Малко помощ за една пишман кърмачка

  • 2 899
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 267
Ами оказа се, че има 2 такива "кризи" на ден - сутрин, тя е по-лека, просто нещо си реве, докато яде, ядосва се, пуска, пак захапва, но в крайна сметка се преборваме някак си. Но от няколко дена най-страшно е вечер след баня - уж гледаме да о къпем като не е изгладнял, но все завършват с ужасен рев къпанията. Странното, че досега нито рева и нито глада са му пречели след това да си яде добре, да се успокои и да заспи, но напоследък е цял апокалипсис. Сценарият от днес - тръгва да си яде нормално и почти към края започва д реве на гърдата. Вдигам го да го уригна, леко облекчение и пак рев. И така първо само реве, после започва много да се ядосва, да блъска с ръце, да хапе бясно, да пуска, върти глава със зърното. Стана неукротим по едно време, махнах го от гърдата, успокоявах го, но дори като се успокои после пак започна с бясното търсене и като го сложа да яде и пак реве и не му харесва. Смених гърдата с по-пълната, имаше лек успех, но пак гълташе нервно, аз го оставих и по-дълго уж да се насуче и успокои, той пък какво количество избълва ooooh! Пак се успокои за малко, но скоро пак почна да върти глава като невидял. В крайна сметка със сукане, хленчене, пускане и придремване на пресекулки успя да заспи.
Предполагам, че всичко идва от това нервене по време на банята, утре ще пробвам да го нахраня по същото време без баня да се уверя все пак и да се пробваме малко след това да го къпем.

Все пак да отговоря на последните въпроси -
това със струята го изключвам - много добре познавам кога му идва в повече, не го дразни така и я оставям да изтече, а напоследък като ми се пълнят много гърдите винаги изцеждам предварително (макар, че при мен силната струя идва по средата на кърменето). По-скоро си мисля, че като отслабне към края да се ядосва, но пак - явно е само вечер, когато вече е раздразнен.

Акото сега въпросната ужасна вечер забелязах, че има лигави, слузести нишки, но трябва да се загледам, на пръв поглед ми се видя нормално. А да, и като суче така нервно ака със страшни залпове, т.е. много, но го отдавам на многото сучене някак си. Днес имаше и 1-2 зелени акита, но не знам дали има връзка, така или иначе утре ще питам педиатърката.

За колики не мога да преценя, случвало ми се е по същото време да кърмя като е с колики, но е по-различно, а и кърменето го е успокоявало. Сега пак мята ръце и крака свива, но по-скоро от бяс. И след като сучене не го успокоява, просто не знам какво друго - и се носихме, дори биберон давах да си посмуче, нищо с дълготраен ефект. Гушкането не помага, по-скоро като го поразходя гушкайки го, за да се разсее. Със слинга засега имам кофти опит, един път успях да го приспя така, но като е така нервен не мога да го сложа и да се успокои, и повиване не става, тия неща го приспиват само, ако е вече спокоен.

Иначе през деня с разходки, вкъщи с гушкане успявам да докарам прилични паузи за ядене и суче прекрасно. Само сутрин дето го има пак този момент с кризата, но няма нищо общо с това, което се случва вечер.

Мерси за грижите и че изчетохте всичко Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 616
След като ти прави кризите вечер, възможно ли е да е заради намаляло количество мляко? Ти как се чувстваш? Нормално е да повърне млякото, което е изял след борбата на гърдата, защото след борбата вече е бил много-много гладен, изсмукал е всичко много бързо и нали знаеш как ти се подува стомаха като преядеш  - и при него е така и го е повърнал -> раздразва се лигавицата от движението на млякото нагоре-надолу и започва да го боли стомахче, отделно, че е гладен пак. Ако опиташ да му дадеш вечерта да суче примерно 2-3-5мин на гърдата като започне да мрънка и да се ядосва, дай другата - веднага (изобщо да не опитваш да го успокояваш) - там пак 2-3-5 мин и пак първата, дали ще има успех?
Залповете и многото ако вечерта биха могли да означават или че му се ака и не може да се изака и затова нервничи (2год.човек имам продължава да беснее по същия начин, когато не може да се изака) - тук кърмата е най-доброто помощно средство или го боли коремче и търси кърмата, за да го успокои.
Яла ли си нещо различно последните дни?

Моля те наблюдавай акото няколко дни подред и ако продължава да е различно като цвят, да има слуз или изобщо нещо различно, ще разследваме пак  Peace

Добрата новина е че си от Варна Simple Smile - в кой район живеете?

P.S. Колко време ви е нощната пауза, преди сукането сутрин? Възможно ли е просто е пригладняло човеченце и затова да не сварва да се насуче сутрин и да се ядосва?

# 17
  • Мнения: 267
Относно намалялото количество кърма вечер - не мога да преценя. Моите гърди винаги са пълни с мляко, възможно е вечер да са по-омекнали, но трябв а да проследя, макар, че снощи помня, че си бяха напрегнати. Понякога имам подозрения, че е свършил гърдата, но честно казано не знам по какво да разбера, защото веднъж пак така си мислех по поведението му, но после имаше достатъчно мляко да изцедя 20 мл, а и после да го върна на същата гърда да си досуче. Ако го дразни намалелия поток мляко, преди да се е нахранил, това как се оправя - с даване на другата гърда ли? Ще пробвам.

За акото и на мен ми изглежда понякога да му се суче, за да може да го разкара.

Нощните паузи ...различно. Досега дългата пауза е била след баня до 12, после в 3, в 6 и после докъм 9 си иска начесто и по малко. Това с ядосването му се случва на някое от по-сериозните сутрешни хапвания, може би в 10. Мисля, че нощните паузи си ги наваксва с честите сукания сутрин.

