ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 939
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 8 943
защо не ми излиза на мен нищо в критерии/точки питам аз

А попълнила ли си полетата за критерии? Например профилът на родителите. От там идват точките на повечето от нас.

# 691
  • Мнения: 7 947
possessed - пиши в обратна връзка там, явно профила ти не е активен напълно още - в ЛС също те попитах всички стъпки на регистрация ли мина

# 692
  • Мнения: 4 915
Като за начало да си проверят всички мейли, все в някой трябва да са получили имейл от kg.sofia за потвърждение. След това да ползват опцията за забравена парола.
За да имат е-мейл за потвърждаване, трябва да влязат с ЕГН-то и паролата и да потвърдят е-мейла. А те са забравили паролата. Единствено им остава да чакат отговорът на обратната връзка. Последно казаха, че ще отговарят до 3 дни.

Още при първоначална регистрация, не се ли получава имейл, че еди-кое си дете е регистрирано в системата?  Thinking Това имах предвид, ако имат 2-3 мейла да си потърсят стари писма за първоначалната регистрация на детето.

# 693
  • София
  • Мнения: 8 348
абе молим ти се, писах им
още снощи

аха, поне видимо съм минала всички стъпки на регистрацията
профилите са приети уж, не мрънка, че има нещо непопълнено
в смисъл в прозореца на точки/критерии не ми излиза абсолютно нищо - само името на детето и това Предимствата по регламента от 2008 г. ще се показват тук.
при всички случай поне една точка трябваше да има от нещо
ама не - празно
абе.......

# 694
  • София
  • Мнения: 8 943
абе молим ти се, писах им
още снощи

аха, поне видимо съм минала всички стъпки на регистрацията
профилите са приети уж, не мрънка, че има нещо непопълнено
в смисъл в прозореца на точки/критерии не ми излиза абсолютно нищо - само името на детето и това Предимствата по регламента от 2008 г. ще се показват тук.
при всички случай поне една точка трябваше да има от нещо
ама не - празно
абе.......
Защо за 2008? И кой набор е детето ти?

# 695
  • София
  • Мнения: 8 348
а де, не знам защо 2008
детето е 2005 набор
и не е мое, а на шефа, ама жена му е компютърно неграмотна
та трябва да го вкарам в Логопедичната детска градина
директорката там иска да се направи регистрация и тн.
абе мазало

# 696
  • София
  • Мнения: 316
за родените 2005 важи стария регламент от 2008г., а кандидатстването по него ще бъде активиран по-натам не помня точно кога

# 697
  • Мнения: 4 915
За набор 2005 важат старите критери ...Няма точки, предимства и т.н...В текущ прием са тези деца. Новият регламент е за 2006 набор и по-малки.

# 698
  • София
  • Мнения: 8 943
а де, не знам защо 2008
детето е 2005 набор
и не е мое, а на шефа, ама жена му е компютърно неграмотна
та трябва да го вкарам в Логопедичната детска градина
директорката там иска да се направи регистрация и тн.
абе мазало
Значи деца 2005 кандидатстват по старият регламент-време на кандидатстване. Така че няма как да излизат точки. Текущи класирания ще има от 25.04 доколкото разбрах (но не съм сигурна), така че тогава виж дали ще го има в списъка. Успех щом е на шефа!

# 699
  • София
  • Мнения: 8 348
цъцъ, добре че моето си дете е пораснало вече
определено се отказах да се сдобивам с ново, като гледам какво чудо е тук

а съвсем случайно някой да знае как се прави избор на детска градина все пак, в нашият случай
защото от никъде не виждам да се прави

и извинете, че така неграмотно ви тормозя

# 700
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
а съвсем случайно някой да знае как се прави избор на детска градина все пак, в нашият случай
защото от никъде не виждам да се прави
Още не са я пуснали тази функция

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 1 438
Здравейте,
В район по местоживеене (Лозенец) има две ясли които не са обузначение във система и няма как да кандидатстваме за тях. Това са: 23 Санаторална детска ясла и 46 Детска ясла. За тях как става кандидатстването.

За яслите не се кандидатства чрез системата, а на място в самата ясла!

# 702
  • Мнения: 150
Здравейте!

Изчетох по диагонал темата, но не ми е съвсем ясно класирането на децата с равен брой точки. Ако две деца са примерно с 8 т., но на едното това е първо желание, а на другото - второ или трето, първото дете не се ли ползва с предимство или разчита на броячи и случайности?

# 703
  • София
  • Мнения: 316
Здравейте!

Изчетох по диагонал темата, но не ми е съвсем ясно класирането на децата с равен брой точки. Ако две деца са примерно с 8 т., но на едното това е първо желание, а на другото - второ или трето, първото дете не се ли ползва с предимство или разчита на броячи и случайности?

практически е почти невъзможно дете да има 8т. по трето желание и по първо  съответно 10, и да бъде прието с 8 а с 10 не, така че примера не е добър. Веднъж прието по първо желание с 10т. кандидатурата му с 8т. по трето желание автоматично отпада така че няма как това което даваш като пример да се ползва при избор при равен брой точки. Има доста други критерии които биха могли да се ползват при таза ситуация, но всичко друго го намират за дискриминационно (не че критериите не са) и за това с брояч или произволен номер генериран от системата

# 704
  • Мнения: 150
Мисля, че е напълно възможно, защото ако на първо е с 9 или 10 т. също може да не бъде прието, заради квотата от 40% за деца с предимство. Така то ще разчита на прием в следващото си желание. Това ми е на мен логиката, но може и да съм в грешка  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт