ОКТОМВРИйката обхваща я вълнение, усеща първото движение.

  • 13 164
  • 279
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Дааа, явно не съм само аз така със сънуването. Явно емоциите и страховете избиват нанякъде.
Ger4o, аз от миналата седмица заявих, че ще работя само до обяд. Изобщо не ми пука кой какво си мисли или колко работа има - в случая аз съм по-важна от каквато и да е работа.
А за колите - ние имаме време да си помислим още малко. Догодина ни свършват вноските по заемите и каквото и да правим, ще е тогава. Сега просто няма възможност.
А между другото - снощи си взехме колата - готова, със сменено масло и т.н. Днес в нашта фирма ми подготвят скобите за резервоара, за да ги сменим (едната се скъса в събота сутрин, това май забравих да го спомена) и засега ще приключим с колата.

# 256
  • Мнения: 3 641
Момичета-кокичета на дявам се сте в добро настроение днес , за разлика от мен Confused
Проблемит епродължават и имам чувството,че ме обзема депресията. Ама ще видим Simple Smile
ginbay , аз все още не съм казала в офиса. Не за друго, но знам ,че никой няма да се зарадва. Защото мъкан цялата фирма на дърба си и не ги виждам какво ще правят. То те това сами си го знаят, ще видят зор после.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 419
*Jeny* и аз съм в същото положение, но така или иначе след няколко месеца ще им се наложи да се оправят сами, така че да свикват от по-рано. Миналата година след като забременях, бях решила, че ще работя почти до последно, та ми се въртяха и мисли от вкъщи да работя и т.н. (от лоялност към фирмата и шефа). След миседа, се промених коренно (знам, че едното няма нищо общо с другото), но разбрах, че важната съм аз и само аз - след време може да съм в друга фирма, може да правя нещо съвсем различно, може въобще да не работя, но здравето и психическото ми спокойствие са най-важните неща в живота ми. Така че, тази година съм в болнични от самото начало. Не ми пука кой какво ще си помисли, кой как ще се справи, и повярвай, оказа се, че просто си разпределиха голяма част от моите задачи, за мен остана съвсем малко, което успявам да свърша за около 2 часа сутрин и така. Аз съм спокойна, почивам си достатъчно, фирмата свикват да се оправят без мен и така е по-добре. Скоро няма да имаш избор и ще трябва да им кажеш - просто ще започне да ти личи.

# 258
  • Мнения: 3 641
ginbay , според мен постъпваш много правилно. И аз имах мисед миналата когина есента, знам ,че трябва да се паза и мисля за себе си.Пуска лоялност, никой не ти я цени. Идват нови хора на по-висок изаплати ,а ти където си я направил от нищото тази фирма какво.....Мисля да си взема болнични през седмиците когато се отработва ,че 6 дена ми идват много.
Все отлагам за казването, гледам някои ми се заглеждар по коремчето,ама нека гледат.

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Между другото, един съвет към всички, които изпадат в депресия (дали заради лошото време или заради нещо друго) - пуснете си да гледате анимационен филм (например Весели крачета, или Полярен експрес или Рататуи, или нещо подобно, важното е да е качествена анимация) - не можете да си представите как зарежда с настроение.
*Jeny*, аз работя в тази фирма вече 9 години, доста от неща са станали благодарение на мен, но в един момент се изморяваш. Вярваш или не, в момента копнея да изляза в майчинство, за да си почина от всичко.

# 260
  • Варна
  • Мнения: 18
Виждам, че всички се оплаквате от нещо през бременността. Аз нямам никакви признаци и се чудя дали е нормално? Нищо не ме боли, не повръщам, не ми се яде повечко /аз си имам запаси от сланинки, качих 10 кг преди да забременея/. Даже гърдите ми не са са  втвърдили. Пия фолиева и матерна и ми понасят добре. Нямам никакви признаци.
   Някоя от вас да кара такава бременност? newsm78

# 261
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен!
Герчо, за магнезия и аз не искам да го пия, но предпочитам да следвам съветите на лекарката си, имам й доверие и я рабирам, че малко се презастрахова, защото ми знае историята- проблемно забременяване, една извънматочна бременност, тази бременност ми е като чудо, още от началото имам болки обаче, както и леко прокървяване, та предполагам затова ми го изписа.Пуснаха ми и изследвания, аз обаче не знам резултатите все още,но знам,че тя ги е видяла и явно и заради тях е преценила така. Повярвай ми- аз повече от всеки друг се е разочаровал от некомпетентността на лекарското съсловие, за малко не умрях от извънматочната точно заради една такава "компетентна" лекарка, просто не искам да разказвам, защото не е тук мястото.Но сега съм толкова наплашена да не стане нещо лошо с бебчето ми, затова съм склонна да изпълнявам всичко, само и само да изкарам докрай тази бременност нормално!Много се радвам, че ти и твоето бебче сте добре !
Мууни и Алекса, аз няма да мога да дойда на лекцията утре за мое огромно съжаление. Днес пристигна нов кадър във офиса, който ще работи на мое място и трябва да го обучавам тези дни.
От началото на май смятам да ходя на работа само до обяд, защото и на мен ми писна да се раздавам за фирмата, да работя по 10 часа и после на среща нищо.Даже бях наскачала да напускам, но не е разумно в момента.
Ани, и аз съм като теб с гърлото, адски слабо място ми е и като хапна малко сладолед и след това веднага ме заболява!Аз ползвам прополис ,така го лекувам, поне е природно средство ,а не химия.
Стискам палци на всички,които са на прегледи ...и честито на всички усетили бебетата!

# 262
  • Мнения: 5
Alexsa и при мен положението е подобно. Не че не ме сръчква и опъва нещичко понякога, но това е съвсем в кръга на нещата, все пак се случва и без да си бременна. Но като цяло положението ми е подобно на твоето. Може би и гърдите ми малко са се стегнали, но като цяло това е. Първоначално имах леки неразположения, но те бяха по-скоро откъм отпадналост или сънливост, пак в умерени граници. Иначе нито повръщане, нито гадене, нито главоболие , като цяло, добре, че имам коремче вече и то забележимо, та да се сещам, че съм бременна и страховете, които си имам разбира се. Но това като цяло са двете неща, които ме карат да се чувствам бременна. И на първо място, хубавите спомени от прегледите, когато съм видяла бебчето да мърда или съм чула сърчицето му. Не мисля, че има някакъв проблем в това да караш лека бременност, чувала съм и за други подобни случаи.

# 263
  • Мнения: 1 341
Привет момичета! Hug

И аз сънувам, сънувам всичко. От кошмари та до розови сънища. Crazy Embarassed

Относно колите, съм на мнение, че по-хубаво от новото няма. Жалко, че за момента не можем да си го позволим.

Герчо, радвам се, че всико при теб е наред.

Ина, няма място за притеснение. Нормално е все още да не усещаш движенията на бебето. И аз май по-скоро не го усещам, или ако го усетя то е вечер и само няколко пъти досега, а ми е за втори път. Peace

Jeni,  не се натоварвай толкова. Дано шефовете ти оценяват това което правиш.

Аз след малко ще отскоча до близката лаборатория(хубавото е, че е точно под нас) да ми източат кръв за БХС и Токсоплазмоза.
Сега зяпам в сайта на Некст и съм напълнила кошницата с куп дрехи, обувки и бельо за малката. Ще видя дали да отсея нещо и поръчвам, че ме сърбят ръцете. Simple Smile

Хубав ден на всики ви.

# 264
  • Мнения: 99
Здравейте мамчета  Hug

Герчо радвам се, че с бебчо всичко е наред  Peace

За сънищата не знам какво да кажа  Rolling Eyes понякога сънувам а друг път не мога да спя  ooooh!

Виждам, че за коли си пишете, моя мъж продава коли и мога да кажа, че е спец в тази област. Аз разбирам от цвят и форма на колата, но не и от състоянието й  Crazy Разчитам на компетентноста на мажо и само си казвам моите предпочитания и той ме обзавежда с колата която да е хем по мой кеф, хем сигурна и здрава. Имаме една която си купихме нова от магазина, както казва мъжа ми пръв си е пръцнал в нея  hahaha И сега моята въшчица която обслужва мен и щерката а в последствие и бебчо.

Мен тези дни ме наболява корема, стяга се много често и взе да ме притеснява  Thinking Пия понякога Но Шпа, облекчава ме и така я караме. Май не е нормално да се стяга често и си мислех тези дни да отскоча до доки да  питам какво да правя  newsm78

Лек ден ви желая   bouquet

# 265
  • Мнения: 1 668
След разправиите ми с шефа от последната седмица е го карам без много-много да се напрягам. По принцип не съм такъв човек - бачкам като звяр вече почти 10 години за този човек и затова и толкова се разтроих. Аз няма да излизам в майчинство така или иначе, но ще бачкам макс 4 часа поне 3 месеца. Предния път бачках и от реанимацията и благодарност никаква. Сега съжалявам и ще поправя грешката си. Майната му на всичко - лошото е, че не мога да си позволя лукса да остана у дома само на майчинството иначе с кеф щях да си стоя 1 година. Езък за данъците, които се плащат на тая държава щом човек не може спокойно да си гледа децата.

# 266
  • Мнения: 203
Здравейте мацки!Тъкмо се връщам от преглед и съм много щастлива,защото всичко е наред!Даже видях как си смучим палеца newsm44!Взеха ми кръв за изследване за Даун + ехографските мерки и ще ми ги пращат в Германия!Това е за сега започвам да работя сега,че много работа ме чака  typeuu

# 267
  • Варна
  • Мнения: 18
Болнични не може6 ли да си вземеш? Те са 80 % от заплатата ти. Но ти преценяш кое е най - добре за теб.Че и вкъщи не е хубаво да се седи. Но най- важното сте ти и бебчо! Не я мисли много фирмата, тя ще се оправи винаги.

# 268
  • Мнения: 958
Герчо, права си.
Аз съм от скоро в тази фирма, но това което правя, с гордост казвам че съм си го изкопала сама, като знания. От никъде никаква помощ, всичко сама. И сега точно като се наложих, трябва да реша, дали искам заместник или да работя о в къщи.
Ако ме бяха поощрили материално и аз щях да работя от болницата, ама никаква благодарност Sad
Даже си мисля дали си заслужава да обучавам заместник, или да си изляза в болничен и да не ми пука.
Не е честно пък. Единствено имам угризения че много хора разчитат на мен, и ако си тръгна правя мръсно на тях, не толкова на ръководството. Умувам още....
Момичета не се оставяйте на депресии и лоши настроения, обикновено проблемите се решават и после се смеем, как сме се шашкали. Стискам палци всичко да се размине и да сте в страхотно настроение до края на бременността.
Нищо не сънувам, вечер се влача до леглото като пребито куче, и се надявам да поспя поне един час, докато детето се събуди, аман от тези кошмари ли са кво са вече не знам. Но спя като пън, снощи мъжът ми ме сръга че детето вика мамо-мамо, хич не съм го чула, милото вече се беше покатерило на преградата да слиза, в тъмнината.

# 269
  • Мнения: 183
Имам един въпрос... някой да знае сайта на KRAFT? тези които произвеждат легла, колички и тн за бебета и деца? Харесах си едно тяхно креватче и искам да видя и другите, но... не го намирам. Попадам само на отделни снимки за продажба на колички (втора ръка), но нищо повече! А на тази фирма и количките са страхотни.....

Общи условия

Активация на акаунт