НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 258 487
  • 834
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 247
Някой виждал ли е на живо фалшиви лекарства?И какво ги отличава от истинските,освен това че са закупени от "определена"аптека? Признавам си че не разбирам кое лекарсво е фалшиво,когато са на едни и същи производители.

# 586
  • Мнения: 0
Пиша последен коментар по темата и нямам намерение да я следя. Тук има лице с европейски маниери, което може да я продължи успешно. Само не знам защо изведнъж реши, че атрактивна тема като тази за фалшивите лекарства вече е демоде. Нищо, ще има по-успешни хитове и нови творчески успехи. Тук или в други форуми – където мине номерът.
Стана дума за качество на фармацевтичната услуга. Качество има когато не си плюеш на професионалното достойнство и не предлагаш на клиентите си конкретно лекарство, само за да може аптеката ти да спечели кафе-машина. Или за да си прибереш кеш-бонус в джоба. Качество значи да не плащаш рушвети на комисиите в здравна каса, от които зависи одобрението на изпълнените от теб рецепти по НЗОК. Да не се обиждат съвестните професионалисти, знае се за кои говоря. За лицата, които се опитват да ми четат морал и да се правят на света вода ненапита. В тази ситуация нямам никакви морални скрупули да пълня джоба на лицето, което се хвали с поръчковия си автомобил. Ония, „моралните”, го бият по всички показатели, най-вече по количество рушвети. Затова изобщо не ме трогват личните им драми, каквито и локуми да ми разтягат.

# 587
  • във фурната
  • Мнения: 597
Значи за Микардиса фирмата регистрира по-висока цена по НЗОК,за да получи медикаментът им по-голяма реимбурсация,след,което свалят цената.При всички намаления на фирмата,НЗОК,отстъпка от5-6% допълнително от аптеката(толкова дава склада и аптеката я дава на клиента) цената на Микардис 80 мг х 14  е 7 лв.Марешки я дава за 2 лв.Как става това?С какви отстъпки от складовете,както той казва?



# 588
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 814
Майка ми преди 2-3 години е попадала на фалшиво л-во-флурантрил.Беше закупено по здравна каса,но според мен това няма значение.От единия блистер изпи 2 хапчета в продължение на 3 часа.Изчака още 2 часа-нищо.Изпи друго от друг блистер-пак нищо.След 2-3 часа се реши да пробва от друга опаковка и ефекта на лекарството подейства.Отидох в най-близката аптека да попитам възможно ли е това и от там ми отговориха,че може да са пропуснали дадена съставка и оттам да идва неефективноста на л-вото.После просто изхвърлихме опаковката и си решихме проблема.

# 589
  • София
  • Мнения: 30 279
Пиша последен коментар по темата и нямам намерение да я следя. Тук има лице с европейски маниери, което може да я продължи успешно. Само не знам защо изведнъж реши, че атрактивна тема като тази за фалшивите лекарства вече е демоде. Нищо, ще има по-успешни хитове и нови творчески успехи. Тук или в други форуми – където мине номерът.
Стана дума за качество на фармацевтичната услуга. Качество има когато не си плюеш на професионалното достойнство и не предлагаш на клиентите си конкретно лекарство, само за да може аптеката ти да спечели кафе-машина. Или за да си прибереш кеш-бонус в джоба. Качество значи да не плащаш рушвети на комисиите в здравна каса, от които зависи одобрението на изпълнените от теб рецепти по НЗОК. Да не се обиждат съвестните професионалисти, знае се за кои говоря. За лицата, които се опитват да ми четат морал и да се правят на света вода ненапита. В тази ситуация нямам никакви морални скрупули да пълня джоба на лицето, което се хвали с поръчковия си автомобил. Ония, „моралните”, го бият по всички показатели, най-вече по количество рушвети. Затова изобщо не ме трогват личните им драми, каквито и локуми да ми разтягат.





# 590
  • софия
  • Мнения: 386
Значи само г-н Марешки работи в полза роду,всички други аптеки са мошеници и гледат далаверата -една кафе-машина,китайски часовник или чадър.Браво,крадеца вика...

# 591
  • Варна
  • Мнения: 773
Правилно! Крадеца вика : дръжте крадеца. Точно това май искат да кажат аптекарките У темата, които плюят Марешки  Mr. Green

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 01:39 от Barbera

# 592
  • Мнения: 3 154
Майка ми преди 2-3 години е попадала на фалшиво л-во-флурантрил.Беше закупено по здравна каса,но според мен това няма значение.От единия блистер изпи 2 хапчета в продължение на 3 часа.Изчака още 2 часа-нищо.Изпи друго от друг блистер-пак нищо.След 2-3 часа се реши да пробва от друга опаковка и ефекта на лекарството подейства.Отидох в най-близката аптека да попитам възможно ли е това и от там ми отговориха,че може да са пропуснали дадена съставка и оттам да идва неефективноста на л-вото.После просто изхвърлихме опаковката и си решихме проблема.

Ми случвало ми се е, обаче с Фурантрил, ама Флурантрилът дето с него сте се мъчили, явно си е съвсем друго лекарство и затова не е подействало.  Wink Поне им научете имената, та така рискът да ви пробутат нещо фалшиво поне малко ще намалее.  Mr. Green  Лекарството е диуретик и действието според мен понякога зависи от състоянието на организма.  Случвало ми се е да се забави много или въобще да не подейства, а да речем следващия път с хапче от същия блистер да няма проблем.
бтв. ама вие наистина големи ядове сте имали с него, та чак сте го изписвали от здравната каса - та то струва цели 0.58 стотинки  Laughing
Та така, но с тези заглавия  с главни букви "Не купувайте нещо си ... , или не правете еди какво си"  не мислите ли, че постигате обратен ефект? То Марешки и да искат чак такава реклама не могат да си направят ... или пък е нарочно  newsm78

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 01:19 от Banshee

# 593
  • София
  • Мнения: 30 279
Цитат
Поне им научете имената, та така рискът да ви пробутат нещо фалшиво поне малко ще намалее.

ей, неможе да не се изтъкне. Сбъркала жената, не е магистър-фармацевт. Какво да се прави неможе всички да образовани със заплата 2000лв  Mr. Green Има някои интелигентни по природа със заплата 3000лв  Joy
Да не започна и аз с термините от моята професия, че са на немски и като слушам как се произнаят тук в БГ  ooooh! Ама не съм тръгнала да се правя на велика  ooooh! Не е длъжа да им знае точните имена на лек-та. Сега, че променила 2 букви хайде моля ти се.

# 594
  • Мнения: 3 158
missence,не че нещо ама като не разбираш от нещо,по-добре не ръси глупости:))))
Има голяма разлика между 2 букви,да,една позната ми разказва наскоро как в аптеката искала флуоми-нещо си(голяма работа как окончава,според нея) и вместо прахчета за отхрачване(флуомицил) получила флуомизил вагинали глобули....а рецептата била за мъжа и....а за колко други лекарства може да стане доста фатална грешка заради едната глупост или пободно отношение-много важно 2 букви,5 букви...не ми се мисли:)))))

# 595
  • софия
  • Мнения: 386
Затова си носете рецептите,а не разчитайте на правилното произношение.

# 596
  • Мнения: 15
Цитат
Да не започна и аз с термините от моята професия, че са на немски и като слушам как се произнаят тук в БГ  ooooh! Ама не съм тръгнала да се правя на велика  ooooh!

 Grinning
Не, не, има една "велика" фраза, не спирам да и се удивлявам  ooooh!, перефразирам, за да не ровя, но значението е автентично: "Човек и един салам да продаде тук, му трябват приятели"  Grinning
Толкова е "крилата", че обобщава темата.  Shocked

Цитат
Качество значи да не плащаш рушвети на комисиите в здравна каса, от които зависи одобрението на изпълнените от теб рецепти по НЗОК.
Има леко и тънко вкарано заблуждение в тези слова, все пак може да има хора, които се интересуват от конкретика.
НЗОК /национална здравно-осигурителна каса/ след промени в последните години не е мястото, където се определя листата с лекарства, това се прави в Комисия по позитивен списък, лесно проверяема информация.
Няма никакво достойнство в подхвърлените приказки, защото реално договаряне на листата се извършва от производители  на лекарствени продукти, а не от тази или онази аптека.
Проблемът, който чисто популистки се подхвърля е във факта, че производители имат складове на едро и съответно аптеки, т.е. има една вертикална интеграция, която не е полезна и по закон в друг тип държави, я забраняват. За да се пречи на монополизация в сектора.
След като има тук специалисти по пазарна икономика, би трябвало да разбират какво пиша.
А го пиша, за да снема тази нарочно насадена "по презумпция виновност" на заведението аптека, за всичко.

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 16:21 от Agrimonia

# 597
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 814
BANSHEE много добре си разбрала за кое л-во става дума.Нямам претенции,че съм го написала правилно важното е,че схванахте за кое става въпрос.Не го пия аз това л-во за да се вълнувам от точното наименование.Дадох пример,а дали ще го вземаме по Здр. каса или не  смятам,че трябва да ти искам мнението.

# 598
  • Мнения: 5 178
Eхх, тъкмо съм набрала на аптекарката в елитна аптека (от верига <> от Марешки), която ме убеждава как хомеопатично с CH 15 приемано в двойна доза се равнява на CH30.. идваше ми да я застрелям, но я благослових шумно, че ми говори глупости и да се образова на тема хомеопатия или да си изяде дипломата  Twisted Evil

# 599
  • Мнения: 13 512
Eхх, тъкмо съм набрала на аптекарката в елитна аптека (от верига <> от Марешки), която ме убеждава как хомеопатично с CH 15 приемано в двойна доза се равнява на CH30.. идваше ми да я застрелям, но я благослових шумно, че ми говори глупости и да се образова на тема хомеопатия или да си изяде дипломата  Twisted Evil
Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт