Бременни и майки от проблемното 2009 - трета част

  • 30 273
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 951
Жабче невероятни са жабките, да ги нацелуваш от нас  Heart Eyes В едно легло ли спинкат?

# 721
  • Мнения: 3 010
Жабче, Зъбче невероятни са малките ви слънца, да са много здравички  Hug

Момичета гледам, че сте изпданали в някаква полемика, която ме вълнува от месец на сам, щом разбрах че за мен има и шанс да родя естествено, но аз не мога да взема решение на този етап и ми е притеснено. Имам доста време разбира се, ще говоря и с док пак, но ако ми се наложи да избирам не искам да избегна нормалния, естествен начин, а сякаш изпитвам пове4е страхове от него от колкото от секциото. Въпреки че и при двата може да се объркат нещата, да не дава Господ   Praynig

# 722
  • Мнения: 4 589
комикс серклаж се прави в 116-17 г.с. Знам, защото моя приятелка ще прави, от опит, сега не иска да рискува отново.

# 723
  • София
  • Мнения: 725
Жабче, много са пораснали твоите бебки...Браво.
За серклажа само ще допълня, че той  също води понякога до инфекции, не искам да ви объркам, но нека всеки сам прецени.

# 724
  • Мнения: 3 294
Диана , НикиHug Hug

Денди , мила , слушай твоят док какво ще те посъветва , имаш още време , бебчетата се въртят постоянно , така че не се настройвай нито за едното раждане нито за другото , ако не си говорила с него и не си сигурна в избора си .  Hug

Жабче , големи бонбонки  Hug

Днес стиснати палци за Хоуп и Чоуси , дано се запишат при нас  Hug Praynig

Момичета , мен взеха да ме обвземат черните мисли от време на време , предполагам че са нормални предвид наближаващото секцио , но да ви споделя все пак  ooooh!

# 725
  • Мнения: 524
Стиснати палци и от мен за Норе и Choosy  Praynig Praynig Praynig. Чакаме ги с добри вести.
Денди, Минди, притесненията преди раждането, било то по естествен начин или секцио са еднакво големи. Знам аз как се чувствах, първо бебето още в осмия месец се обърна надолу, тазът ми позволява нормално раждане, нямах някакви противопоказания, освен това д-р Ганева ми каза в прав текст, че нормалното раждане е най-добро и за бебето, и за майката, въпреки, че именно тя ми направи ин-витрото, не е настоявала за секцио. Аз от самото начало си мислех, че ще роди със секцио, но се замислях и за нормално раждане. После естествено ме обзеха колебания - ами сега как така ние ще определяме кога ще се роди бебето, ами ако още не е готово да излеле и т.н. А страхът от упойка също е голям. От друга страна се притеснявах, ако е нормално раждане, в неговия ход нещо да не се обърка, усложни и така. Едва ли ви казвам нещо ново, сигурно всяка от вас е била или е пред такава дилема в по-голяма или по-малка степен. В крайна сметка аз препочетох секцио. При мен нещата се развиха по най-добрия начин - датата за секциото беше 19, на 15 ми падна тапата, имах силни контракции от предния ден, отидох в клиниката към 14 часа, събраха екип и в 15,13 часа се роди моята кукличка.
Така че момичета важното е да имате късмет, дай Боже всичко да е наред, който начин да сте избрали  Hug Hug Hug

# 726
  • Мнения: 1 250
Здравейте, ето ме и мен. Досега четях само, но днес се пренасям официално при вас. Имаме си сърчице - тупка, тупка. Докторът ми го записа на диск. Гледаха ме през корема. Много съм щастлива. Всички сте минали през това и знаете какво е чувството  Hug
Днес повръщах за пръв път, само веднъж. Имам и леки болки - като придърпвания и убождания в корема, както и кръста ми натежава, но разбрах, че било нормално. Искам да питам момичетата с ниско кръвно как се справят. Сутрин ми е особено трудно. Дока каза, че трябва много течности, около 3л.
Жабче, да ги нацелуваш тия малки жабуранчета, много са сладки. Пу-пу.
Още един въпрос - има ли някое момиче, което е пило естрофем повече от 8ма седмица. Малко съм в чуденка. Софийския доктор каза спри го, като влезеш в 8ма, другия каза - по-добре го пий до 13та, че се наблюдава кървене при някои, че на плацентата не й достига хормона, а пък на бебето нищо не му ставало. Така, че сега се чудя и мая. По-склонна съм да го спра, но пак да си питам. Помагайте.
Благодаря за стиснатите палци на всички.  Hug

