаха без работа? Това ми звучи точно като клиширан комунистически лозунг.
Няма да ти казвам какво съм завършила, какво работя и колко ми е възнаграждението/то и политиката на фирмата не го позволява, освен манталитета ми/, защото лошо ще ти стане.
Много грозно се изразяваш за някои неща.  Peace Но ми е много интересно да споделиш точно в кой квартал ви е аптеката и имате ли др. аптеки в Сф. От любопитство питам.

# 576
  • София
  • Мнения: 30 208
В крайна сметка кой за каквото е учил,получава това,каквото му се полага.
Ти знаеш ли какво си написала? И знаеш ли колко кадърни, начетени хора след кризата останаха без работа? Това ми звучи точно като клиширан комунистически лозунг.
Няма да ти казвам какво съм завършила, какво работя и колко ми е възнаграждението/то и политиката на фирмата не го позволява, освен манталитета ми/, защото лошо ще ти стане.
Много грозно се изразяваш за някои неща.  Peace Но ми е много интересно да споделиш точно в кой квартал ви е аптеката и имате ли др. аптеки в Сф. От любопитство питам.

Корина   bouquet


А, на въпросната г-жа само ще кажа, че образованието й не е допринесно много за възпитанието й. Иначе г-жо не си мислете, че 2000лв са кой знае колко много. Аз ви дадох конкретни примери с професии, които вземат колкото Вас, а нямат нужда от образование и не носят такава отговорност.

# 577
  • Варна
  • Мнения: 773
missence, то нищо не е допринесло това образование, като гледам какви глупости пише само. Голямо самочувствие, голямо нещо. Думи нямам вече наистина. Crazy  По принцип културните хора и такива с добро образование не коментират какви заплати получават, кой им влиза в "елитната" аптека и защо.  
Лично мен не ме събарят 2-3-5 лв разлика за някакво лекарство. Защо обаче да ги давам в аптеки, които са си надули цените? Да могат аптекарките да вземат по 2 000 лв заплата?Естествено, че ще си ги спестя и това би направил всеки здравомислещ човек. Peace

# 578
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Изцяло подкрепяп авторките на последните 3 поста.Към възпитанието прибавям и правописа.Голямо изхвърляне за въпросната аптека.Чудя се на софиянци как могат да не знаят къде се намира въпросната аптека,която се посещава от известни БГ личности.Да не кажа елита на София.Да попитам Слави Трифонов идва ли за обезболяващи във вашата аптека?Ако идва ще ви призная за известна аптека иначе-не.

# 579
  • Варна
  • Мнения: 773
Е, Слави Трифонов и случайно може да е минал и то за успокоителни най вече Mr. Green

# 580
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Може,може тези нещица също се купуват от аптека.Важното е да е редовен клиент.

# 581
  • София
  • Мнения: 30 208
вижте сега, Слави минал или не няма значение, НО ББ ако е минал- вече я пиша VIP аптека, да знаете  Mr. Green  Joy И тогава фармацевтът, който го е обслужил, директно скача на 3000лв заплата  hahaha

# 582
  • Мнения: 15
Цитат
За Спиривата ти вярвам. Като нямам информация за случая, ти се доверявам. Ще да е фалшиво лекарство, или откраднато. Решихме въпроса.
Удивително е как се променят мнения от един полюс на друг. То на писане лесно се решава така въпрос, но в реалния живот иде реч за лекарствен продукт за астма. И едва ли пациент с подобна диагноза го устройва първия вариант на "разрешаване на въпроса".
КЗК наложи глоба на времето на лицето точно за продажба под себестойността, а те не са му конкуренти все пак. Нито са конкретни специалисти, нито пряко заинтересовани.

Цитат
... аптеките трябвало да са собственост само на фармацевти.  Откъде накъде? Сигурно и клиниките по пластична хирургия трябва да собственост само на пластични хирурзи и авиокомпаниите трябва да са собственост само на пилоти.  
Лекарските практики в извънболничната помощ са собственост само на професионалист, стоматологичните-също, адвокатска кантора не може човек да притежава, ако не е юрист, има примери. А и практики в Европа има, питайте пътуващите често до Германия.  Simple Smile
Извън шегата, сигурно има хора с тези квалификации, те знаят, че е така и не го намират за ненормално.
Дори в момента текат подобни ограничителни процеси в Унгария, собствеността на една аптека 51% да бъде само на професионалист.
Европейският съд се произнесе вече по този въпрос, по нашите географски ширини все сме на обратното становище.
Затова и тудно вървим напред.

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 10:40 от Agrimonia

# 583
  • Мнения: 5 178
Я баница-йованица ми обясни пак за Микардиса. Напред в темата питах защо преди 2 години в съседни нам страни беше 2 пъти по-евтин, и защо сега и в Бг вече е по-евтин точно 2 пъти ?
И това ако не са злоупотреби със здравето на пациентите newsm78 или какво всички свалихте цените за да борите Марешки и продавате под себестойността ?

# 584
  • софия
  • Мнения: 386
Това с Микардиса са игри на фирмата-вносител ,а не на аптеките.Намалиха му цената почти наполовина по каса ,защото на свободна продажба беше 21лв,а по каса-43лв!Вие след толкова писане не можахте да разберете,че повечето аптеки с "надутите"цени работят на 22-25%надценка,а Марешки работят без такава,или на 10%.Няма как да има печалба за наем,заплати,брак,данъци и т.н. при липсата на надценка.Спокойно,рано или късно балонът ще гръмне Peace

Общи условия

Активация на акаунт