Бременни и майки от проблемното 2009 - трета част

  • 30 270
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 249
Благодаря ви момичета!  bouquet

# 691
  • Мнения: 902
Хоуп, не можеш да си представиш, колко ме зарадва. Настръхна ми козината от кеф. Стискам палци за сряда.

# 692
  • Мнения: 4 276
Cho_ko, хайде както си ги заплюла девойките с такива очички да ти се родят.И при нас има зелен ген,но таткото е с черни очи и ми се струва трудно да прихванат от дядовците и бабите  Grinning
Hope ,чакаме те !

# 693
  • Мнения: 3 294
Хей и аз се нареждам на опашката за сини очички ... нали не сме ги видяли още  Mr. Green От на баща ми страната имаме само сини очи , дано да закачим от този ген ...  Mr. Green  в кръга на шегата разбира се .  Crazy

Кайренчето не се е отчитала скоро .... съмнява ме  Thinking Mr. Green

Хоуп , нямам търпение утре да ни се похвалиш официално .  Praynig

galani добре дошла , лека бременност ти желая . тези болки които описваш за често срещани в начална бременност , и аз ги имах  Peace

Кас , как си  ? Вече трябва да сте във Варна , ако не се лъжа .

# 694
  • Мнения: 190
HugЗдравейте момичета  bouquetНякоя от вас знае ли как стои въпроса за раждане в Тина Киркова-София? Питам защото разбрах,че от нашата клиника пренасочват за раждане там... newsm78аз не съм наясно,желанието ни е и таткото да присъства.Естествено раждане допускат ли?Защото моето наблюдение ,е че на повечето  момичета им назначават дата за секцио?А аз съм против секциото,все пак имам 2 раждания по естествен начин и минах доста леко и без усложнения....Утре съм на преглед и като се върна ще пиша повече.Лек и хубав ден на всички newsm51 newsm10

# 695
  • Мнения: 851
Сиана, за лекарите е по-лесно да назначат секцио.
Въпрос на уговорка с пациента.
Със сигурност знам, че никой няма да коментира това да преминеш в третата третинка на бременността. Знаеш, че не винаги зависи само от теб  - ако бебо не се обърне за съжаление няма начин за естетсвено раждане. Годините на пациентката също са  критерий, начина по който е протекла бременността - също.
В интерес на истината съм чувала, че има клиники, които позволяват присъстването на таткото по време на секцио (който мнение  е , че картинката не е никак благоприятна), но никога не съм срещала мама в Б-я, на която по време на естетствено раждане да са и позволили продружител - като че ли по-скоро не.
Имам въпрос към по-напредналите момичета, кога за пръв път усетихте едно странно чувство в пубисната кост(около влагалището и по-точно срамните устни). При мене се появи от седмица насам, но 2-3 пъти и в никакъв случай не е болка, по-скоро като мравки....всъщнос ми е трудно да го опиша. Прочетох, че това се дължи на разширението на таза и предполагам, че тъй като сме 2 броя сме натежали повечко от 1 бебе в 5ти месец, а и 2те бебета вървят с седмица - 10 дни напред. Също така четох, че с напредването на месеците усещането премиинава в дискомфорт, който последния месец си прераства в болка.
Кейренчето изчезна от преди седмица май - миеше прозоците и й падна запушалката май....... вече нямам търпение да и честитя... дано всичко да  е наред Praynig
Хубав ден на всички.

# 696
  • Мнения: 3 294
Сиана , Чоко много добре ти е написала за избора ти по кой начин да родиш . Не зависи от нас , зависи от състоянието на бременната , от състоянието на плода и още много други фактори . НО повечето бебета инвитро / да не кажа почти всички / се раждат секцио . Както се досещаш едва ли таткото ще има психиката на доктор за да издържи гледката на една операция , била и тя породена от появата на неговото дете . За естественото раждане незнам как стоят нещата , а и нямам никакво намерение да разбирам , аз съм твърдо за секцио и още преди да забременея знаех че ще родя по този начин . Както беше казала една съфорумка преди време в кръга на шегата , плода е прекалено скъп че да се рискува с естествено раждане .  Mr. Green

Чоко , аз изпитвах нещо подобно , но не помня в коя седмица беше  Rolling Eyes и после престана , но моят таз така и не се е разширил и до сега  Rolling Eyes  От мои приятелки знам че наистина боли в последните месец при разширяването на таза , когато тялото се подготвя за раждане , но всичко е много индивидуално

# 697
  • Мнения: 190
HugМинди-няма проблем за съпруга ми да присъства,защото е от докторско семейство.Баща му беше хирург и той е присъствал на доста операции-съпругът ми де...а и в момента ние сме си двамата на всички прегледи на бебето.Таткото ни не се плаши от кръв и сам изяви желание навсякъде да е с мен-много е горд от нарастването на бебчетата.А и разбира от четене на видеозон.Питах за инфо.От моите предишни раждания изтече доста време....но ще видя лекарите какво ще предложат за сега е още рано и само си мислех по темата...Чо-ко благодаря за отзивчивостта.Не знаех,че при инвитро секциото е за препоръчване.А и за моя организъм това не е чуждо-секцио само в краен случай,ако има опасност за бебчетата-това е моето мнение. newsm10 smile3525

# 698
  • Мнения: 524
Здравейте момичета!  Hug  bouquet
SIANA_42, има клиники, където се допуска присъствието на бащата, но в предродилна зала, т.е гледа през един прозорец. В клиниката на д-р Щерев има таза опция. Аз родих там, но нашия тако категорично заяви, че не иска да присъства, а и аз родих със секцио, едва ли е приятна гледка...Онтосно естественото раждана -- прави си, че повечето лекари го предпочитат, макар че моята лекарка ми препоръча нормално раждане, мен нещо ме достраша, понеже бебето беше обърнато надолу, но с ръчичка до главичката.
Cho_ko, аз тези мравчици, много добре си го описала  Peace, ги усетих може би към 18 седмица. Правилно си прочела - с нарастването на бебето се появява този дискомфорт, усещане за тежест в долната част на таза, мен даже ме болеше, едвам сгъвах бедрата си, болеше ме точно на сгъвките на бедрата, а как ходех последните месеци - като мече  Wink...Ти като си с две бебчета трябва да почиваш повече.
И аз очаквам радостната вест от Кейренчето  Praynig.
Силни  Hug на всички!!!

# 699
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Чоко, аз имах подобни усещания точно в 5ти месец. Започнаха към 15-16 г.с. и отшумяха към средата на 6 месец, освен това мравучкане, имах и едни опъващи усещания към опашната кост, а ако походех малко тазът ме стягаше като в менгеме направо, не можех да мръдна. Всички казваха, че е рано, но после тазът не ме е болял - в края ме болеше срамната кост от тежестта на корема, боляха ме и тазобедрените стави, направо режещи болки имах. Но пък той моят таз се оказа тесен за две бебета, та все тая. Поради тази причина и нормално раждане нямаше как да стане, въпреки че бебите се обърнаха главично и двете в края на 8ми месец.
Ели, много ти е сладка бебораната.  Heart Eyes И страхотно я обличаш.
Моите девойки май ще са с кафеви очи или може би пъстри, засега виждам кафеви петънца само. От моя страна има сини очи, но явно не сме улучили гена.  Laughing

А аз днес съм много щастлива - Яна ме награди с първата съзнателна усмивка.  Crazy

Сиана, ако не искаш да раждаш в Тината, никой не може да те задължи. Ти си проучи, ако не намериш друг вариант за раждане, отивай в Тината. Аз там родих, все пак не си на произвола на съдбата, има към кого да се обърнеш при проблем, от клиниката са организирали нещата. А ако искаш да раждаш нормално също може и да те огрее, но трябва да си намериш лекар, който да се ангажира с това. При теб има вероятност да ти разрешат ако състоянието ти и позицията на бебетата позволява, все пак имаш две раждания зад гърба си.  Peace

А ето как ние борим коликите рано сутрин - заедно трите в леглото.  Laughing http://media.snimka.bg/2956/012168300-big.jpg Е, от мен се вижда само оранжева пижама де...

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 12:36 от Жабче

# 700
  • Мнения: 524
Жабче, ама много са сладки малките жабчета, леле какви са милички... Hug Heart Eyes Пу-пу да са живи и здрави и много да ви радват.
Първата усмивка е голяма радост, а като почнат после да се смеят на щяло и нещяло, да крещят с глас от удоволствие, ще видиш какъв кеф е.
Да нагушкаш малките слънчица от нас с Александрина  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 701
  • Мнения: 1 765
Жабче, много са сладички малките жабенца, мили малки душички  Hug Heart Eyes

При мен ново 20....на док му се стори къса шийката, какво да му се стори, направо си каза, че е по-къса отколкото трябва да е - само 3 см, даже на ехото пише - 2,93 см. не спомена нищо за серклаж, но трябва да се следя дали ми се втвърдява корема, колко често и т.н., а аз честно казано не зная дали ще разбера изобщо, че се е втвърдил newsm78

Пуснахме микробилогоия, изписа ми Гино-певарил за гъбките и още първата глобулка ме поуспокои Blush че беше нетърпимо....

Другата седмица съм на ЖК, мисля да кажа и на док там за скъсяването, та и той да ме погледне евентуално, ако ми се полага....

Кас, разпише се, как е във Варна, ти как си?

# 702
  • Мнения: 2 382
Жабче, страшни сте Hug!Милите как са се нагушкали само Simple Smile.Честита ти първа усмивка Laughing.
Чоко, момичетата са писали, но и аз се присъединявам към казаното Peace
Комикс, дано да е фалшива тревога Hug

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Леле, Жабче, какви са сладки малките, като котенца са се сгушили едно в друго към теб  Laughing

Аз мисля, че нашето бебе ще бъде със сини очи, защото и двамата с таткото сме със сини, майка ми и баща ми са съответно със сини и зелени и майка му е със сини, а баща му с пъстри.

Аз сега се прибрах, ходя на лекциите на "9 месеца". Много са ми занимателни и полезни, пък и си е едно разнообразие за нас, които не ходим на работа.
Навън е голяма жега ...

Пожелавам ви лек и усмихната ден!   bouquet

# 704
  • Мнения: 2 381
Момичета няма скъп и евтин плод  Confused  Всички са еднакво скъпи, независимо от начина на зачеване.
В много малко страни (освен Бг всъщност не съм чула за друга) се практикува пожелание раждане секцио, тъй като се води рисков за майката и се прилага само, когато е наложително.
Мисля, че Гризката роди близначетата си естествено, макар, че забременя след ин витро  Peace
И въпреки всичко начинът на раждане е много личен избор и не може да се твърди, че единият задължително по- добър от другия.
Няма майка, която да иска да рискува живота на детето си съзнателно  Confused

Общи условия

Активация на акаунт