Отговори
# 15
  • Мнения: 955
Открай време сина ми заспива с рев, без значение дали му пеят, свирят или ......

# 16
  • Мнения: 1 753
хахахахаааааааааааааааа  Joy  Joy  Joy
При нас репертоара започва със Зайченцето бяло и завършва с..... Зайченцето бяло  Embarassed
Нито аз нито мъжа ми знаем повече песни. Но съм категорично против приспиването на ръце!!! Случвало ми се е, но Анна е била болна и е нямало друг начин за приспиване освен пеене и друскане.
Иначе вариантите за заспиване при нас са два - шишето с млякото и бетане в количката за 3-5 минути.

# 17
  • Мнения: 458
Никога не ми се е налагало да го приспивам, през деня заспива на радио/което работи целодневно/, а вечер си заспива сам без музика, гася лампата и излизам от стаята.

# 18
  • Мнения: 5 299
Ами сигурно звучи тъпо-но просто немога да пея Rolling Eyes Малката заспива без проблем след къпането и яденето.

# 19
  • Мнения: 6 904
Ами сигурно звучи тъпо-но просто немога да пея Rolling Eyes
и аз също, и не пея...така че бебето ми ще трябва да заспива без песнички
но иначе на който му се прави няма лошо

# 20
  • София
  • Мнения: 6 743
Пея му,но не за да го приспивам.А той се заслушва като че ли?! newsm78
Иначе си заспива сам в креватчето.Много,ама мноооого рядко го приспивам на ръце.
А за пеенето- един път се опитах да го приспя с песен,а той като ококори ония очички baby_neutralи стана обратен ефект Laughing  Laughing

# 21
  • Мнения: 8 505
Силно съм против приспиването на ръце,независимо с какво е съпроводено-песнички,стихове,поклащане...

# 22
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Синът ми на тригодини и половина и сега заспива само гушнат- не на ръце, а легнали- всъщност не аз него, а той мен ме гешка с двете лапички и си разказваме приказка, а като беше бебе верно " Мелодия на годината" беше.
Но дъщеря ми не е толкова толерантна към пеенето ми и като започна да пея и си запушва ушите с две ръце Mr. Green - само на годинка е, а не можеш я излъга с фалшиво пеене. Тя обича да си спи в леглото и понякога се прави, че и се спи за да я гушка баща и и да и говори, а тя Хитрицата само си лежи в ръцете му и му се хили. Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 5 828
Никога не съм приспивала с песен дъщеря ми, а още по-малко на ръце  Naughty  . Оставям в леглото, гася лампата и излизам - така си я бях научила.

# 24
  • Мнения: 269
На ръце не се приспиваме, за да го приспя съм му пяла само веднъж, просто ритуала за заспиване е друг.
Пея му, когато понякога не иска да яде, или като си играем –имам към 10 песнички в репертоара и той вече се заслушва и си има любими.
Отскоро започна и да ми приглася...комшиите да му мислят! Mr. Green

# 25
  • Мнения: 391
Препоръчвам ви Моцарт. Или пък малце Ролинг Стоунс. Така поне от рано детето ще свикне на стойностна музика и няма да посяга към чалгата.  bowuu

# 26
  • Мнения: 8 505
Препоръчвам ви Моцарт. Или пък малце Ролинг Стоунс. Така поне от рано детето ще свикне на стойностна музика и няма да посяга към чалгата.  bowuu
  Hands ThumbsupОсобено Стоунс.
Но не на ръце.

# 27
  • Мнения: 3 932
Повече текстове на детски песнички можеш да намериш тук:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Препоръчвам ви Моцарт. Или пък малце Ролинг Стоунс. Така поне от рано детето ще свикне на стойностна музика и няма да посяга към чалгата.  bowuu
Моята учителка по музика ми каза че няма такова нещо като формиране на вкуса от ранно детство. Още докато била бременна пускала класика и му пяла арии. Всичко било наред- детето и като се родило и попорастнало се заслушвало или търпяло - и тя не е сигурна- в тази музика. Докато един ден се прибрала в къщи и синът и си играел с два капака от тенджера и и се чувала  канска какафония Mr. Green - въпреки ранното възпитание. Та според мен и според нея - децата минават през периоди. Ако у дома не се слуша чалга - няма гаранция, че не се слуша в детската градина:)

# 29
  • Мнения: 1 462
Аз знам две приказки, които разправям щом не ми се разправя. Едната е "Имало едно време едно мече и приказката свърши вече", другата е "Имало една глава лук и приказката - дотук". Mr. Green Ама това е "авариен изход - счупи стъклото".

Иначе аз като разправям приказки става обратният на заспиването ефект - то е един смях, приказване и т.н. докато се стигне и до викане и подскачане... :oooh: Защото на мен не ми харесва сценария "тоя лош вълк само дебнел да изяде тая Червена шапчица" и разнообразявам. Например казвам, че вълкът е амбулантен търговец или се опитва да продаде застраховки на беззащитните седем козлета... Ъъъ, нали тая беше приказката? Grinning И се почва "не, не така, тя отивала при баба си..."

Общи условия

Активация на акаунт