Влизане с обувки...

  • 38 226
  • 841
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 749
Ми да,ще помолиш домакинята да ти даде един парцал и кофа и я помоли да те изчака малко,докато си почистиш калните обувки пред прага. hahaha

# 796
  • Мнения: 12 694
.. Неудобно ми е в магазин да го направя , като видя че е току що измит , а какво остава за дом...

Крайно време е и пред магазините да сложат чехли. Представи си колко клиенти губят.

# 797
  • София
  • Мнения: 10 488
Крайно време е и пред магазините да сложат чехли.
  bouquet

Ми да,ще помолиш домакинята да ти даде един парцал и кофа и я помоли да те изчака малко,докато си почистиш калните обувки пред прага. hahaha
Може просто да си изтриеш краката в мокрия парцал, без дори да го пипаш с ръце и без да се гъзурчиш.

# 798
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
.. Неудобно ми е в магазин да го направя , като видя че е току що измит , а какво остава за дом...

Крайно време е и пред магазините да сложат чехли. Представи си колко клиенти губят.
Joy

Китана, достатъчно е да си изтриеш обувките с кърпичка отгоре и в "стъпката" /която всеки бг дом има отпред/ отдолу! Все пак, да не забравяме че в 21 век много хора се придвижват с кола, така че обувките им, дори при дъжд, не се превръщат в кални галоши. 

# 799
  • Мнения: 465
Ми да,ще помолиш домакинята да ти даде един парцал и кофа и я помоли да те изчака малко,докато си почистиш калните обувки пред прага. hahaha

Къде ги намирате тези кални бунища, през които прегазвате? Аз не помня да съм виждала буци кал по обувки, било то мои или чужди.

# 800
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Зависи колко често и много вали при теб Wink

# 801
  • Мнения: 1 749
Ех,ама че сте сериозни. Joy Бъзикам се.

# 802
  • Мнения: 730
За тези дето се чудят къде е толкова мръсно: В София е мястото. По улиците прахоляци колкото искаш, храчки, сополи, кучешки творения, торби с отпадъци метнати от прозореца, преливащи контейнери с боклуци, които кучетата разнасят.......... Да изброявам ли още? А, и да, и кал си има достатъчно, и локви. Не се чудете толкова. Тази мръсотия не си я вкарвам в къщи , ако ще за най- изостаналата да ме мислят и най- старомодната. И въобще събуването ни най- малко не го свързвам с култура, възпитание и т.н, а с чисто хигиенни съображения.

# 803
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
То хубаво никой да не се събува, тези прихванати  "западни" да ги наречем маниери, но май в България не сме дорасли до такава степен, улиците ни са сметища. Не става дума само за това на кой какво му е приятно а за  елементарна хигиена. На мен пък ми е неприятно да отида на гости някъде, да видя че домакинята се е постарала домът и да е безупречно чист и да вляза с калните или мокри обувки... Неудобно ми е в магазин да го направя , като видя че е току що измит , а какво остава за дом...

А защо просто не си почистиш обувките преди това?  newsm78
С какво да ги почисти?
Да ги замаже на изтривалката и привидно само да са чисти ли?

# 804
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Описала съм по- нагоре. Прочети!

# 805
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Описала съм по- нагоре. Прочети!
Да, видях. По описания от теб начин - само се замазва. На вид е чисто, но не е.
Колата също не е като дом, освен да переш пода й след всяко влизане.

# 806
  • Мнения: 12 694
Описала съм по- нагоре. Прочети!
Да, видях. По описания от теб начин - само се замазва. На вид е чисто, но не е.
Колата също не е като дом, освен да переш пода й след всяко влизане.

Ма ти пускаш хора с обувки в колата !!!!!!!!

# 807
  • Мнения: 1 749
Е,в колата няма как детето да се въргаля по пода.

# 808
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Описала съм по- нагоре. Прочети!
Да, видях. По описания от теб начин - само се замазва. На вид е чисто, но не е.
Колата също не е като дом, освен да переш пода й след всяко влизане.

Достатъчно чисто е. Чорапите също не са много чиста среда, има достатъчно невидими бацили от пот, допир с обувката, евентуално предходно събуване! Naughty

# 809
  • Мнения: 562
Описала съм по- нагоре. Прочети!
Да, видях. По описания от теб начин - само се замазва. На вид е чисто, но не е.
Колата също не е като дом, освен да переш пода й след всяко влизане.

Достатъчно чисто е. Чорапите също не са много чиста среда, има достатъчно невидими бацили от пот, допир с обувката, евентуално предходно събуване! Naughty

И все пак потта и гъбичките по краката не са кучешки тении.  Mr. Green

Потта не е опасна!  Stop Напратив - ако в организма ни НЯМА терморегулация, бързо ще пукясаме.  Mr. Green А ако ИМА кучешка тения и не го разберем овреме - пак ще си пукясаме.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт