ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 782
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 7 947
62 ОДЗ
50 места общо за 2006г 1ва група - свободни 5 - нали все още няма класиране...защо така
за родени 2008 - общо 5 места, свободни 5 - каква е тази група  Shocked


За родени 2006 само 5 места, защото на останалите се прехвърлят децата от 2 яслена група, пак от същият набор. 5 места за 2008, защото в яслените групи няма разделение по набори, както го пише в системата и толкова е преценила директорката, че бебета може да приеме. Иначе групата си е нормална.
това значи ли, че яслената е била с 5 свободни - та сега затова има 5 свободни?
Защото броя на децата предполагам е еднакъв в групите, как тогава има свободни, като и миналата година имаше недостиг, а не свободни места  newsm78

# 766
  • Мнения: 2 280
62 ОДЗ
50 места общо за 2006г 1ва група - свободни 5 - нали все още няма класиране...защо така
за родени 2008 - общо 5 места, свободни 5 - каква е тази група  Shocked


За родени 2006 само 5 места, защото на останалите се прехвърлят децата от 2 яслена група, пак от същият набор. 5 места за 2008, защото в яслените групи няма разделение по набори, както го пише в системата и толкова е преценила директорката, че бебета може да приеме. Иначе групата си е нормална.
това значи ли, че яслената е била с 5 свободни - та сега затова има 5 свободни?
Защото броя на децата предполагам е еднакъв в групите, как тогава има свободни, като и миналата година имаше недостиг, а не свободни места  newsm78

По принцип, норматива за яслени групи е 18 деца с право на +10% (2 деца)..т.е..общо 20 деца..
Градинските групи са по норматив 22 деца + 10% (3деца) = 25 деца..
От тук е разликата в 5бр.. Peace

# 767
  • Мнения: 2 280
62 ОДЗ
50 места общо за 2006г 1ва група - свободни 5 - нали все още няма класиране...защо така
за родени 2008 - общо 5 места, свободни 5 - каква е тази група  Shocked



Това ОБЩО 5 места е проблема..
Би трябвало да е обявено: Общо 25 места- свободни 5 места..
Тогава всичко щеше да е ясно..

# 768
  • София
  • Мнения: 8 940
62 ОДЗ
50 места общо за 2006г 1ва група - свободни 5 - нали все още няма класиране...защо така
за родени 2008 - общо 5 места, свободни 5 - каква е тази група  Shocked


За родени 2006 само 5 места, защото на останалите се прехвърлят децата от 2 яслена група, пак от същият набор. 5 места за 2008, защото в яслените групи няма разделение по набори, както го пише в системата и толкова е преценила директорката, че бебета може да приеме. Иначе групата си е нормална.
това значи ли, че яслената е била с 5 свободни - та сега затова има 5 свободни?
Защото броя на децата предполагам е еднакъв в групите, как тогава има свободни, като и миналата година имаше недостиг, а не свободни места  newsm78
Не означава, че са били свободни, а примерно, че яслената група се е състояла  от 19 деца 2006 набор и 6 - 2007. После 2006 минават първа група, 2007 остават в яслената и 6 места се запълват с нови деца 2006 набор. Порсто яслените групи са смесени, не са разделени по набори както в системата и оттам идва разликата.

# 769
  • Мнения: 4 044
А в нашата градина на първо желание,знаете ли какво е станало!?
От 33 свободни места,сега изведнъж са станали 6! Shocked
69 ОДЗ Жар птица И изведнъж с по 10+ точки са цели 9 деца!
Ей тва е системата ИСОДГ!БЛАГОДАРИМ ВИ!
 Hug

За драстичното снижаване на бройката аз бих звъннала едно телефонче на директорката. А за поява на деца - ами и на 17 май може да се изтипосат най-отпред с 10+ точки. Така де, защо да натоварват системата отсега и да създават проблеми?

# 770
  • Мнения: 7 821
Децата с 10+т. са от социалната квота и така или иначе за тях има запазени 40% от местата и вие не можете да кандидатствате за тези места.

Не разбирам какво непрекъснато ги спрягате, броите им точките, търсите ги по списъците и т.н.  ooooh! Какво ви бъркат, те ще са на отделна опашка?!

А и хората не бързат защото няма за къде да се бърза. Днес в нашата градинка говорих с една майка, която не знаеше адреса на сайта още и смята да кандидатства след празниците. Явно някои не стават и не лягат с този проблем.

