Вижте и чуйте какво открих!

  • 3 758
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
  Клипчето е добро. Може и по-добро да се направи,малко дразнят тези забавени кадри и този наставленчески тон. Черният фон и страховитата музика също са неуместни. Не казвам нищо лошо,лично мнение. Приветствам подобни начинания,но трябва по-жизнерадостно да е внушението,все пак е отправено към подрастващата аудитория.

  Който страда от комплекси за малоценност по отношение на балканския си произход,да вземе да си припомни филмите на Кустурица. Гледам ги и се кефя,че съм тъмен балкански субект! Ами ние сме си уникални! Хайде поздрав:

http://www.youtube.com/watch?v=S628H5CRC08&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9-Yd7hMJfc0&feature=related

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 15:23 от maraidara

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Повечето неща ги знаем от училище,но сме ги позабравили.Горда съм,наистина!!!Но като остана без работа и без пари,когато нямам възможност да издържам семейството си,се питам"Докога ще съм горда и патриотична?Защо не си взема шапката и...хайде у Европата?"Напоследък все по-често си го мисля,а хората за нас са дали живота си...

# 17
  • Мнения: 166
Моето мнение е ясно - горда съм. С интерес очаквам тези на КЛОНКА и NinoTino.

# 18
  • Мнения: 4 892
O,  Lyusil,  за Вас винаги.

Обичам си родината и познавам историята. Толкоз.

Въпросният клип не може да ме трогне по никакъв начин. Клипът не е направен за българска публика  Wink

# 19
  • Мнения: 166
Клипът не е направен за българска публика  Wink

В смисъл? Поне да си бяха направила труда да сменят езика некадърниците! Wink

# 20
  • Мнения: 4 892
В смисъл ако падам от космоса, този клип може и да ме затрогне. Историята ни не се състои от 15 изречения и една част от нея се изучава още в първи клас.
Но музиката определено е "подходяща". Опитайте се да изгледате клипа без музика.
Впрочем музикалния фон на Панчо Владигеров ли е или не баш  Laughing  Laughing Laughing

Да го бяха сменили тоя език, да, добър гайд щеше да се получи.


Lyusil,     bouquet

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 12:58 от NinoTino

# 21
  • Мнения: 335
А ЕСъ, Юесъ и подизпълнители на местно ниво знаят ли, че е плъзнало това клипче?!

Учебниците по история вече бяха приведени в "европейски" вид - без половината от описаното в първата му част, поради прекалена "кървавост". После и учебниците по литература останаха без половината, за да съответстват на пренаписаната история.
Вие за "цивилизационен избор" не сте ли чували, че сте се вторачили в миналото?!

Картинките от природата са стари, няма отворен край към светлото европейско бъдеще и за един нов световен ред.

Ще трябва да се преработи...


# 22
  • Мнения: 166
Ама аз това й обяснавам на НиноТино  bouquet - не става така! Този клип не може да е никакъв гайд, ще ни гайднат къмто кучи ... за подобно долно оскверняване на величието на седемте /или осемте май станаха последно/. Той си е за лично ползване. Ще си го държим тука, на местна почва, ще му се радваме, ще го гушкаме, ще го отглеждаме и когато дойде време за вот, ще се отприщим изневиделица пред изненаданите, неочакващи и нищо неразбиращи погледи на заблудените иноговорящи, гениални нации! Изненадата е половин победа. Не съм го измислила аз.
За клипчето без музиката не знам, обаче и без клипче мога да я слушам и да настръхвам.

# 23
  • Мнения: 4 892
Изненадата е половин победа. Не съм го измислила аз.
За клипчето без музиката не знам, обаче и без клипче мога да я слушам и да настръхвам.

А така, де. Тя изненадата може да е и половин поражение, зависи от гледната точка. Кой, кого, как и къде изненадва или го изненадват. Аз го измислих.

Знаех си за музиката, колко е важна и как влияе.

Питахте ме за друго, аз отговорих съвсем отчетливо и ясно - за обичта към родината и историята.


# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хубаво клипче, великолепно дори...  Hug

Но не разбрах... ние (българите) ли сме открили всичко за света или сме оставили и той да открие нещо за нас?  Thinking

# 25
  • Мнения: 313
Клипът е добър като замисъл, но ме издразниха доста лаишки правописни грешки на много места.  Tired

# 26
  • Мнения: 335
...Но не разбрах... ние (българите) ли сме открили всичко за света или сме оставили и той да открие нещо за нас?  Thinking

Той светът достатъчно ни е откривал нас. Че се е и заседявал тъдява, за да ни е полезен. Не сме се дърпали винаги...

# 27
  • Мнения: 4 892
Обаче и укорителното "И ти не се гордееш с това?!" на новия Паисий е мноо яко, само дето е изпуснал неразумний юроде, но нейсе. Простено да му е. 

# 28
  • Мнения: 335
Обаче и укорителното "И ти не се гордееш с това?!"...

Объркала сте препинателните знаци в края на изречението. То е само въпросително.  Laughing

# 29
  • Мнения: 677
"Горд Ли Си Че Си Българин?" е заглавието, нали? Евала, но и машала, за тази невероятна компилация от исторически факти, легенди, полуистини, откровени лъжи, спортни успехи, природни красоти снимани от самолет и малко съкровища за цвят.
Евала, машала, но и тюрлю гювеч.

Общи условия

Активация на акаунт