Израел33

  • 15 911
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 234
Дядо Хаджия,даже и не си помисляй,да не пишеш в тази тема Grinning Ти определено имаш чувство за хумор Laughing
Пък и в тази тема има глад за мъжове Joy Joy

Бубе,таз специална личност хич да не е свекърва ти Mr. Green

# 271
  • Мнения: 2 952
 Тази вечер освен шабат се посреща и рош ходеш  Ияр (рош=глава, хОдеш = месец - началото на нов месец , първа дата от даден месец по еврейския календар). Ияр  е вторият месец  след изхода от Египет и 8-ми месец по еврейския календар. Старото му название по Стария завет  е месец Зив.

http://luahshana.com/days/

Джаки, на кой му стига един път ....И ядосан да си тръгне човек  след време пак го тегли насам ....Е , има изключения  Mr. Green

# 272
  • София
  • Мнения: 7 945
Дядо Хаджия newsm10, като за първа "среща" супер. Бил ли си в Израел след това или един път ти стига? Laughing
като имаш време, ще чакаме продължение Hug.

Не за съжаление само един път съм бил в Израел. Финансовото ми положение не ми позволява да отида втори път. За мен това пътешествие беше, е и ще бъде един сън.

А продължение ще има. За сега мисля да ги пускам нали един път на месец, че да не досаждам.

# 273
  • Мнения: 234
Ментова,страхотна булка си!Голяма сладурана!Излъчваш едно такова спокойствие!Много ме изкефи бяла рокля с червени обувки!

Я да Ви питам,в Израел как казвате на свекърите си?По име,или както в БГ -майка и татко,което за мен е абсолютна глупост!


Пете,абе на мен и един път ми стига Joy Joy

# 274
  • Мнения: 2 952
Как  един път на месец , бе човек ! Само ни зарибяваш тука  Grinning !

Наина , сладурка ..... аз на моите им викам "аба" (татко) и "има" (майко) , защото немога да си пречупя  езика да им кажа по име на тези възрасти хора.Иначе  тук се наричат по ИМЕ .Лесното да ги нарека майко и татко идва от там, че за мене думите на иврит сами по себе си вече бяха като някакво име - чужди ми бяха. На български незнам дали бих се пречупила да казвам на  свекъри майко и татко.Има и аба -става  Simple Smile .Дано разбрахте моЙта секретна мисЪл , с която убивам 2 заека с полВин коршум  Mr. Green !

Оставям ви  !
Лайла тов !  Hug

# 275
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Аз пък тук в България им казвам по име, защото вече си имам майка и татко... втори такива не мога да имам!

# 276
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аааааа ние със свеки имаме дълбоки взаимоотношения,много се обичаме отдалеко  Peace Тя ми праща био ягоди,кани ни на разходка(защото знае,че ще откажем) ама свекъра много го обичам   Grinning  ,но колкото и да го обичам татко и майко не мога да има кажа,в мен остана нещо...от проблемите преди.На мъжо на брат му че жена му (ох сложно се получи) та тя им вика майко и татко....Но и Петя е разбирам,аз като съм имала чуждоезично гадже и той като ми каже на англ.,обичам те ами не съм го приемала на сериозно-такива силни думи за мен хората ги казват само на родния си език  Peace

А сега да се похваля:Имам подарък колелоооооооо (офанайм  newsm78 ) и натурален шампоан,балсам и паста за зъби (без съдаржание на химии)  Mr. Green

Дядо Хаджия,нали не искаш проблеми???-ако не искаш сервирай цялата история,че ще ми докараш лудост  Mr. Green Това веднъж на месец няма да го преживея  Crazy

# 277
  • Мнения: 234
Бубе,честити ти нови придобивки!Със здраве да си ги ползваш!

Абе аз имах предвид,че един път ми стига да дойда в Израел, Laughing,нямах предвид Дядо Хаджия,да разказва един път в месеца,че ще стане като в сапунен сериал Laughing

# 278
  • Мнения: 20
Дядо Хаджия, страхотен разказвач си, сладкодумен и с чувство за хумор. Толкова се посмях. Чакаме още.... и не с такава пауза...Моля...
Перах, спокойно. Не се дразни. Труден момент е и аз те разбирам  bouquet Ще отмине. Споделяй по-често