# 771
  • София
  • Мнения: 843
Ми явно за някой не е проблем.
 Сигурно има и хора събиращи 10+ които ги вълнува в тяхната си опашка какво е положението.

# 772
  • Мнения: 865
.Ели., имаме си доста други проблеми, но и този не е малковажен и ако твоите дечица са приети в уч-ще или ДГ, то мен не вълнуват тези безумни кандидатствания, защото знам, че като не ни приемат сега, ще трябва да плащам по 1000лв месечно за ясла #Cussing out. а и както се оказва, накрая пак ще се гледа вх.номер, защото все трябва да има някакви критерии ,по които да се редуцират тези 8000 деца, за които няма места.....

# 773
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
И аз онзи ден говорих с една майка, която никак не беше наясно с кандидатстването.Даже още не е прехвърлила профила си, камо ли да го допълва... Казваше, че нямало да приемат детето и няма смисъл да бърза...

# 774
  • Мнения: 4 044
И аз онзи ден говорих с една майка, която никак не беше наясно с кандидатстването.Даже още не е прехвърлила профила си, камо ли да го допълва... Казваше, че нямало да приемат детето и няма смисъл да бърза...

Да,така е  Laughing Разчитам на такива майки, иначе лудницата по опашките ще е пълна.  И аз си мълча и не коментирам нищо по площадките.
Права си Ели, че не всеки ляга и става с компютър и с първа задача да види кой още се регистрирал по опашките, но пък с нещо нарушаваме ли правилата, създаваме ли ти повече работа, че да се отнасяш с един такъв ехиден, леко раздразнен тон.
Не ми се мисли, ако не беше модератор и ако детето ти беше кандидадат за градина/ясла.

И във  връзка със списъчета, ето още една "потредба" (няма да посочвам ОДЗто)
45. йоанна пламенова петкова  8 т.
46. .............................................. 7 т.
47. Aндрей Aлексеев Атанасов   7 т.


Екип на ИОСДГ:Докога ще има празни места по списъците, т.е ще допускате регистрации без имена, с липсващи имена, с еднакви имена, с имена на латиница...., имена с малки букви
Как е възможно родител да запише детето си
alex alexandrov stoqnov (това най-малкото е неуважение към собственото дете).
На всички лек ден!

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 08:09 от blueeyes

# 775
  • Мнения: 107
Незнам дали тук е мястото да питам, но вече съвсем се обърках..  Crazy
Голямата ни дъщеря е на 11г и е с 80% намалена трудоспособност- това дава ли предимство-аз го записах тъй като в критериите пише -член от семейството-но по тв казаха, че става въпрос за един от родителите...благодаря предварително момичета..това ми е единствената надежда да има някакво развитие за нас  bouquet

# 776
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
ludetina79, пише че го тук, в ръководството http://kg.sofia.bg/?page=manual#72
Деца, на които поне един член на семейството е с трайно намалена работоспособност  от 71 % до 100 % - 3 т.   
Определя се по заявление в ИСОДГ.

За да заявите, трябва да посочите родител или дете, което има намалена работоспособност. Трябва да въведете номера и датата на решението на ТЕЛК.

# 777
  • София
  • Мнения: 607
Вече е активно избиране на детска градина за ново регистрирали се деца по-големи от набор 2006г. Peace

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 08:53 от nadezhda96

# 778
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Здравейте. Не знам дали е обсъждано вече и искам да ви попитам за критерият "родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на СО" - бабата на моето дете работи в частната ДГ "Мария Монтесори" в Горна баня. Това брои ли се или ДГ трябва да е общинска? Защото по така формулирният начин излиза, че тази градина е детско заведение и се намира на територията на столична община?!

# 779
  • София
  • Мнения: 607
Здравейте. Не знам дали е обсъждано вече и искам да ви попитам за критерият "родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на СО" - бабата на моето дете работи в частната ДГ "Мария Монтесори" в Горна баня. Това брои ли се или ДГ трябва да е общинска? Защото по така формулирният начин излиза, че тази градина е детско заведение и се намира на територията на столична община?!
Не преди време беше задаван този въпрос и от екипа на ИОСДГ отговориха ,че това важи само за общинските детски заведения.Защото се води вид стимулиране на работещите в този сектор. Peace

Общи условия

Активация на акаунт