Аз съм мъничко човече, през НОЕМВРИ ще съм в люлка вече!

  • 14 444
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет на вискчи и благодарности за ноеата тема.
Моите изследвания не са много добри. Миналата бременност бях с прееклампсия и явно и тази ще е така. Белъка ми е много зле, а още е толкова рано...
yani4ka_83, БХС не се прави при близнаци. Аз с предишната бременност имах много лош резултат, но Кременски, като разбра че бебето е от ИКСИ, каза, че не е вярно изследването в този случай. Каза, че при бебета ин витро се ползват други реактиви, понеже много често ЧХГ ни е завишено от хормоните и повечето яйцеклетки, които ни връщат, а в БГ няма такива реактиви.
Поздрави на всички и хубав ден!  bouquet

# 16
  • Мнения: 18
Зздравейте, мацки!
Отдавана не съм писала, но ви следя.
на 6 април бях на преглед и видяхме 2 пулсиращи точки Laughing
Това ми е мечта от години!!!
Надявам се всичко да е наред до края.
онзи ден (на датата на цикъла) прокървих много силно, но док каза, че вс. е наред, увеличи ми лекарствата и сега пазя леглото.
Качила съм 2 кг, постоянно съм или гладна, или ми се гади. Уж внимавам, но ако не е хлебец, хич не ми утолява глада Embarassed
На БХС по разбираеми причини няма да ходя, но си записах час за ранна ФМ при доц. Томова.
Хубав ден на всички и весели празници!

Диана ми зачезна нещо!??!

упс, писала е току що Hug

# 17
  • Мнения: 97
nana5kova - с коремен ехограф се прафи ФМ. Мисля, че вече няма да ни гледат с вагинален до края на бременноста - така съм чувала

# 18
  • Мнения: 18
Привет на вискчи и благодарности за ноеата тема.
Моите изследвания не са много добри. Миналата бременност бях с прееклампсия и явно и тази ще е така. Белъка ми е много зле, а още е толкова рано...
yani4ka_83, БХС не се прави при близнаци. Аз с предишната бременност имах много лош резултат, но Кременски, като разбра че бебето е от ИКСИ, каза, че не е вярно изследването в този случай. Каза, че при бебета ин витро се ползват други реактиви, понеже много често ЧХГ ни е завишено от хормоните и повечето яйцеклетки, които ни връщат, а в БГ няма такива реактиви.
Поздрави на всички и хубав ден!  bouquet

Диана, това с белтъка няма ли как да се коригира? Док какво казва? Повече месо? Sick

# 19
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен.
И аз бях за правенето на БХС, но вие май нещо ме поразубедихте. Ще видим какво ще ме посъветва лекарката на 28/04. Хванала ме я някаква паника с тази щитовидна жлеза. Преди година ми правиха операция, махнаха я половината и сега пия Еутирокс. Като разбрах че съм бременна отидох веднага при ендокринолога, той ми пусна изследвания, ТSHто беше 2,78 и той увелици Еутирокса. Вчера четох че за бременност този показател трябва да е до 2, в противен случай много вреди на бебчо. И тази сутрин не издържах и отидох в една лаборатория да ми вземат кръв. Резултатите ще излязат до 14ч, стискайте палци, че ще се побъркам.
Целувки на всички   bouquet

# 20
  • Мнения: 97
Neya - и аз съм на еутирокс. Като разбрах за бременноста бях с ТСХ - 3,11, увеличиха ми дозата + пия разни други неща за високи антитела и правих вливане на интралипид . Според ендокриноложката ми това би трябвало да свърши работа, ще правя изследвания чак след 2 седмици - така че прекрасно разбирам вълненията ти. Стискам палци всичко да е О.К. при теб.

# 21
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
impreza  Hug
За белтъка започвам с високи дози протеин и месо, но миналият път това не ми помогна. Месо обаче в момента е мисия невъзможна
Imprza, много се радвам за теб, че сбъдна метатат си Hug
за доц. Томова - аз съм много доволна от нея - много добър диагностик е и за фетлна ехокардиография е най-добра.

# 22
  • Мнения: 1 765
Нея, Мария, сигурна съм, че всичко ще е наред с бебоците и ще си изкарате прекрасни бременности  Hug

Диана, дано се оправят нещата с този белтък. Кръвно вдигаш ли?  newsm78

impreza, честити две точици, с близначета съсм сигурна, че е още по-вълнуващо.... Grinning

Днес, нямам никакво желание за работа, не че вчера беше по-голямо  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 325
Привет в новата темичка Hug
Свет, и аз бях пускала преди време такава темичка за - "синдрома на ратърсеното бебе"!Тук доста тръбят за това, дори има случай на българка-детегледачка уморила бебе на френско семейство.Последствиата могат да бъдат много тежки, като увреждане на мозъка , епилепсия в по-нататъшното резвитие и т.н.
impreza, много се радвам за теб, дано имаш много лека и приятна бременност Hug
Отивам да си върша работата, че полвинчо вече ми помага, разхожда малката по два часа на ден, което за мен си е голяма отмяна Hug

# 24
  • Мнения: 2 556
impreza, честито! Темичката се понапълни с близначета  Grinning

# 25
  • Мнения: 18
Момичета, честита темичка. В сряда ме записаха на консултация, а на 11.05 съм на преглед и изследвания . Док не спомена нищо за ФМ, та мисля да я притесня с едно обаждане,за да се уточним по този въпрос. Надявам се на 11 да видим пола на бебо и да пазаря спокойно, въпреки че ми се струва, яе е още рано. Весел и усмихнат ден на всички. Аз вече съм настроена празнично.

# 26
  • Мнения: 421
Diana благодаря за информацията. Аз забременях по естествен начин, но с помощта на Клостилбегит и една ампула прегнил. Даже първия тест като направих, се притеснявах резултата да не излезе грешен заради прегнила.
impreza честита двойна радост  Hug

Гледам сте захванали темата за щитовидната жлеза, та да попитам: мислите ли, че ТАТ и МАТ които са съвсееем малко над горната граница са проблем? ТСХ-то ми е 1,и малко - то си е добре. По предписание на Д-р Тодорова пия аспирин протект и селен, но стойностите за половин година не са мръднали. Ходех при нея, когато преглеждаше в Плевен, но напоследък е все по-трудно да се запази час там.

# 27
  • Мнения: 2 556
Аз днес направих опит да се запиша на ЖК в поликлиниката, която е на 1 крачка от работата ми, отидох с направление и на регистратурата ме посъветваха да се запиша веднага, защото уж при тази лекарка не се чакало. Обнадеждена (защото основното, което искам от ЖК е да не вися да чакам) отидох, но лекарката любезно ме осведоми, че е абсурд някога да ми спази точен час, имало все бременни с проблеми и напреднали, които винаги ще минат преди мен и без чакане никога няма да се вредя. На всичко отгоре настойчиво ме разпита къде точно работя. Благодарих й и се отказах да се запиша там. Ще търся алтернативни методи. Всички ли висите по ЖК или има места, където има приличен ред?

# 28
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
impreza, честита двойна радост.
Колко ни станаха майките с близначета, четири ли, вече им изгубих дирята  Grinning

Момичета, ако искате на тези, на които им бяха казали пол на детето да отбележа. Както и тези, които имаме предчувствия, ако искате в скобички да пиша, че е с предчувствие за момче/момиче и после да  видим дали са ни били вярни предчувствията?!

Както и тези, които вече имат поставени термини, а още са в графата долу без дата, да кажат да ги преместя по датички.

Аз на ЖК миналият път не съм чакала, ако се е случило да е било един-два пъти и то малко да почакам, но нямам реален спомен. Много е точен с часовете. Много ми беше удобно, защото излизах от работа за да отида на преглед. Дано и сега да си спазва часовете, както преди.

slance666, кажи кога ти е термнът и те записвам.

# 29
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773

Диана, дано се оправят нещата с този белтък. Кръвно вдигаш ли?  newsm78

Вдигам, но аз съм с много ниско кръвно по принцип и като го вдигна влиза в нормални стойности, но лекарите все пак гледат процентното съотношение на кръвното при нормално състояние и сега, като съм бременна.
yani4ka_83, при кръвен тест на ЧХГ прегнил не оказва влияние. Само при уринарните показва гршнно положителен.  - това само като инфо Simple Smile
д-р. Тодорова е прекрасен лекар, защо не и се обадиш по телефона или да и пратиш меил, ако имаш въпроси?

Общи условия

Активация на акаунт