Отговори
# 30
  • Мнения: 1 881
Мила, това е пътека, сравнително лесен маршрут /става за деца/ във Врачанската планина. Много е приятна, един път съм ходила. Минава се през хълмчета, горичка, навсякъде по пътя има дървени табели със изречения в детски стил как да пазим природата чиста. Стига се до едно високо място и има дървена къщичка на баба Яга:). Май и тя беше направена от дърво ама не помня точно:) Лошото е, че не мога да ти обясня откъде точно се стига, нас ще ни водят, по - голяма компания ще ходим:)

# 31
  • Мнения: 2 641
привет и от мен   bouquet

ние почивните дни ще правим.......ремонт  Crazy ще подменим тапетите, пердетата, нови легла и малко латекс и сме готови. исках и подовете да сменя ама пусто няма кой да гледа децата. а си бях избрала страхотно дюшаме ама....
на всички почиващи - приятни и слънчеви дни !
гена не си видяла Ема. тя ходи в друга школа, където според мен преподават истински балет. в школата на маша, преподава една жена, която не е завършила класически балет и никога не е била класическа балерина. става дума за малките деца. по този повод аз съм в голяма дилема. май месец школата където ходи Ема ще правят 2 репетиции за концерта си на 1 юни. ще са към 150 деца, от които тя ще е най малката или една от най малките. искат ги 2-3 часа там сами. а за концерта сигурно и 4 часа или 5. незнам как си го представят с Ема. на нея ще й омръзне, ще й се припикае, ще ожаднее или огладнее, щени търси и накраящесе разреве и щекаже че на балет повече няма да ходи.. вие оставялили сте си така децата някъде? мислите ли че ще издържи? сериозно съм се намислила да откажа - струва ми се много малка за такива прояви, изискващи такава подготовка.

а аз нали ходя на ориенталски танци вече и само зяпам в e-bay какви неща да си взема. мъжа ми ми е обещалда ми даде кредитната си карта и гледайте какво става  smile3508

# 32
  • Мнения: 1 923
Анайс, те другите деца не бяха ли на около 5 годинки. Би трябвало да се съобразят с възрастта на децата - да им дават почивки за освежаване - защо не разпиташ в самата школа как ги организират тези репетиции.
Най вероятно ще й е интересно и въобще няма да усети времето.
Според мен напразно се притесняваш.

# 33
  • Мнения: 1 881
Анайс, аз също смятам, че дори няма да ти забележи липсата Ема:)

# 34
  • Мнения: 1 923
бтв Марти на 2-3 годинки я давах на детски клубчета и след 2-3 часа не мога да си я взема. Ходех с едни пакети бонбони и подаръци да се прилъже и да излезне. А рева беше подобаващ Simple Smile.

# 35
  • Мнения: 2 641
школата няма нищо общо с клубчетата за забавление. това е 1 час танцуване и правене на точно определени упражнения и е доста уморително. особено за 4 годишно дете. има мисля още едно дете на 5 години, другите са на 6 и едно сега ще стане на 7, защото ще е първи клас. имаше 2 деца които дойдоха едното на 3,6 години, а другото колкото Ема, но се отказаха и двете след 2 репетиции. както казах там не е игра и явно умората е голяма. а разликата между 4 и 6 годишните е голяма. за тези концерти се изисква голяма дисциплина и съсредоточеност, трябва да се обличат костюми, прическа, грим, да седят така с часове, а това не е по силите на Ема според мен. тя и на градина не е ходила за разлика от всички останали, които са свикнали да се подчиняват и на чужди хора като госпожите в детската градина. според мен щесе стресне оттолкова много деца и големия театър. а знаете какво представлява мястото зад сцената - декори, кабели, тъмница и т.н. ще ни търси и няма да издържи. тя не може и да се изпика в тези тоалетни, ако въобще ги намери,а незнам кой ще се занимава с нея специално. и балетните дрехи се събличат целите и доста трудно. да не говорим ако ожаднее или огладнее. неразбирам защо не ме пускат, естествено нена репетицията, аз щеси стоя в гримьорните. но така 4 часа дете на 4 години да е само в голям театър ми се види абсурдно. както и по ред други причини - я кабели може да дръпне, я контакти, или да не види стълби, или да се изпоблъскат все пак са деца, а там не е обезопасено никъде. така де даже стоянка мутафова е падала отсцената в оркестъра от невнимание, а Ема е много разсеяна и все не гледа къде върви. колко изписах  Grinning

# 36
  • Мнения: 1 881
Анайс, след всичко, което описваш, защо тогава караш детето да ходи. От друга страна пишеш, че има огромно желание, ако е така, ще издържи натоварването Peace

Моето дете може да тича часове без да спира, винаги съм се чудела как изържа, но установих, че нещата, които им носят удоволствие, не ги натоварват!

# 37
  • Мнения: 2 641
небесна не мисля че някой може да накара Ема да прави нещо насила, каквото и да е   Wink в балетната школа се чувства много добре. познава децата , танцува и се, а и все пак е 1 час. знае че стоим там и ако и се допикае излиза. два пъти е излизала и само за да си поговори с мама. сигурна е че е там. откакто се роди Орлин има доста силно чувство за безпокойство да не я оставим някъде. а на балета съм с бебето защото няма на кой да го оставя. ако баща й е с нас, той гледа там Орлин, а аз я на масаж, я на фитнес за 1 час. но винаги някой седи там, защото може да излезе. ето последния път не е видяла баща си и сама е отишлада се изпишка, но явно е  била с някоя от майките на децата или отслужителките в спортния център. та мен ме притеснява дългия престой с още 150 деца повечето над 9 годишни. 4-5 часа в истински театър на 4 години не ми се види реално  newsm78 явно ще го пропуснем де, пък догодина вече ще участваме.
аз по скоро питах дали вашите деца са участвали в нещо подобно, но явно не са. а и сигурно си зависи от детето.

да кажа и за последното ти изречение. от него разбирам че дъщеричката ти не посещава танцови школи Wink аз бях на 5 или 6 години когато майка ми ме записа на народни танци. много ми хареса но беше толкова изморително че се отказах. а иначе бях от децата които тичат по цял ден без спирка. изобщо не е същото. в школите трябва да се подчиняваш на общата дисциплина и да правиш неща които в началото не разбираш. няма дете което да не е говорило че повече няма да ходи. но ето че сами ходят, въпреки че не е точно играта която са си представяли.децата за които е истински натоварващо или не интересно се отказаха, или ще се откажат. насила никой не можеш да го принудиш още повече на 4 години. а Ема засега има страшно желание и в къщи по цял ден сама се упражнява.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 11:44 от Anaise

# 38
  • София
  • Мнения: 6 803
Моето дете бих го пуснала, но тя е хипер самостоятелна и няма никакво чувство за безпокойство, че ще я изоставим.
Не знам какво ще го правим това дете, постоянно играе някакви роли. Снощи ми писна и и казвам - моля те, стига с този театър, излез от постановката, и тя ми отговаря : "Не може, аз съм в театъра, хората ме харесват!" Joy hahaha rotfImao rotfImao С баща и сме се хилили половин час след това. Изобщо, големи грижи са ме налегнали от сега, с тази дъщеря бъдеща актриса.  ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 679
Гена вчера моята София беше при Гала с Маша /девойката на която Маша и помагаше за моста и беше доста устата/.
Анайс не съм съгласна, че при Маша не се преподава класически балет, но не ми се спори всеки има право на мнение. Относно репетициите по 3-4 часа ние ги минахме преди коледното представление, и аз бях в същата ситуация, но мина без проблеми, все пак ти я предаваш на нейната преподавателка, която се грижи за групата си, ако се наложи да отиде до тоалетна не е проблем ние се сменяхме няколко майки пред залата  и винаги имаше кой да помогне. Моята София е доста самостоятелна и даже в момената много страда, че няма да може да танцува на концерта през юни, но ние отиваме на море и все пак е добра причина да пропуснем голямото събитие.

# 40
  • Мнения: 1 881
Може и да си права, Анайс, съвсем различно е да се тича и да се играе, и наистина си зависи изцяло от детето, така че ти най - добре можеш да си прецениш Peace

Клеми, с глас се смях на лафа на Никол, даже го прочетох на всички колеги:) Но пък да те успокоя, ние с Дени обожаваме театър, така че ще гледаме всяка постановка на Никол, обещавам Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 6 803
Мими, радвам се, че ще пълните залата.  Laughing Hug
И аз обожавам театър, но за съжаление много рядко ходим, защото няма кой да гледа децата. Но ако ходите на театър /за големи/, свиркайте няколко дни предварително, може да намерим някой да ги гледа.

# 42
  • Мнения: 1 881
Клеми, за хубави театри билетите трябва да се купят месец предварително, не знам какво става, но е факт. Затова и ние поразредихме ходенията напоследък. Един от последните пъти, в който имах билет, Дени се разболя и Митко му излезе работа, и така ни пропаднаха билетите.....

# 43
  • София
  • Мнения: 6 803
Аз последно, преи 2 седмици взех билети няколко часа преди самата постановка - "Още веднъж отзад" в Сатиричния театър, не е лоша, с Христо Гърбов.
По принцип има постановки /като Ножица трепач/, за които знам, че свършват за секунди, но далеч не за всички е така, мисля.  newsm78
Сега сме се навили за Мариус, но още не съм проверявала датите и за билети.

# 44
  • Мнения: 1 923
Клеми, направете едно представление с Никол и ние обичаме театър - Марти е тренирана и да ръкопляска.

Общи условия

Активация на акаунт