Имам идеални изследвания, но бебето не идва

  • 3 272
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Аз четох, че на повечето момичета им се гади, но аз не се оплаквам от нищо. Какви други старанични реакции има. Аз много не съм компетентна и това дето ти го пиеш не съм го чувала иначе можеше да си го взема него, ако знам че е по ефективно. Попринцип тази вечер съм на преглед след като не ми си получи този месец и днес съм в 3 ден на цикъла и ще се консултирам  с д-р Персенска какво ще правим за напред.  Ако не е нахално да питам - А ти докъде си с процедурите?

# 16
  • Мнения: 2 802
Първо да се извиня за бавните отговори, но компа в офиса ми е страшно бавен и понякога ми иде да го  #2gunfire. Но да се върна по темата. Значи една таблетка достинекс съдържа активно вещество cabergoline 0.5 mg. Cabergoline спада към група лекарствени продукти наречени пролактинови инхибитори. Той предотвратява или спира лактацията (отделянето на кърма) посредством понижаване концентрацията на хормон, наречен пролактин. Чрез понижаване на количеството му ДОСТИНЕКС може да възстанови и възможността за забременяване. ДОСТИНЕКС се прилага и при заболявания, дължащи се на повишено ниво на пролактин -например липса на менструация или нередовна менструация, безплодие или тумори на хипофизата, които водят до повишено отделяне на пролактин, водещо до увеличена секреция на кърма. Преди започване на лечение трябва да направите тест за бременност, за да се уверите, че не сте бременна. Ако забременеете по време на лечение, трябва да преустановите приема на ДОСТИНЕКС веднага след установяване на бременността. Не трябва да употребявате ДОСТИНЕКС в случай, че желаете да кърмите, тъй като той спира отделянето на кърмата.
При желание да забременеете трябва да преустановите приема на ДОСТИНЕКС 1 месец преди начало на опитите за забременяване.
По време на лечението може да се наложи редовно да правите тестове за бременност, както и да изследвате влагалищен секрет.

Бромокриптин потиска повишената секреция на пролактин. Не влияе върху другите хормони на хипофизата, с изключение при пациенти с акромегалия, при които употребата на препарата намалява повишеното съдържание на растежния хормон. Тези действия се дължат на стимулиране на рецепторите за допамин. Бромокриптин възстановява нормалния овулационен и менструален цикъл при жени с вторична липса на менструация. Препаратът повлиява и патологичната млечна секреция, като тя намалява значително или изчезва напълно по време на лечението. Посредством допаминергичното си действие подобрява проявите на паркинсонизма. При смущения в менструалния цикъл, инфертилитет у жената, предменструални симптоми, хиперпролактинемия при мъжа, пролактиноми, акромегалия, потискане на лактацията, доброкачествени заболявания на млечната жлеза, болест на Паркинсон. В  началото на лечението са възможни главоболие, световъртеж, умора, гадене, повръщане, които не налагат прекъсване на лечението. В редки случаи се наблюдава понижение или повишение на кръвното налягане, поради което е необходимо неговите стойности да се контролират. Много рядко са срещани нарушения в чернодробните функции, анемия, бъбречна недостатъчност. Наблюдавани са някои кожни реакции като обриви, сърбеж и повишена чувствителност към слънчева светлина. При лечение с високи дози бромокриптин са наблюдавани също сънливост и запек; в по-редки случаи - липса на ориентация, халюцинации и сухота в устата. Всички тези нежелани лекарствени реакции са в зависимост от дозата и обикновено се поддават на контрол посредством намаляването й.

Това е на кратко за тях. Иначе ние сме още до под кривата круша както се казва  Laughing. В други форуми съм писала за проблемите си и за да не се повтарям, ще спомена на бързо, че лекувам пролактин, ПКЯ /поликистозни яйчници/, полип, вътрематочни възналения, а за капак и лоша спермограма!!! Така, че надежда за евентуална бременност няма да има в скоро време, но пък не се знае..... Praynig







# 17
  • София
  • Мнения: 1 123
 tkg ,пусни си имунологични изследвания,може от там да изкочи зайчето.При мен например след първото ми неуспешно инвитро излезе,че имам завишени НК-клетки.Назначиха ми лечение,а след това имах и вливания на имуновенин преди трансфера и сега са в норма.
Според мен задължително трябва да се почва  с генет. и имунолог. изследвания ,а не след неуспешно инвитро или инсе.
И аз пих достинекс 10 дни,назначиха ми го към края на стимулацията.От него получих не вероятен запек  Joy

# 18
  • Мнения: 12
Пожелавам ти желания резултат да дойде скоро. Аз наскоро разговарях с една жена в клиниката и тя ми сподели, че на практика нищо и няма а вече прави втора процедура по инвитро. И се отчаях тотално. Но каквото да се прави такъв е живота при едни лесно, при други по-трудно.

# 19
  • Мнения: 2 802
А ти при личната си гинеколожка ли ходиш или при специалист по стерилитет. Знам, че звучи страшно, и аз се уплаших, след като ми препоръчаха, но мисля, че той ще е много по-запознат със проблемите, отколкото личната ти.Все пак 2 години си е доста време. На мен ми поставиха диагноза -първи стадий на стерилитет и като го чух направо не знаех къде се намирам.... #Crazy Тази седмица най-вероятно ще ходя при Александров от АГ варна - много хора ми го препоръчаха, така че в най-скоро време ще знам и аз къде е истинският проблем и ще можем ли да се надяваме за бебче...

# 20
  • Мнения: 12
Аз съм пациентка на д-р Персенска в клиника "Надежда" тя работи със Стаменов, но аз нея я харесвам повече от Стаменов, въпрек че хвалебствията са повече за него.

# 21
  • Мнения: 12
Siska24 ти си много млада изобщо не се шашкай. Аз живея в София и съм ги чувала клиниките и докторите във Варна, но наскоро гледах една жена играеше благотворително в Стани богат за подпомагане за инвитро процедури на семейства. Та тя беше от Варна и каза, че от началота на годината са се прехвърлили в София при д-р Стаменов. Ако имаш тази възможност консултирай се и в София, ако ти потвърдят проблема.

# 22
  • Мнения: 2 802
Siska24 ти си много млада изобщо не се шашкай. Аз живея в София и съм ги чувала клиниките и докторите във Варна, но наскоро гледах една жена играеше благотворително в Стани богат за подпомагане за инвитро процедури на семейства. Та тя беше от Варна и каза, че от началота на годината са се прехвърлили в София при д-р Стаменов. Ако имаш тази възможност консултирай се и в София, ако ти потвърдят проблема.
И аз я гледах... за сега ще видим как стоят нещата тук, защото все още не съм се подлагала на по сериозни изследвания и не се знае какъв точно е основният проблем, защото пролактина, полипа  и ПКЯ знам, че се оправят по един или друг начин. Колкото да възрастта знам, но приятелят ми вече е на 30  Blush. Късмет довечера на прегледа и да разказваш после  Hug.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 123
 tkg ,много ти благодаря за пожеланието.Дай Боже всички да си имаме дечица!
Само да вметна ,че в момента за д-р Стаменов записват часове за юли 2010г,а за д-р Персенска за март 2010г!!!!!!
Siska24,добре се се ориентирала,само че нямам инфо как вървят часовете за д-р Александров.

# 24
  • Мнения: 12
30 гозини също не са много още повече за мъж. Благодаря, аз ти пожелавам приятно прекарване на празниците още от сега, защото ще съм на линия чак във вторник. Заминаваме на почивка и няма да се доближавам до компютър. Още веднъж весели празвици. Simple Smile Simple Smile Grinning

# 25
  • Мнения: 12
Siska24 моят съвет е да си запишеш час за д-р Персенска, защото се чака по - малко, те работят заедно със Стаменов, а във времето, в което чакаш си действай във Варна и ако нещата си се наредят пожелавам ти го, ще си предоставиш часа на някой друг.

Общи условия

Активация на акаунт