# 727
  • Мнения: 315
Добре дошла Choosy !Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.При мен като чу сърдечна дейност,Стаменов ми каза да спра естрофема.Честно не помня точно коя седмица,но мисля че бях колкото теб на седмици.

# 728
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 910
Добре дошла, да е лека и безпроблемна до края Hug
За естрофема нищо не мога да ти кажа, защото не съм вземала.
За кръвното - кафе можеш да си пиеш, ако не го връщаш де Wink И като ставаш, бавно, полека, без резки движения. Освен това - айрянче може.

# 729
  • Мнения: 524
Choosy добре дошла! Лека и безпроблемна бременност и здраво бебче сле по-малко от 9 месеца  Hug!
Аз също съм с ниско кръвно, моята лекарка също ми казваше да пия минимум по 3 литра на ден, още повече че сега предстоят горещи месеци. И аз забременях томно по това време, пиех много айрян, поне по 1 литър, много плодове, задължително риба поне един път в седмицата. Кафе не пиех първите месеци, просто защото не ми се пиеше, не че съм повръщала, но иначе по едно кафе на ден не е проблем да пиеш, ако кръвното ти е толкова ниско.
И аз не съм пила естрофем, не мога да ти дам съвет, но най-добре е да се довериш на единя от лекарите и да слушаш неговите предписания.

# 730
  • Мнения: 4 589
Choosy миличка колко се радвам да те видя тук. Пожелавам ти една хубава пухкава мечта на финала.

Аз съм пила Естрофем, ама ще те излъжа до коя седмица, някъде 12-14 мисля, че го спрях, така ми беше казал д-р Стаменов и д-р Сигридов.

Дано скоро се съберем повече момичета в тази хубава тема.

# 731
  • Мнения: 2 382
Choosy, добре дошла Hug!Много се радвам да те видя тук, като знам през какви перипетии мина Hug.Честито сърчице!Това е един от най-вълнуващите моменти.
За естрофема не мога да ти помогна.Още си в много ранни седмици, така че слушай този, при който си правила процедурата Peace.
За кръвното-едно кафе или една-две чаши кола и много течности.До към 12 седмица няма спасение от ниското кръвно, но после се оправят нещата.Ако повръщаш , бъди много внимателна, защото сега още по-лесно се стига до обезводняване.Пожелавам ти този неприятен период да мине по-бързо и да се наслаждаваш пълноценно на прекрасните моменти, които те очакват.

# 732
  • Мнения: 1 250
Благодаря ви за сърдечното посрещане, момичета. Не съм се и съмнявала, че ще е такова. Hug

# 733
  • Мнения: 1 715
Добре дошла ,Чоузи  Simple Smile
За Естрофема ,на мен ми го спряха в момента в който 4ухме сърчицето, 7-ма седмица.
Персенска ми каза ве4е да не го пия,а Стаменов на следващия преглед ми каза същото.
Знам,4е се пие до 4уването на сърде4на дейност.
И аз имах проблеми с кръвното в на4алото,спасяваше ме единствено кафето или кола.И на мен в на4алото кафето не ми се пиеше,но сега си го пийвам с удоволствие.
Пожелавам ти една спокойна и безпроблемна бременност  Hug

# 734
  • Мнения: 902
Естрофемът се спира при наличие на сърдечна дейност. Както каза д-р Сигридов - тутакси го спираш. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт