Слънцето усмихнато тук-там грее, в Банкя малчуганчето дивее!

  • 33 203
  • 503
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 290
avgusta 21 хахах здравей,наистина е така,но човек в живота си преминава през трудни периоди .Момчетата са добре,пораснали са доста,Ради от септември е 1ви клас,а Ивчо ще е предучилищна група.Станали са едни професори,не млъкват и за секунда.....искат всичко да знаят, с дежурният въпрос "ЗАЩО?" си имаме взимане-даване все още.
Вие как сте ? Малката принцеса сигурно е пораснала много,как ми се иска всички да ви видя това лято,пак да пийнем по кафенце,децата да си поиграят,и да се видим като преди...............а как ми се иска и Мони да си дойде при нас в Банкя Simple Smile Целувки на всички малки-пораснали слънца  Simple Smile

# 481
  • Мнения: 5 138
Момичета може ли някой да ми каже откъде да си набавя мехлем за псориазис "Детранол 2%"
Преди го продаваха и правеха в аптеката в кожния диспансер, но вече не работи.
Благодаря предварително.

# 482
  • Мнения: 299
Здравейте,мами от Банкя!
Първо искам да се извиня,че така нахълтвам в темата ви Hug
Ние живеем в София,но имаме вила в Банкя и мислим да направим кръщенето на малкия там.Можете ли да ми кажете нещо за църквата Свети Кирик и Юлона?Правят ли кръщенета?Всякаква информация ще ми е от полза!
Благодаря ви предварително!

# 483
  • Мнения: 4 172
Можете ли да ми кажете нещо за църквата Свети Кирик и Юлона?Правят ли кръщенета?Всякаква информация ще ми е от полза!
Благодаря ви предварително!

Църквата Св. Кирик и Юлита е много хубава, по мое мнение, чудесна е за такъв повод. Кръщенетата и на двете деца направихме там, има двама свещеници, баща и син, и на двете кръщенета служиха и двамата, много добре четоха, не претупаха ритуала.
За самата църква - вероятно си ходила, но - самата тя е много красива, скоро я ремонтираха, има много приятен двор, намира се сред горичка. Отпред има къде да се спре, по-възрастните гости има къде да поседнат и отвън, и вътре, при нужда.

# 484
  • Мнения: 299
Благодаря ти за отговора!  bouquet
Вече го реших,там ще е!Остава да отида да уговоря нещата

# 485
  • Мнения: 4 172
Здравейте, възраждам тази тема, а не пускам нова, както ме помоли системата, с надежда пишещите в нея да надникнат в непрочетените си отговори Wink

Как сте, момичета?

Защо реших да повдигна темата - малката ми дъщеря, както и много други на нейна възраст, не са приети в държавната ясла, като гледам, няма да имат шанс и за градината. В момента наличните частни градини в Банкя изобщо не са избор. Пробвахме едната от двете, от която си имах обеца на едното ухо, сега имам и на другото.
За съжаление, нямам почти никакви контакти с наборите ни, още преди година се върнах на работа, разходките в градинките прекъснаха, а и преди това много познати на възрастта на дъщеря ми (набор 2010 е), нямах.
Зимите в Банкя ги знаете, като паднат снеговете ми е ужасен стрес дори сама да шофирам, камо ли да возя дете на дълги разстояния. Затова решихме да не сме на частна градина в Люлин (има една прилична), и в момента сме с бавачка. Но детето, да е живо и здраве, расте, а с него и нуждата от общуване с деца, от комуникация, от специфични занимания.

Та, ето за какво пиша - сигурна съм, че има подобни на нашия случаи, но нямам връзка с тях. Идеята ми е да си организираме родителски кооператив в Банкя. Ще съм задължена, ако споделите за ваши близки/приятели/познати, с подобна на нашата ситуация и ме свържете по някакъв начин с тях.

Предварително благодаря!

# 486
  • Мнения: 2 529
Затова решихме да не сме на частна градина в Люлин (има една прилична), и в момента сме с бавачка.

