Бъдещи мами - ЮЛИ 2009, тема 31

  • 11 273
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39
епидурална или спинална... не мога да си представя, че го има каго вариант за обезболяване, а аз ще искам да ме боли... Първото раждане беше със спинална.

# 16
  • Мнения: 260
Аманита, много ми хареса темата - толкова е празнична и весела.  Grinning

Стеф, радвам се, че се е разминало с антибиотика!  Hug

Ние днес най-накрая ще излезем на разходка. Издивяхме вкъщи.  Crazy

# 17
  • Мнения: 651
Хоп - цоп в новата тема!!! 
amanita много са ни хубави Великденските яйца!!!

 smile3521   newsm51

Мами от Пловдив:Ходи ли ви се на отворени врати в Хирургийте(на Пещерско шосе) на 29,04, от 13:30ч или на лекция на 20,04, от 10:30ч организирана от 9 месеца?

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 16:21 от Деянова

# 18
  • София
  • Мнения: 6 142
Здравейте,момичета!Записвам се при вас,въпреки,че термина ми е 05.08,но чакам близнаци,така че...Иска ми се да са лъвчета,но както каже док.
Жани,чувала съм,че това се случва нерядко при бременни,заради засиленото кръвообращение в малкия таз и защото бебчо притиска кръвоносните съдове и се получава застой.Доколкото знам,след раждането изчезва.                                                     

# 19
  • София
  • Мнения: 121
milasara , добре дошла!

Аманита, страхотно хрумване за великденско оформление!
Стеф, и на мен ми харесва много името , ще си има и голям имен ден момичето.  Simple Smile

До скоро!

# 20
  • София
  • Мнения: 493
Колко бързо само вървим с тези теми,браво! И аз бях на ЖК днес,за първи път чуха тоновете на бебчо  baby_neutral   Едвам го намери де,но ги чухме.Също така едвам ми измери кръвното-100/60...  Tired  И съм вече 65кг.,при ръст 172см. Абе засега е добре,но идват най-тежките месеци,нали така..
За гладенето винаги съм се чудела-вие защо гладите? За да не са смачкани дрехите ли? И за дезинфекциране ли? Не се ли дезинфекцират достатъчно в пералнята? Аз сега нашите дрехи не ги гладя,защото не мога да смогна на таткото,той само се преоблича като някоя мадама...но бебчо ще му ги гладя,макар да се чудя има ли толкова смисъл?  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 121
Кукумявка , предимно за допълнителна дезинфекция. Но има мами, които гладят и от вътре и от вън дрехите и то доста дълго време. Всъщност, ако има човек нерви и време , защо да не глади. Аз също обичам да гладя , но не всичко като чаршафи например. Абе трудоемко си е, нищо чудно да заспя пред дъската , то само до гладене ще мие  Laughing

# 22
  • Мнения: 87
За гладенето и аз съм чувала, че се глади и отвътре и отвън първите 3-4 месеца, но пък има и някои майки, които въобще не гладят, така че аз мисля да гладя само отвътре.
Също се чудя дали ще е проблем, ако бебешките дрехи се пускат с наши по-чисти неща, напр. чаршафи или хавлии, които позволяват да се перат на по-висока температура, естествено всичко с бебешки прах... newsm78
За излизането навън...стига времето да е хубаво, почваме веднага разходките, тъкмо таткото ще е още в 2-седмичния отпуск и ще може да помага с количката, докато аз се възстановявам след секциото.
Козметиката А-дерма - стана ми интересно и се поразрових, но доколкото разбрах е медицинска козметика и се изписва от педиатър при някакъв проблем. Та въпроса ми е, удачно ли е да се използва ако всичко си е наред, да не е прекалено силна...пък и май аптеките не я зареждат много и става с поръчка. 

# 23
  • Мнения: 14
да се запи6а и аз в новата тема Simple Smile
аманитка супер е темата голямо  Hug !
емили дано жси4ко е ок ! Praynig
добре  дошла на новата мама!
 Hug  Hug  Hug на всички !

# 24
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хоп айде и аз малко по-адекватно да се включа!
Много се радвам, че ви харесва моята иноваторска тема Blush С голям мерак я правих, дано сано хубави новини да има!
Досега чистих и така зверски ме заболя гърба, че сядам да ви попиша малко Grinning
Вирджинити, честито племенник!Да расте здраво и жизнено хлапе за радост на всички   bouquet
Емили, къде си?Стискам ти палци Rolling Eyes Hug
За яйцата - утре с мама ще боядисваме, не се поддавам на глупави суеверия Naughty Преди малко влизах при юнките и гледам, че доста от момичетата нямало да боядисват, защото щели да излязат червени петна на бебето Shocked От къде ги измислят тия неща хората, не знам ooooh!
На лексикона на Мамбинка :
1.На кой ден мислите да изведете на разходка бебока? Не знам,мъри!Но колкото по-скоро толкова по-добре!Хич няма да се застояваме дълго вкъщи Twisted Evil
2.В пералния или на ръка ще перете дрешките, чаршафчетата и т.н ? В пералнята мноу ясно, ама ако е 1 лигавче няма да пускам пералня, я  Crossing Arms
3.Ще спазвате ли обичая да не показвате бебето на много хора до 40 ден?Не
4.В коя част от отглеждането на новородения бебок ще (искате да) включвате таткото (напр. къпане, хранене, сменяне на памперс....)  Ами не знам все още, но определено няма да бездейства Twisted Evil

Кукумявка,и аз не съм фен на гладенето, но ще го правя за дезинфекция допълнителна и за да са изгладенки дрешките на бебока.

Май е това от мен засега  Rolling Eyes Не се сещам какво друго да пиша Hug Hug Hug

# 25
  • Canada
  • Мнения: 649
Хоп и аз в новата тема.. поздравления на Аманитка за оформлението...  bouquet
по повод лексикона на Мамбина:
1. Най-мното 1 седмица вкъщи, после - разходки всеки ден. Така бяхме и с каката...
2. Само в пералня пера както сега, така и за в бъдеще. Изключенията са ефирни роклички и др.подобни. Бебешките дрехи ги гладя от вътрешната страна (заради допира с кожата), и нашите от вътрешната (за да не избеляват)
3.Не
4. Таткото навсякъде се включва без да го каня. С каката, той беше този, който смени първия памперс вкъщи и за 1 път й ряза бебешките нокътчета!!!! #Crazy

# 26
  • Мнения: 232
Гледам Сърничката ви е уведомила, че отидох до болницата, имах избор да остана, засега се разбрахме ако не се оправя до утре да отида сутринта...
Имам спешен въпрос към мамите които пият магнерот. Доктора вика пий 3*2, добре ама аз пия нутримаг, тогава вика пий повече нутримаг, ама той не беше чувал за нутримаг. Сега гледам нета обаче една таблетка магнерот съдържа 32,8 mg магнезий, значи 3x2 прави дневна доза от 196 mg. Докато пък нутримага е цели 140 мг магнезий, съответно естествено не мога да пия 3*2 нутримаг.... та идеята ми е ако някоя от вас пие магнерот да погледне все пак колко магнезий има вътре, щото знам ли - чета в нета ама де да знам дали чета на правилното място....

Отивам на леглото  Cry

# 27
  • Мнения: 2 799
Evvi, за прането на бебешките дрешки с чаршафи и хавлии - моето скромно мнение е, че е неподходящо най- вече, че с хавлиите се подсушават знаеш кои части  Wink, населени с нормалната кожна флора, а знаеш, че в леглата си обитават един куп акари / в матраците също/.
При малката гладих само 2 месеца, но така и така ги вадя от високите градуси на сушилнята и възнамерявам и сега да е така.

За козметиката А-дерма - наистина е специална,защото е препоръчителна за кожа, предразположена към атопичен дерматит, което за съжаление е факт при много деца. От този тип е Bioderma.
В тази връзка последното, което взех като козметика е Babylena - води се био, без парфюми, консерванти и оцветители. http://babylena.fr/fla/babylena.html - уви, на френски е сайтът им.

# 28
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Емили, аз пия диаспорал и е 250мг!Пия по 1 на ден, така че не виждам проблем да увеличиш 2 пъти по 1 Нутримаг.Той няма да навреди ако се натрупа в повече се отделя с урината, така че смело напред!И много лежане  Hug Hug Hug
Редактирам се:
Добре дошла на мамата с близначетата!Кажи ми на коя дата да те запиша? Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 18:15 от amanita

# 29
  • Мнения: 1 465
Хей имаме си още една мама с близначета Party
milasara, добре дошла Hug

Общи условия

Активация на акаунт