ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 715
  • 1 515
  •   2
Отговори
# 780
  • Мнения: 4 042
Здравейте. Не знам дали е обсъждано вече и искам да ви попитам за критерият "родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на СО" - бабата на моето дете работи в частната ДГ "Мария Монтесори" в Горна баня. Това брои ли се или ДГ трябва да е общинска? Защото по така формулирният начин излиза, че тази градина е детско заведение и се намира на територията на столична община?!

Точки се дават за работа само в общински ОДЗ, ЦДГ или самостоятелни детски ясли на Столична община, не в други детски заведения.
Пише го на сайта.

# 781
  • Мнения: 4 393
Както се дава предимство и на държавните ВУЗ-ове на територията на СО, явно и те имат нужда от стимулиране, а пък частните градини си ги стимулират достатъчно със смешни наеми на сградите на общинските ДГ  Peace
Големи безсмислици се получават, ама карай, вече всичко преглътваме, та това ли...

# 782
  • Мнения: 52
Смятам, че би било редно да се проверяват ЕГН-тата, в противен случай ще стават измами.  NaughtyПри самото записване да ги проверяват  ............... Shocked

# 783
  • Мнения: 52
Аз кандидатствам за ясла набор 2008 и има 5 свободни места .................. е как става това, ако някой ми обясни. При положение , че няма прехвърляне на деца , както е в групите?  Кандидатстваме от както се е родил и кво   ........... от това ?!?!?  Cry

# 784
  • София
  • Мнения: 8 939
Ще се самоцитирам.

 5 места за 2008, защото в яслените групи няма разделение по набори, както го пише в системата и толкова е преценила директорката, че бебета може да приеме. Иначе групата си е нормална.
Между другото, преди системата директорките на ОДЗ-та почти не приемаха ясленчета под 2 години. Сега са задължени, но пък сами определят каква бройка могат да приемат.

# 785
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Аз кандидатствам за ясла набор 2008 и има 5 свободни места .................. е как става това, ако някой ми обясни. При положение , че няма прехвърляне на деца , както е в групите?  Кандидатстваме от както се е родил и кво   ........... от това ?!?!?  Cry
дай конкретното ОДЗ и ще ти го обясня  Peace

# 786
  • Мнения: 3 993
Аз кандидатствам за ясла набор 2008 и има 5 свободни места .................. е как става това, ако някой ми обясни. При положение , че няма прехвърляне на деца , както е в групите?  Кандидатстваме от както се е родил и кво   ........... от това ?!?!?  Cry

И аз съм на същия хал. Набор 2008, само 5 свободни места в единственото ОДЗ в района. Четири от тези пет места в момента вече са заети от деца с 9 т. - една двойка близнаци и още 2 деца. В списъка следват 35 деца с равни точки (8т.), следователно тези 35 деца ще се борят за 1 (едно) място. Това е към настоящият момент, до 21 май положението ще стане още по-зле със сигурност. Аз питах официално екипа на ИСОДГ за разпределението на местата по набори в яслените групи, отговориха ми (цитирам):
Директорите решават как да разпределят децата и от кой набор да обявят свободни места. Пише го в Правилата.

Това е, директорите колят и бесят. Догодина ще има повече свободни места за набор 2008 и съответно съвсем малко места за набор 2009, но мен лично това не ме успокоява. Mr. Green

# 787
Добър ден на всички!
Защо все още в "Ремонти и нови места" нямам никаква информация,дали само при мен е така!

# 788
  • Мнения: 13
10+ т. Могат да съберат и деца, които не са по соц.критерии:

по първо желание (3)
+
с 2-ма работещи родители (2)
+
жителство в София (3)
+
баба/дядо, работещи в детска градина (3)
=
11т. (или както го отбелязват в системата 10+)

Така, че докато не разделят опашките, аз така и не разбрах дали в началото на май ще стане това, не може човек да е сигурен, кой е по соц.критерии и кой не е.

Вие срещнахте ли деца със скити имена в списъците - какво означава това? Съображения за сигурност, деца на известни личности или просто си пазим бройки за наши хора...

# 789
  • Мнения: 7 947
Има ли точна дата и начин последно, когато ще се реши въпроса с равния брой точки?
Питам, защото се оказа, че повечето мами с по 8 точки, които сме на първо желание - сме на еднакъв хал, тоест имаме абсолютно идентични "съдби", тогава кво правим  Laughing

# 790
  • Мнения: 8 962
Здравейте!

Непосилно ми е да изчета всичко, но следя от време на време темата.

Искам да питам, защо пише че детето ми има 8,2 точки, а в критериите излизат три по 0,1 точки.

ДК2. И двамата родители на детето работят (вкл. в отпуск по майчинство) или са редовни студенти     0.1    
работещи родители
ДК3. Семейството живее на територията на административния район на детската градина (може да се определи повече от един район за градини на границата между административни райони)    0.1
ДК5. Детето има поне един родител, чиято месторабота е в административния район на детската градина    0.1   

Защо така се получава?

Благодаря!

Hug

# 791
  • Мнения: 7 947
0,1 за градината по местоживеене и само в градина на райнона по месторабота - 0,1 - а не и двете събрани.

# 792
  • Мнения: 8 962
Мъжът ми работи в района в който живеем и в който е градината. Това значи ли че отново едното изключва другото?

# 793
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Аз имам един такъв въпрос, К4. (Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община – 3 т.) Този критерии важи ли за преподавател в държавно училище? Някъде съм виждала писано по въпроса, но сега не мога да го намеря, а както е формулиран критерия, като че ли не важи newsm78


ЕДИТ: В секция ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ в сайта същият критерий е формулиран така: ДК4. Детето има поне един родител, който работи в системата на столичното образование (включва педагогически и директорски персонал на постоянен договор в основните, средни и висши училища на територията на Столична община.


Къде е истината?

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 12:47 от kalaza

# 794
  • Мнения: 415
Мъжът ми работи в района в който живеем и в който е градината. Това значи ли че отново едното изключва другото?
Мисля че не се изключват взаимно, но виж самата градина кои допълнителни критерии е обявила (под таблицата със свободни места), така ми изглежда най-вероятно градината ти да е обявила само 2 от твоите три ДК и затова да имаш там 8.2.
Но сподели така ли е че и мене ме вълнува (просто моите градини в момента не ги приемат и двата ДК3 и ДК5 наведнъж).

Общи условия

Активация на акаунт