Мartea, ако визираш "Ерих Кестнер" в Люлин, по мое мнение е 100 пъти по-добре, че детето е с бавачка (Тони прекара цялата минала година там и...абе не ми се говори, ако искаш ще ти пиша на лични)...Сега Антон е в държавната в Банкя, приеха го, защото вече е задължителна предучилищната на 5 години. Много по-добре е в сравнение с миналата година, а ако трябва да сравня ценовата разлика, тя е точно в 10 пъти!!! Като се има предвид, че вече сме я поемали и пак бихме, ако получавахме нещо срещу това - големият ми син е в Ровел и за там не съжаляваме и за една стотинка ( с новите собственици е дори доста по-добре) - категорично твърдя, че не цената е моят критерий в случая...

Но детето, да е живо и здраве, расте, а с него и нуждата от общуване с деца, от комуникация, от специфични занимания.

Да е жива и здрава, така е, но си има и сестричка  Grinning и тя да ти е жива и здрава [/quote]

Идеята ми е да си организираме родителски кооператив в Банкя. Ще съм задължена, ако споделите за ваши близки/приятели/познати, с подобна на нашата ситуация и ме свържете по някакъв начин с тях.

Предварително благодаря!

Има около нас такива дечица на вашата възраст, ще разуча каква е ситуацията и ще пиша  Sunglasses

# 487
  • Мнения: 4 172
Затова решихме да не сме на частна градина в Люлин (има една прилична), и в момента сме с бавачка.

Мartea, ако визираш "Ерих Кестнер" в Люлин, по мое мнение е 100 пъти по-добре, че детето е с бавачка (Тони прекара цялата минала година там и...абе не ми се говори, ако искаш ще ти пиша на лични)...
Но детето, да е живо и здраве, расте, а с него и нуждата от общуване с деца, от комуникация, от специфични занимания.

Да е жива и здрава, така е, но си има и сестричка  Grinning и тя да ти е жива и здрава

разбира се, и двете да са ми живи и здрави, както и всичките ни дечица. Аз говорех за малката в случая, та затова така се изразих.

Градината в Люлин, която проверих, и която ми се връзва като отзиви, цена, обстановка и т.н. е Чудната къщичка. Но не ме грабна свръх, вариант ми е, но не най-желан. Иначе, в Банкя се пробвахме (издържахме едва 3 дни и избягахме с писъци, ако някой  се интересува, бих писала на лични) отново в Дъга. Там пробвах, въпреки горчивия си опит с голямата, единствено и само, защото е в сградата на у-щето, в което е голямата ми дъщеря, а два пъти в седмицата бабите, които са без транспорт, идват да ги взимат, та за тяхно удобство. Сега съжалявам много, че това обстоятелство ме подхлъзна да пробвам, защото малката все още започва да плаче и да се вкопчва в мен неистово всеки път, когато минем оттам. В момента Дъга и Фоти са двата варианта за частна градина в Банкя. На Фоти така и не успях да преглътна базата. Признавам, пак ходих с надеждата, че от предишния път нещата са се променили, но уви, ремонт изобщо не е правен, усещането всеки път вътре ми е като от филм за Оливър Туист.

Та така, Кики, ще съм много благодарна, ако наистина подпиташ познатите ти. Не става дума това да стартира от следващия месец, разбира се, още повече, че сега е зимен период, неподходящ за старт на такива инициативи (вируси, болести, настинки). Но пък е вариант в перспектива за всички в нашето положение, още повече като се има предвид, че таксата в един родителски кооператив излиза точно по средата между таксата за държавна и частна градина. Имам наблюдения за създаването на доста кооперативи за дечицата на приятели и познати, организацията си изисква бая време, така че затова питам отсега.

# 488
  • Мнения: 2 529
Аз за каката имах предвид, че друго си е като са две все пак  Simple Smile Колкото и да има възрастова разлика, общуването между децата си го има  Grinning Моите двама доста си играят един с друг  Sunglasses

# 489
  • Мнения: 3 506
Здравейте! Случайно видях темата в непрочетените отговори. За съжаление нищо смислено не мога да кажа. Ние вече от доста време сме в София, към Банкя се завъртаме само за по някой уикенд, от време на време. Честно казано не съжалявам за избора, макар че в някои отношения ни е доста трудно. Но въпреки многото предимства, явно Банкя си остава място, където трудно се гледат деца след бебешката възраст...  Много жалко, че нищо не се е променило...

Кооператив е хубава идея, дано да се намерят хора да се осъществи. А в училището няма ли вече предучилищна от по-ранна възраст? Не знам последно как се промениха изискванията - 4-годишни, 5-годишни - нали се дискутираха промени някакви. И нали имаше една хубава частна градина за по-малките в една къща, не помня как се казваше, само че жената нещо имаше проблем с лицензите. Закриха ли я?

Много се радвам да чуя, че всички сте добре Hug

# 490
  • Мнения: 4 172
И нали имаше една хубава частна градина за по-малките в една къща, не помня как се казваше, само че жената нещо имаше проблем с лицензите. Закриха ли я?

Привет, ако имаш предвид Изворче - не че е имала проблем с лицензите, тя самата затвори заради многото атгажименти покрай трите си порастващи деца. За което страшно съжалявам, ако все още работеше, проблем нямаше да има просто...

Не бих казала, че е проблем гледането на малки деца в Банкя, поне не е по-голям от общата картинка за София. Проблемът идва от липсата на места в детските градини, който дори е в пъти по-голям в София, където места няма и в частните... А че свястна частна ясла/градина в Банкя няма в момента е сериозен пропуск на предплиемачите в областта Wink Дано някой се сети за тази ниша Wink

Иначе, да, трябваше задължителното обучение да започва от 5 г. възраст, но в почти всички училища има по един подготвителен клас - 6 годишни. Така е и в нашето. В много от училищата пък няма предучилищна, проблемът е отново с базата. Така че, съществува Параграф 22 в момента на тази тема.

Здрави да са само децата, все ще се намери вариант.

# 491
  • Мнения: 2 529
Maria.St , здрасти Simple Smile Много ми е мъчно на мен, че избягахте в София Sad Пиши някой път като идвате да се видим   Hug

Иначе точно за "Изворче" става въпрос (частната градина, която затвори). Малкият ми син беше там в 1-ва група (3г.) и беше супер. Голямата дъщеря на мартеа също беше там, но като затвори миналата година записах Тони в "Ерих Кестнер" в Люлин (частна немска), за което съжалявам, както вече споменах по-горе. Тази година обаче Тони стана на 5 и ни хвана този закон за задължителната предучилищна на 5 г. , което автоматично му осигури място в държавната градина в Банкя, тъй като училището не предлага подходящи условия за 5-годишните. Държавната е напълно обновена и разширена и определено предлага доста добра база поне, а някои госпожи предлагат и добро ниво на обучение  Peace Колебах се много, дали да го дам там, но засега със сигурност мисля, че постъпих правилно...
Специални поздрави на Ники и Ния  Sunglasses

# 492
  • София
  • Мнения: 6 201
Мартеа, знаеш че синът ми си седи у дома и аз също се тревожа за слабото общуване с деца в зимния сезон, но като казваш, че организацията е бавна - то той от следващия септември би трябвало да е предучилищна.
Аз се надявах догодина да открият поне полудневна предучилищна в училището, но явно няма да го бъде като чета kiki29. А никак не ми се иска да е по цял ден в градината - ако го приемат де  Crazy


# 493
  • Мнения: 23 182
Привет и от мен.
Радвам се,че пишете в темата.Ние също зимуваме самички.Малкият го приеха в държавната градина,но той много боледува и от месец не е ходил.Отделно от това,онзи ден имаше родителска,на която стана ясно,че вече има записани 35[/b]!!! деца в групата,а леглата им са 28!!! Shocked
Има много деца,знаете колко трудно е да се работи така.Моето дете не иска и да чуе за градината и е разбираемо.Може би ще го водя до обяд ,за да играе с децата,пък по-натам ще видим.
В тази връзка да попитам майките на по-големи деца дали някое от тях учи в Люлин и дали имате отзиви за конкретно държавно училище?

# 494
  • Мнения: 4 172
В тази връзка да попитам майките на по-големи деца дали някое от тях учи в Люлин и дали имате отзиви за конкретно държавно училище?


ако ще е държавно училище, защо искаш да е в Люлин? Не мисля, че което и да е държавно в Люлин е по-добро, или така да го кажа - по-различно от банкенското. Само е по-далеч. Засега, въпреки големите ми колебания, аз лично съм много доволна от училището в Банкя.
Иначе, конкретно по въпроса - в темата за първокласниците, в която пиша покрай Теа, има две майки, чиито деца учат в едно от люлинските училища, което ми беше в списъка, когато търсех и се колебаех за училище. От някои споделени от тях детайли, не добивам особено добри впечатления. За 137мо става въпрос. За други - не зная.

Общи условия

Активация на акаунт