Боя за коса blond 6

  • 45 969
  • 384
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Хоп цоп Simple Smile
Года мерси за извадките от моите постове, направо  Embarassed ще ме засрамиш, хе хе Simple Smile

Roshavka, в старата тема ти отговорих на въпроса, че съм боядисвана с 8.1, а есествения ми цвят е 7 според каталозите на някои марки, а според руги 6. И тъй като преди 2 месеца спрях да си изрусявам корените, дължината ми е по-светла, дори може би е 9.1, тъй като веднъж изсветлена и то си избива русото и с 8.1 все едно само я матирам за кратко и след няколко измивания пак е светла, само дето корена ми си е 8.1, а аз искам 9.1  Tired

С какъв оксидант смесваш боята, за корените?

# 61
  • Мнения: 3 419
Рошавка,защо боите със синьо прахче винаги правят косата патешка?Нали уж исзветляват?
Виж характеристиката на тази боя - http://www.palette.bg/nashite-produkti/deluxe/deluxe/njuansi-palette/ .Ще стане ли патешко?newsm78   

Ще оскубя на рошавка ушите,пак зачезна  smihesorry

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 12:09 от GodaiVa

# 62
  • Мнения: 434

Избора на цвят зависи от теб, но като за първи мат сложи 7.1 , за да не стане много тъмнен мата, ако нещо не го хванеш точно за да го измиеш навреме.

Ако боята ти е 60 мл опаковка, сложи 20 - тина мл. от нея, след това добави около 100 мл оксидант - 3 %, 1-2 дози шампоан, разбъркай добре и след това започни постепенно докато бъркаш да добавяш хладка вода, докато стане рядка смес, с която да облееш косата си.

Облей косата си и наблюдавай в следващите няколко минути, когато ти се стори леко да има виолетов оттенък и цветът ти харесва, измий добре и след това не измивай със шампоан, а само балсам. Така мата ще е по- дълготраен.  Peace

И аз ще се възползвам от тази информация. smile3529 Все се чудих как точно се прави този мат и сега разбрах.   Flutter

# 63
  • Мнения: 171
Рошавка,защо боите със синьо прахче винаги правят косата патешка?Нали уж исзветляват?
Виж характеристиката на тази боя - http://www.palette.bg/nashite-produkti/deluxe/deluxe/njuansi-palette/ .Ще стане ли патешко?newsm78   

Ще оскубя на рошавка ушите,пак зачезна  smihesorry


А какво общо има изсветляването с хубавия цвят?! Rolling Eyes  Най-силно изсветляване се постига с блондор, ама колко са тези, на които цветът им не е жълт веднага след това? Светла коса, но винаги малко или много жълтееща, точно затова се прави и последващо боядисване или матиране. Тези сини прахчета са блондор - изсветляват, но не матират, не неутрализират жълтия оттенък. Преди време в темата беше коментирано смесването на боя с блондор и беше писано, че няма да се получи добре точно защото боята вкарва цвят в косъма, а блондора го премахва. Та за тази боя, която питаш, повече от убедена съм, че ще е жълто. Но с боядисване с подходяща боя след това, ще стане добре. Друг въпрос е, че изтощава много. roshavka със сигурност ще го обясни по-добре  Peace 

# 64
  • Мнения: 155


Цитат
С какъв оксидант смесваш боята, за корените?

Не знам, боята е на Лореал Рецитал Преференс. Много пъти съм търсила да видя процента на оксиданта, но нищо. Ако ти знаеш какъв процент е оксиданта на тези бои ще е добре. Интересно ми е обаче, дали ще мога да бъда 9.1 без изсветляване на корените. Все си мисля, че с Кюн май ще успея  Praynig

# 65
  • Мнения: 121

Страхотен цвят, браво  Simple Smile Това само с боята си го постигнала, така ли? А естествения ти цвят какъв е?  Embarassed

Благодаря мила. Някъде 1 см. в корените е само боя, другото на долу е обезцветявано. Естествения цвят ми е кестеняво.

# 66
  • Мнения: 155

Страхотен цвят, браво  Simple Smile Това само с боята си го постигнала, така ли? А естествения ти цвят какъв е?  Embarassed

Благодаря мила. Някъде 1 см. в корените е само боя, другото на долу е обезцветявано. Естествения цвят ми е кестеняво.

Е, браво! Корените са станали идеални. И аз само с боя се правя, ама корените все по-тъмни остават. Ще ми кажеш ли ти от къде си купи боята, какъв е номера и и т.н.?  Hug

# 67
  • Мнения: 121
Взимам я от фризъорски салон. Мисля, че номера беше 11/0.

# 68
  • Мнения: 155
Салона в София ли е? И окислителя колко % е?

# 69
  • Мнения: 121
Не в Пазарджик, 12%

# 70
  • Мнения: 155

Ех, жалко, ама пък ако мръдна до Пазарджик може да пийнем едно кафенце и да ме водиш до салона, ок?  Wink

# 71
# 72
# 73
  • Мнения: 4
 roshavka   bouquet

# 74
  • Мнения: 121
Някой знае ли как се води този цвят?

img]http://prikachi.com/files/761393y.jpg[/img]

Общи условия

Активация на акаунт