Възглавница за бебета.... За или Против?

  • 23 590
  • 99
  •   1
Отговори

Анкета

Възглавница за бебета.... За или Против?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

  • Мнения: 3 647
Здравейте,

Искам да Ви попитам каква възглавница ползвате за вашите бебета и на каква  възраст започнахте да слагате бебетата си   да спят на възглавница?

# 1
  • Несебър
  • Мнения: 195
Аз и взех възглавница някъде към втория или трети месец не помня вече на Чико против задушаване и все още си спи на нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 648
Аз може би към годинката я сложих на възглавница. Но е много тънка - няма и сантиметър и е мека. Харесва си я, и се наглася в леглото така, че главата и да е върху нея.

# 3
  • Мнения: 3 647
Синът ми постоянно се катери  в/у моята и се замислям дали да не му взема някаква възглавница вече?  newsm78 newsm78

# 4
  • Мнения: 2 561
Още като си я взехме от родилния дом леко надигнах под главичката с една памучна пелена.Стана нещо като възглавница,но половин сантиметър.След 10.ти месец е на възглавница за бебета.Беше в комплекта с обиколника Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Новороденото няма нужда от възглавница. Освен в случаите на рефлукс, тогава има специални плоскости под лек наклон. На Криско след годинката му сложих и то супер тъничка  Simple Smile

# 6
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
И аз след годинката сложих на моя син съвсем тънка.

# 7
  • Мнения: 11 783
Когато беше бебе, му слагах тензухена пелена сгъната на 4, и то не за възглавница, а за случаите ако повърне нещо.След годинката го пробвах с възглавница, но и сега все още спи без възглавница Simple Smile, имаме 3 дебелини детски възглавнички, но не му е удобно. Но аз въобще не настоявам, защото самата аз спя на толкова ниска възглавница, че все едно съм без нея  Peace.

# 8
  • Мнения: 3 241
Възглавницата е опасна за малки бебета. По принцип до 18 месеца.
После явно е индивидуално. Ние не сме сложили.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
Синът ми постоянно се катери  в/у моята и се замислям дали да не му взема някаква възглавница вече?  newsm78 newsm78
Според мен след годинката е ок.
Дъщеря ми след годинката и слагах съвсем ниска възглавница. След това й купих възглавница на Чико.
На синът ми пробвах към 5тия месец да му сложа, но не му беше удобно. Педиатърката каза "след годинката". До скоро спеше на Чиковската възглавница на кака си. Сега е окупирал някаква на Winx, ниска Simple Smile

# 10
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Възглавницата дори може да опасна за бебетата.
Не знам дали точно годинката е границата, някъде бях чела, че възглавницата е нужна, когато обиколката на раменете стане по-голяма от обиколката на главата.
Но моята дъщеря е на 3 и още не иска да ползва.

# 11
  • Мнения: 621
Аз съм против и съм съгласна с това:

Възглавницата дори може да опасна за бебетата.
Не знам дали точно годинката е границата, някъде бях чела, че възглавницата е нужна, когато обиколката на раменете стане по-голяма от обиколката на главата.
Но моята дъщеря е на 3 и още не иска да ползва.

# 12
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 678
И моята дъщеря все още спи без възглавница.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Без възглавница е.Колкото по-късно по-добре.Сега се формира гръбначния стълб и е много важно да спят без възглавница поне до третата годинка.Бях го чела в една статия на някаква лекарка и реших,че е вярно и си си му е супер да спи така  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 357
Имам две възглавници, които свеки ми купи, когато се роди малия, но все още не съм ги ползвала. Според мен колкото по-късно, толкова по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт