Възглавница за бебета.... За или Против?

  • 23 638
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 379
Като бебе преди 1 година не съм му слагала възглавница.
Все още не иска, казва, че му е удобно без.
Ортопедът, който посещавам каза, че дори така е по-добре.

# 46
  • Мнения: 1 054
Около година и половина или и 8м. започнах да й слагам. Започна да спи неспокойно, да се мята из леглото.. ложих възглавницата и пак си спеше спокойно и само на едно място. Започна да ползва моята - ортопедична. С тази разлика, че тя лягаше на ниската й страна..

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Здравейте,

Искам да Ви попитам каква възглавница ползвате за вашите бебета и на каква  възраст започнахте да слагате бебетата си   да спят на възглавница?

След 1г сложих на сина ми. Той я избутваше и не я искаше. До към 4 г спа без никаква възглавница. В момента, на 6г, е с една много ниска, ортопедична, детска възглавничка... колкото да не е без хич. Често го намирам пак без нея.
Явно без нищо му е по удобно или със съвсем ниска възглавница.

# 48
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
На дъщеря ми за първи път и предложих възглавница наскоро, беше се разболяла - хрема, кашлица, надявах се поне малко да облекчи положението.Особено в началото си спеше пак далеч от нея. От два - три дена и я махнах и изобщо не отрази липсата и. Явно и е добре без възглавница - но тя спи основно по гръб и по корем.
Сромням си, че като беше някъде към годинка - годинка и нещо мислих да и предложа възглавница. Повече спеше настрани, и върху ръчичката си. И често се будеше с рев, мислих си, че ръката и изтръпва /аз спа настрани и върху ръката под възглавницата, та често се будя с изтръпнала ръка/, обаче докато се наканя..и то мина...
Ако нещо прояви мерак, ще и върна възглавницата, ако не - да си спи без нея...

# 49
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
От скоро спи на възглавница Дормео, случайно се намести на моята и оттогава само в/у нея заспива. Купих му нова и сега ако я няма на леглото не ляга изобщо  newsm78

# 50
  • Мнения: 3 647
Ох, и моя син си полягва на моята "Дормео", но неговата не я долюбва, но  не смятам да му взимам толкова висока възглавница все  още.

# 51
  • Мнения: 931
На нашия му е интересно да лежи върху нашите възглавници и да се прави на голям върху нашата спалняу но в неговото легло всичко му пречи. Пробвах да му предложа възглавница преди време, изхвърли я през решетката

# 52
  • Мнения: 3 647
Lulu25 и моя  е така. Купих му възглавница, но не и се кефи толкова колкото на моята. Възглавница за голям няма да му купя, скоро.

Май се радвам, че  много много не  спи на  възглавницата си. 

# 53
  • Мнения: 403
Още като се роди щерката спи на възглавница дебела сигурно по малко и от половин сантиметър. Отбелязах, че съм "За" възглавницата, но честно казано до преди да прочета тази тема не съм и предполагала, че може да вреди по някакъв начин възглавницата. Въпреки, че нашата както казах е супер тънка и като легне на нея се посплесква и става още по тънка, беше в комплект с чаршафите и обиколниците. Дори мъжът ми като я видя ме пита "това на две ли се сгъва? "  Laughing Сега вече повече спи без възглавница поради непрекъснато въртене и изхвърляне на почти всичко от кошарата Simple Smile

# 54
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Аз може би направих грешка,че послушах личната лекарка на дъщеря ми и и сложих възглавница чак на година и 6 месеца.Сега изобщо не я иска.Съвсем тъничка е,но постоянно я маха и не я иска.Незнам дали ,ако и бях сложила по рано сега щеше да я иска,но ми се струва,че в това е проблема.

А защо толкова настояваш да спи на възглавница? Не смяташ ли, че тя сама може да прецени как й е удобно?

# 55
  • Мнения: 10
Аз взех възглавничка против задушаване на sevibaby, която имаше в комплекта и грейка за облекчаване на коликите. Изключително съм доволна, даже и от себе си с покупката Simple Smile . Заслужава си всяка една стотинка, която съм дала. Откакто се роди си мърка на нея.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 656
На моите като бяха бебета съм им слагала под главите сгъната пелена или хавлиена кърпа, не толкова за повдигане, колкото за лесна, бърза и честа подмяна. Започнаха да спят на възглавници след 3-4 год. възраст. Сега спят на латексови анатомични възглавници - баткото (на 8 ) на нормална за възрастни, малката (на 5) на модел Бебе - 3 см дебела.

# 57
  • Мнения: 3 695
След една година - с възглавница задължително. Иначе почва да спи по корем и да изкрвава крачетата - това по съвет на ортопед.  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 44 115
това последното е дрън-дрън, възглавницата с нищо не пречи на човек да спи по корем.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 656
това последното е дрън-дрън, възглавницата с нищо не пречи на човек да спи по корем.
Точно така е  Peace Освен това спането по корем с нищо не причинява кривене на крачета. Такова се получава, ако детето седи на колене с извити навътре ходила. Пак съвет от ортопед.

Общи условия

Активация на акаунт