Ох, незнам дали да споделя. Не ми се иска да развалям веселието след разказа на Дядо Хаджия....
но....почина една прекрасна талантлива и млада художничка...Ужасно е че си отиват млади....пълни с живот и енергия хора...Тя беше слънчева и усмихната...винаги....незнам какво да кажа....
http://www.gallery8.net/autor_wrk.php?AID=00044

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 00:43 от imaina

# 279
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ох,кошмар  Sad Моите съболезнования Инче .Бог да я прости Flowers Rose

# 280
  • Мнения: 490
    Инче, съболезнования, толкова е млада...... Flowers Rose

# 281
  • София
  • Мнения: 7 945
....
Ох, незнам дали да споделя. Не ми се иска да развалям веселието след разказа на Дядо Хаджия....
но....почина една прекрасна талантлива и млада художничка...Ужасно е че си отиват млади....пълни с живот и енергия хора...Тя беше слънчева и усмихната...винаги....незнам какво да кажа....
http://www.gallery8.net/autor_wrk.php?AID=00044

Божее толкова млада жена. Защо толкова рано си е отишла ? Бог да я прости !

# 282
  • Мнения: 490
  Пускам втори пост, с предния ми не върви да се пише повече от написаното.

  Дядо Хаджия, добре дошъл! Интересно разказваш и от сърце, и мисля също, че си имал късмета да посетиш Израел точно в тези години.

        Перах мила, да ти кажа и аз така се чувствам, напълно те разбирам        ( независимо, че имам съпруг,който е до мен). Мразя да бездействам, работя от много млада и това е част от мен, дори след 4 години съвместно съжителство с мъжа ми в момента се чувствам неудобно да ме издържа и определено самочувствието ми е под нулата. Не се притеснявай и свободно пиши за лични неща, сигурна съм, че през престоя си в Израел си забелязала, че всеки се меша по един или друг начин в личния живот на другия, и се обсъждат нашироко доста лични неща. Вярно е, че в БГ сме свикнали това да е проява на слабост, но в развитите държави не стоят така нещата. Всеки има различни възгледи и често несъзнателно един или друг може да засегне някоя наболяла точка, това не е повод да се затваряш още повече.  Hug
       Пете , сподели- много по-различен ли е вкуса на водата, която е пречистена? Това за има и аба много хитро  Wink
         Бубе честити придобивки, очаквам скоро да ми скокнеш на гости с колелото Laughing
       Тигрис много интересни статии и книжки, използваш конструктивно свободното време  newsm10
            Мента аз имам роднини в Полша от страна на майка ми, също имам и от страна на мъжа ми, неговата вуйна мисля,че е точно от Краков, но те живеят в Норвегия, мога да се свържа с тях по скайп, ако ти е нужна някаква информация. Peace
        Бубе Барон много весел пост, особено ето това човече  running.
                На всички  Hug

# 283
  • Мнения: 1 410
В памет на починалото момиче!



Ехеее,добре сме си ние - двама мъжОВе имаме !При това кой от кой по-ценен.Сега остава да си ги пазим.....smile3540

Ние сме по разходки.Сигурно вече имам и тен на лицето и на ръкав - текезесарската! Joy

# 284
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Днес аз ли съм в ролята на сутрешния петел?  newsm57 Добрутро на всички!  kaffeetrmker_2

Имаина
, съболезнования за загубата, момичето ни е връстничка...  Sad

Мимкис, как роднините ви са отишли в Полша? Или родът ти е от там? Стана ми интересно...
На мъжа ми живи роднини са останали само във Варшава, имах намерение да минем от там, ноо... трудно ми беше да напасна полетите и то цените да не превишават много благоприличните норми...


 lalalala
Вчера имаше няколко интересни теми, които се обсъждаха и аз няколко пъти си помислях "това трябва да го запомня за форума", но сега нищо не си спомням  Thinking Освен за това, че в Израел хазаяите плащат данък върху наема, който взимат, ако той надвишава 4200 шекела (данъкът е в размер на 10%). Излиза така, че те взимат наем по 4200 и някои нарочно не го вдигат, защото, ако го вдигнат с малка сума, ще им се отчита данъчно задължение и чистата печалба им се намалява. Заслужава си напр. увеличение на 5000, но, от друга страна - наемателите могат да се откажат от жилището с такова увеличение и има риск... Такива неща бяха сред разикваното... А в България все още доходът от наемоотдаване е необлагаем, нали? Тук се говорило, че Нетаняху иска да премахне минимума и всички да плащат данък, вкл. тези, които взимат под 4200 на месец.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт