Слънцето усмихнато тук-там грее, в Банкя малчуганчето дивее!

  • 33 200
  • 503
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 574
Здравейте момичета! Виждам, че отдавна не сте писали, но все пак реших да попитам нещичко, пък ако и ма кой да ми отговори, много ще се радвам.
Казаха ми, че май чешмите с минерална вода били заградени и неможело да се пълни минерална вода!  Shocked Вярно ли е или се отнася за определено място?
На отговорилите ми   bouquet

# 451
  • София
  • Мнения: 1 415
Здравейте момичета,
искам да ви питам някой има ли лични впечатления от училището в Банкя. Сина ми сега трябва да е предучилищна и не знам дали да го запиша там или в София.
Другия ми  син мисля да го пусна в детска градина "Изворче". На сайта изглежда супер, но бих се радвала ако някой има лични впечатления...

Благодаря!

# 452
  • Мнения: 4 172
Здравейте момичета,
искам да ви питам някой има ли лични впечатления от училището в Банкя. Сина ми сега трябва да е предучилищна и не знам дали да го запиша там или в София.
Другия ми  син мисля да го пусна в детска градина "Изворче". На сайта изглежда супер, но бих се радвала ако някой има лични впечатления...

Благодаря!



Ей, Льонеберя!!! Колко съм изненадана и радостна да те видя тук! Помниш ли ме от майската тема 2005? Откога сте в Банкя? Хайде да се видим!

За училището в Банкя - и аз много се чудя. Всички казват, че до 4ти клас е важно учителката да е добра, за училището в Банкя зная, че има няколко добри учителки. Не зная обаче откъм среда как е. Също така, занималнята им е обща, което за мен е голям минус (това в случай, че се налага да ходи на занималня), а частна занималня в Банкя не зная да има (освен евентуално в Дъга, където няма да стъпя повече). Засега съм се насочила към държавно училище в центъра със засилено изучаване на чужди езици, но ще видим. Мисля си, че ако е в центъра, допълнителните занимания и логистиката, свързана с тях, ще са от значение, защото в Банкя освен плуване, тенис и езда наблизо не зная какво друго може да се измисли.

За Изворче - Теа ходи там доскоро, цели три години. Мога да кажа само добри неща. Ради е уникален педагог, радвам се, че Теа има късмета да изкара първите си години там. Имам база за сравенение с друга частна градина и с две държавни, просто разликата е на космически години. Базата ми харесва, храната им е хубава, чисто е и най-важното - имат индивидуално отношение към всяко едно дете. Ако искаш, като се оправи времето да се видим, ще ти разкажа надълго и нашироко Laughing

# 453
  • София
  • Мнения: 1 415
Мартеа , разбира се, че те помня  Hug
В Банкя живеем от юни 2009 ... ти от преди знам, че живееше там през летните месеци, ако не бъркам де...
Ще се радвам да се видим , само да се оправи времето и сме почти всяка вечер в парка с колелата и момчетата...

За Изворче яко съм се надъхала, макар че ще ми струва доста, но съм твърдо решена детето да го пусна, па макар и на половин ден, ако не и на цял направо... много ме радва това, което си написала ...окончателно ме спечелиха ....

За училището , ако искаш мога да споделя това , което до сега знам :
Миналата година ходих на родителска среща за предучилищна : директорката ми се видя оправна, нахакана...но пък някъде четох, че се държи лошо с учителите и масово напускат...
Плюсовете ми са : близо е, спокойно е, има голям двор, в 2012, когато ще сме в 1-ви клас ще започва с първолаци и една учителка, която много ми похвалиха Спасова, на мои познати и двете деца учат там и много го похвалиха- имали много занимания, театър, добре ги учели.......+ имам една година да преценя от предучилищната каква е "хавата" ...
Минусите : не съм убедена в качеството на образованието, средата ......
Та така ....

# 454
  • Мнения: 2 376
Льонаберия,
за качеството на образованието и средата. Проблемът е, че и в най-близките части на София няма сериозно училище. За да учи детето в такова, трябва всяка сутрин да пътува 40 мин. След училище няма да има с кого да се среща, защото вероятно няма да има контакт с децата тук. От друга страна, понеже общността е сравнително малка, мисля че все пак ще имам някакъв контрол/поглед с кого общува. От първи до четвърти клас, така или иначе, е необходимо родителят да не изпуска от контрол  образователния процес, така че каквото не научи в час, вкъщи ще го усвоим. Разбира се, зависи и детето колко е амбициозно, ако има потенциал и желание, ще се возим до София, няма начин.

# 455
  • Мнения: 4 172
Честно казано, по отношение на училището в Банкя, това, което най-много ме притеснява, е липсата на качествена занималня. А аз работя, сега съм в отпуск по майчинство, но на работа ще тръгна преди първия клас на дъщеря ми. Ако имаше поне една частна занималня, определено това би наклонило везните към Банкя. Сега се замислям и за друго - евентуално жена с педагогичско образование или просто интелигентна, която да се занимава с детето след училище. Но и детегледачка (поне на мен, вероятно защото не съм от тук и не познавам почти никой) в Банкя е много трудно да се намери. В тази връзка - скоро ще започвам да търся детегледачка за малката си дъщеря, като обмислям връщане на работа от началото на другата година. Ако някой има някого предвид, моля да каже.

Замислям се, че и евентуалната реформа в образованието (ако се проведе добре) би решила проблема със занималнята. Ако стане така, че детето да е целодневно на училище, като там се подготвят и домашните, то честно казано, не бих се замислила, щом в училището в Банкя има добри начални учителки. Поради няколко причини, в момента голямата ми дъщеря посещава градина в центъра, баща й я кара супер рано, заради работното си време. Когато е на градина, Теа става в 6:40. Много ни е трудно на всички. И като си представя това с години...ами приплаква ми се.

Другото са допълнителните занимания. Въпреки че, за спорт в Банкя има горе-долу добри възможности, а на език може да ходи и през уикенда. Това е пренебрежим недостатък, ако се уреди въпросът със занималнята.

# 456
  • Мнения: 3 506
Аз и в другата тема (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=569286.0;all) писах, и преди съм си казвала мнението, и досега не съм имала повод да го променя. За мен основният проблем е със средата. И той стои основно, ако детето е тип, който се влияе силно от средата. Ако е от обратния тип - които определят средата (или поне чието мнение не се влияе особено от средата) - тогава всичко е ОК. Но в първия случай само "поглед върху средата" е крайно недостатъчен. Иначе плюсове и минуси имат и двата варианта. Логистиката наистина е доста трудна с училищата в София, няма две мнения по въпроса (макар че се свиква с времето), но в някои случаи си заслужава.

# 457
  • Мнения: 2 529
Здравейте момичета, (с Maria.St и мартеа се познаваме лично и затова специални поздрави  - дамите, които много са ми помогнали в "ориентирането ми в Банкя", където живея от началото на 2009-та bouquet bowuu )

Много съм съгласна с мнението на Maria.St   Simple Smile
Това, което мога да добавя е и аз да похваля "Изворче", където малкият ми син е от есента и където за съжаление не можах да пратя преди време и големия си син. Една приятелка казва, че там децата са при условията на отлично домашно гледане, даже бих добавила, че повече научават  Sunglasses , абе въобще не мисля, че съществува по-добро място за малки деца  Heart Eyes
 ...Големият ми син е предучилищен клас в "Ровел" и засега всичко е наред, но най-важното е, че ходи всеки ден с голямо желание, иначе с баща му не е да не сме намирали някои поводи за ядове, макар и за щастие дребни  Tired Есента 1-ви клас пак там, а живот и здраве после и Тони...
Английски и двамата учат допълнително, но и той е задължителен по много причини за нашето семейство, иначе смятам, че децата днес нямат и избор, искат не искат - с английски е задължително да се оправят и те така или иначе успяват. Но колкото по-качествено, толкова по-добре за тях  ...

# 458
  • Мнения: 2 376
Момичета, никой не е писал отдавна, но реших все пак да ви попитам.
Да знаете някой да е губил женски пекинез с тъмносиня каишка - нагръдник?

# 459
  • Мнения: 2 529
Момичета, никой не е писал отдавна, но реших все пак да ви попитам.
Да знаете някой да е губил женски пекинез с тъмносиня каишка - нагръдник?

Видях го във фейсбук горкото кутре Sad И аз разпитвам наоколо, но може и някъде от Люлин да е дошло животинчето към кръговото за Банкя, където е намерено... Аз там веднъж видях един загубен далматинец и се мъчих да го хвана и да го закарам във ветеринарната клиника в Суходол, но не успях. Той беше в нещо като шок Sad

Дано да се открият бързо стопаните на пекинезчето  Praynig

# 460
  • Мнения: 21
Не сте много активни във форума мамите в Банкя. От скоро живея в Банкя и искам да ви питам къде спортувате - аеробика, танци, йога - има ли няъде такива екстри в Банкя?
Има ли мами с малки бебчета. Моето се роди на 18.11 тази година и си търся компания в Банкя.

# 461
  • Мнения: 23 182
ПРИВЕТ от нас.От около половин година живеем в Банкя и ще се радвам да се запознаем,първо виртуално,а надявам се и реално.)))
Виждам,че скоро не е писано в темата,тъкмо я повдигам,за да я подемем отново.
И да попитам; къде в Банкя може да се играе футбол,става въпрос за големия ми син?
А има ли наборчета на малкия ,родени 2009,на които предстои прием за детска градина?

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 14:43 от ДХ3

# 462
  • Мнения: 290
ЕЕЕЕЕхххоооо Привет от мен !Отдавна не сме писали в темата , позагубихме се нещо !
Добре дошли на хоуп и ДХ3 !
хоуп , има такива занимания в училището - има народни танци и йога със сигурност .
ДХ3 , в училището има тренировки по футбол към ФК- Банкя треньора се казва Живко Пъшев !
Надявам се скоро и другите мами да се включат , домъчня ми за вас !
за съжаление поизоставихме темата , но се надявам да я подновим ,много ми се иска да видя диванетата колко са пораснали и вас на по кафе !
Приятен ден на Всички ! И Ви прегръщам силнооо! Hug

# 463
  • Мнения: 199
ЕЕееее,Хриси,привет!Наистина се изгуби(не само напоследък  Wink)Как са момчетата?Ти какво правиш?

# 464
  • Мнения: 169
Здравейте и от мен,
Очертава се съвсем скоро да се преместим в Банкя, затова влизам за да следя темата.
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт