Кърмене -> рефлукс -> кашлица и хрема

  • 4 111
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 957
Бебето ми е на 4 месеца и е само на кърма.
Още докато беше на месец му се появи хрема.Педиатърката каза, че това е от рефлукс.Не повръща, но връщал мляко, което дразни лигавицата и от там се е появила хремата.Каза да повдигна матрачето и след всяко кихане и хълцане да пръскам Стеримар.
Проблема се оправи горе-долу.
От няколко дни обаче се появи една къртеща кашлица, сякаш има секрет в гърлото.Вчера педито каза, че това също било от рефлукса.Предписа му Стодал и от черните капки (забравих им името).
На мен обаче още ми е притеснено.Баткото е болен и все си мисля, че може да е заразил и бебето.
Имали ли сте подобен проблем и възможно ли е да се появи кашлица вследствие от рефлукс.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Принципно е възможно, но обикновено кашлицата е суха. Аз бих потърсила второ мнение.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ами да ти кажа - моят син имаше много тежък рефлукс, по 4-5 пъти на ден повръщаше на фонтан и то големи количества и не е кашлял така, както описваш. Закашля се покрай самото повръщане, повърне и после има затишие. Къртеща кашлица - не.
За да има кашлица от рефлукса, това значи да му влезе повърнато в трахеята, и да се мъчи да я изкашля. Подобно нещо е сериозно обаче и детето вдига температура и изглежда зле (през такова минахме, но тогава си изглеждаше ужасно зле и изобщо нямах колебания, а виках спешно лекар.  В болницата го държаха в интензивно, докато се възстанови и нямам идея дали е кашлял). Не знам какво да ти кажа, освен да го прегледа някой друг лекар.
Да не би да е нещо съвсем друго, или да кашля от нацъфтелите дървета (нямам опит с алергични кашлици)

# 3
  • Мнения: 2 957
firebird  не е отпаднал и не е вдигал температура.
А аз вече съм 99% сигурна, че не е от рефлукс, а си е болно детенцето:( Такава кашлица просто не може да е рефлукс

# 4
  • Мнения: 362
При моят бебо първо се появи един "хъркащ" звук от нослето,после хрема и накрая точно такава гадна кашлица,каквато описваш.И това продължи доста време.Водих го 2-3 пъти при педито-каза,че се дави с кърма и слюнка.Иначе беше жизнен и се хранеше добре,но през нощта беше неспокоен и все си търкаше нослето с ръчички.

# 5
  • Мнения: 2 957
hrismi_13 на моменти сякаш наистина се дави.
А кашлицата е сякаш се опитва да отхрачи.Сякаш има течност или секрет на гърлото и се опитва да го изкашля.
Твоето бебче как се оправи?

# 6
  • Мнения: 362
Ами,при нас май нищо не помогна Sad Този проблем се появи 3-4 седмици след раждането-пръсках непрекъснато физиологичен разтвор,след десетина дни се оправи.След 1-2 седмици пак се започна,пак за малко се оправи и...така до преди няколко дни ooooh!Лекарката ни изписа и "Виброцил"-не мога да кажа,че свършиха работа.Другото,което ми каза,че прочиства хубаво нослето,е витамин С(половин малка ампула),смесен с чай от лайка(20-30мл.)-капвах 2 пъти на ден по 1 капка в ноздра.

# 7
  • Мнения: 127
моето бебенце е с рефлукс, който към 3-4 месец отшумя. Още с изписването беше с хрема, която се увеличаваше постоянно. Нашата лекарка каза, че някои бебета имат по-подути лигавици и това отшумява до към 5-6 месец. И наистина към края на 4 месец храмата отшумя. В един момент хремата беше толкова силна и секретите не ислизаха навън, а се стичаха в гърлото и това предизвикваше една постоянна кашлица и подгаждане. Но при нас тези неща не бяха в резултат от рефлукса.

# 8
  • Мнения: 8 242
Синът ми също имаше рефлукс (повръщаше на фонтан поне веднъж дневно).. Но никога не е кашлял.. нито е имал хрема..

# 9
  • Мнения: 2 957
Не говоря за рефлукс с повръщане.Говоря за рефлукс, при който млякото се връща нагоре, без бебето да повръща.
И дразни лигавицата и от там и хремата.Обяснила съм го в първия пост.
Както и да е.Кашлицата не е била от рефлукса и бебчо е вече здрав;)

Общи условия

Активация на акаунт