Отговори
# 15
  • Мнения: 9 481
ivenceto_s нашият син на ясла не е ходил, но имахме проблем с адаптацията в градината.
"Триковете" които ползвах:
-носене всеки ден на различна плюшена играчка с него, за да види и тя градината Wink, а плюшена, за да няма контузени.../той една любима, няма-всички са под един знаменател Mr. Green/
-обяснявах му, че ще "изпратя" 2 врабчета, които ще го гледат през прозореца, от близкото дърво, и те ще ми казват как е и какво прави Simple Smile
-имаше гривничка, която е специално от мама и ако е тъжен да знае че мислено съм с него-това напомнях всеки ден.
-говорех му че децата искат да си играят с него и ще питат за него, ако го няма, обяснявах как ще протече денят му, защото това за тях е съвсем ново и стресиращо..
Желая ви успех и бърза адаптация! Hug

# 16
  • Варна
  • Мнения: 336
Аз съм от късметлийките откъм адаптация с яслата  Blush На четвъртия ден оставих сина ми цял ден в яслата, никога не е ревал след нас. И аз се притеснявах как ще мине всичко, но той още от бебе си е общителен и никога не е бил залепен за мене.
За мамите, чийто деца по трудно се адаптират - препоръчвам ви да използвате есенциите на Бах, има комбинация която се ползва  при промени. 

# 17
Времето ще те спаси

# 18
  • Мнения: 6 031
Най-лесното, което трябва да опитате е детето да го води бащата.В тази крехка възраст за дечицата майката е цялата вселена, докато то е свикнало вече бащата да излиза за работа и цял ден да не го вижда.
Поне при нас и двата пъти тази тактика беше вярната.Децата се адаптираха по-лесно.Дори в яслата веднъж ми се случи да ме записват в някаква тетрадка, понеже не ме познават т.е "аз не съм майката на детето"....беше много комично.

# 19
  • Мнения: 336
Добре, че си решила да направите почивка. Ако нещата се повторят и след това, по-добре смени яслата. Аз така и не си спомням нищо хубаво от градината. Помня как ревях всяка сутрин. А дъщеря ми ходи с голямо удоволствие на ясла. Понякога едва изчаква да й обуя пантофите преди да се изстреля навътре. Но пък като се замисля каква огромна разлика има между нейната и моята ясла/градина...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 561
Бих казала, че и аз съм от късметлийките. Плака цифром и словом само първите 2 дни и то докато изляза вече не се чуваше. Моята "стратегия" беше да почна да му говоря за яслата около 5-6 дни по-рано като наблягах на какви вкусни неща има там, както и че ще има дечица, с които да си играе.

# 21
  • Мнения: 4 915
Бих казала, че и аз съм от късметлийките. Плака цифром и словом само първите 2 дни и то докато изляза вече не се чуваше. Моята "стратегия" беше да почна да му говоря за яслата около 5-6 дни по-рано като наблягах на какви вкусни неща има там, както и че ще има дечица, с които да си играе.

И при нас така с малката. Тръгна на ясла на 2 г., 3 месеца. 3-4 дни я водехме за по половин-един час да в края на деня да огледа обстановката, да опознае госпожите и се сприятели с едно детенце.

Подготвяхме я с приказки за яслата и акцентирахме на хубавите неща, които ще я блазнят - играчки, люлки, закуска  Mr. Green, новото приятелче.

Баща й я води, действително по-лесно се разделят сутрин с бащите.
Свикна за 2-3 дни.
Днес й е 5-ти ден и е била нетърпелива да отиде там.  Laughing

Дано помогне мнението ми на някого с идеи.

# 22
  • Мнения: 169
Ех наистина си трябва време .Мина вече около месец и малкото ми ангелче почти не плаче.Само когато много ни се спинка сутрин помрънква за малко,но няма нищо общо с началните истериики.Благодаря на всички за подкрепата Hug

# 23
  • Мнения: 1 258
Записвам се да следя темата защото и на мишлето му предстои да тръгне на ясла от септември месец.И подозирам че такъв кански рев няма да има никъде.Толкова е свикнал с мен,че не желае да се отлепи по никакъв повод.Само ако успея да се измъкна без да ме види,тогава няма проблем. ooooh!А и чувам такива страшни неща за яслите.Като например че ги оставят напикани и наакани,ако повърне детето не му сменят блузката.Не искам да се настройвам предварително и се надявам да не е така.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Записвам се да следя темата защото и на мишлето му предстои да тръгне на ясла от септември месец.И подозирам че такъв кански рев няма да има никъде.Толкова е свикнал с мен,че не желае да се отлепи по никакъв повод.Само ако успея да се измъкна без да ме види,тогава няма проблем. ooooh!А и чувам такива страшни неща за яслите.Като например че ги оставят напикани и наакани,ако повърне детето не му сменят блузката.Не искам да се настройвам предварително и се надявам да не е така.

Не се настройвай наистина.Много зависи от персонала на групата.Дъщеря ми плака точно два дена,беше на 1 г и 9 м.На третия ден толкова бързаше да влезе,че забрави чао да ми каже.Обаче аз невярващо няколко дни си обикалях около сградата,слухтях,гледах,да видя какво става след мен,пък то детето си играеше на воля.В последствие като я питах каква ще стане,когато порастне,тя ми отговаряше-Госпожа Колева.Много си обичаше учителките.
Говорете си за това,което го очаква,разхождайте се до яслата,разглеждайте,ако ви позволят,влезте и вътре,да види децата и обстановката.

# 25
  • Мнения: 1 258
Да се разходим до там не ми е идвало на акъла.Но е много добра идея.Въпреки че е доста комуникативно дете ми се струва че ще бера ядове.Но само времето ще покаже.

# 26
  • Мнения: 169
Ами и аз я водих до там още преди да я запиша,но видя децата сутринта как плачат и реши,че там се плаче и още не беше видяла какво е и започна да реве.Наистина е важен много персонала,Мария вече си има любимки от лелите и много ми разказва за тях.От моя малък опит ще кажа,че за всяка промяна си трябва време за свикване.То си е и до детенце де,но моето беше много привързано към мен и не особено дружелюбно с непознати,но ето че свикна  bouquet

# 27
  • Мнения: X
Най-лесното, което трябва да опитате е детето да го води бащата.В тази крехка възраст за дечицата майката е цялата вселена, докато то е свикнало вече бащата да излиза за работа и цял ден да не го вижда.
Поне при нас и двата пъти тази тактика беше вярната.Децата се адаптираха по-лесно.Дори в яслата веднъж ми се случи да ме записват в някаква тетрадка, понеже не ме познават т.е "аз не съм майката на детето"....беше много комично.

Абсолютно подкрепям.
И мен рядко ме виждат в яслата. Детето трябва да се води от някой роднина, къмм който не е толкова привързано. Ако може баба или дядо най-добре, ако не - татко му. Така ще се раздели по-лесно и ще страда по-малко. Раздялата трябва да е кратка и по възможност с усмивка и спокойствие от страна на майката или който там го води.
Ходенето до обяд да е за кратко(най-много седмица), защото детето свиква и чака да го вземат по-рано и страда по-дълго. Трябва много да му се обяснява и говори и да се представя яслата като хубаво място.
Търпение и спокойствие е единствената рецепта.
НО - ако детето не свиква и плаче след повече от два месеца ходене на ясла е добре да се помисли за друг ваиант за отглеждане. Не всички деца свикват с ясла, особено ако не са се отделяли от майките си преди това.

# 28
  • Мнения: 1 258
Абсолютно подкрепям.
Ходенето до обяд да е за кратко(най-много седмица), защото детето свиква и чака да го вземат по-рано и страда по-дълго.
НО - ако детето не свиква и плаче след повече от два месеца ходене на ясла е добре да се помисли за друг ваиант за отглеждане. Не всички деца свикват с ясла, особено ако не са се отделяли от майките си преди това.

А аз мислех месец да го взимам преди обяд.А първо трябва да го оставя за 2-3 часа така ли?И после с всеки изминал ден да увеличавам времето с по един час..Поне аз така си ги мисля нещата.

# 29
  • Мнения: 169
Аз така направих,давах я за по няколко часа до обяд и после постепенно увеличавах докато започна да спи там,но една друга мама даде направо момиченцето си за цял дан,за да не се научи,че ще я взимат на обяд.Всеки различно ,но аз не можах да я оставя веднага толкова дълго там.Лелите ме посъветваха също да си я взимам по рано,защото много плаче и да не се травмира от самото начало и да намрази яслата.

Общи условия

Активация на акаунт