А иначе ми се случва зелено ако на периоди, но еднократно за деня, ще видим сега как е. Храна мисля, че не съм сменяла, нетипичното е една зелена салата на Великден и от тогава насам поне по едно варено яйце, което досега не съм правила, може би и малко повече прясно мляко, досега почти не консумирах също.

А живеем на генералите Simple Smile

Снощи спа добре, събуди се в 3.30 да яде, в 6 не беше гладен, само си заспа пак и в 7 сука и то аха аха аз защото му дадох, не беше пригладнял. После пак в 8 малко, за да ака и да си доспи и ще го следя днес как ще е.

Хубав ден засега, детективке моя Simple Smile

# 18
  • Мнения: 660
Здравейте, и ние имаме сходен проблем, макар че сме на 2 месеца и малко. Гледам публикуваната схема и според нея и ние сме в криза. Аз обаче от самото начало давам да суче при неспокойство и рев, независимо колко време е минало от предишното хранене - та сме си без режим. При нас беснотията освен вечер след баня се проявява и в нощното спане. Бебето спи и се гърчи и стене в съня си, изпъва се, свива се и на моменти проплаква. Имате ли идея от какво е този неспокоен сън? Пак криза в растежа? И дали ще отмине скоро, ако е свързано с кърменето?

# 19
  • Мнения: 11 091
Тони, това са колики. Скоро ще им дойде краят!  Wink

# 20
  • Мнения: 267
И аз да се присъединя при вас със същея проблем сме  Mr. Green
ние се гърчим и ревем по различно време,понякога след баня,понякога през деня,като започне да нервничи го махам от гърдата и се разхождаме за малко,ако е гладен след това продължава да суче.При нас може да е от това че сме запечени сега,акаме само с помоща на термометъра.Иначе преди всяко ядене по съвет на педи му давам 30 мл Фризовом и после кърма,защото много повръщаме и трябва нещо по - гъсто да поглъща,за да не връща.Кърма имам,нормално тече,за сега не съм забелязала да се дави детето,май не сме в криза,дано скоро отмине  Praynig

# 21
  • Мнения: 660
Тони, това са колики. Скоро ще им дойде краят!  Wink

Абе и аз си мисля, че може да са отшумяващи вече колики, защото ококло 20-25-тия ден и 50-тия ден беше страшно положението с коликите, ама сега е по-различно, защото тя не се буди, просто спи адски неспокойно... Дано да отминават вече...

# 22
  • Мнения: 3 379
Тони, Ники също имаше период, в който беше така през нощта - пъшка и се върти, но не се буди, но постепенно отшумя и сега си спи без проблем по 6-8 часа без да се буди и без пъшкането.

# 23
  • Мнения: 660
SZA, надявам се да отмине скоро... Преди малко така жално плака милата, и то около 40-50 мин., че чак сърцето ме боли като я гледам... и капки вече не помагат. Tired

# 24
  • Мнения: 267
Аз вече определено си мисля, че проблемът вече не е в кърменето, а нещо на душичката му. Много е неспокоен, нямам идея дали са колики, не винаги му е от коремчето, но нали казват, че коликите не са само коремни болки, ами и цялостната незрялост на детенцето. Цял следобед му се спи и прозява и след малко пак се изнервя, а аз не мога да си успокоя собственото детенце и да направя елементарно нещо като да успея да го приспя, когато му се спи Tired Пропуснахме и банята да не го мъчим съвсем. С гушкане от мъжа ми и малко сукане най-накрая се кротна.

Иначе не знам защо му беше честото сукане предните дни, гърдите ми са напращели зверски, а днес аз го подсещам да яде, да има едно хубаво сукане, другите все ей така по малко за успокоение и сега пак съм с хиперлактация, неизпразнени редовно гърди и едната все му прави душчета като суче и голямо цедене ще е всеки път.

# 25
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
....а аз не мога да си успокоя собственото детенце и да направя елементарно нещо като да успея да го приспя, когато му се спи....

.... и сега пак съм с хиперлактация....

Ти правиш всичко, което трябва и както трябва, не се притеснявай за това. Аз и до днес повивам дъщеря си, когато не заспива по друг начин. Пробвай петте правила на д-р Карп - вършат чудеса.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0

И хиперлактация имим вече 5 месеца. Един ден суче много, два дни почти не. Резултата - течащи и напращели гърди или другата крайност - меки и почти празни. Един съвет - цеди съвсем по малко, само за облекчение, защото иначе още по-лошо става.

# 26
  • Мнения: 63
Nagaina абсолютно същото положение е и при нас като чели аз съм писала постовете ти.

Много ми е интересно защото в акото и на мой та бебка има  лигави, слузести нишки и е на цвят от тъмна горчица към зеленишкаво?

Зеленикавия цвят на изпражненията индикация ли е за недохранване?
 
A aз през цялото време си мислех ,че не ни стига кърмата и почвах да се цедя и да и давам с биберон от който изяждаше повече ,но пак със същата нервност и дойде момент че малката започна да се върти от гърдата като и я давам и се изплаших, че ще се отбие.

# 27
  • Мнения: 267
Не вярвам зеленото да е недохранване, моята педи каза претопляне, аз пък знам, че е защото му е студено, но и тя каза, и тук съм чела от д-р Слънчева, че не е проблем.
А за Карп - всичко съм пробвала - повиването действа само, ако е вече спокоен и му помага да не се мята, докато спи, ако е разстроен се ядосва още повече и толкова се мята, че си размества ръцете и тогава става просто ограничен пъшкул.

# 28
  • Мнения: 3 379
Нагаина, аз имах такъв период с Гого, който си беше чиста кърмаческа стачка, но тогава много се бях шашнала. Беше малко по-голям, някъде на два и половина - три месеца. Отмина за около седмица, но кърменето беше кошмар - постоянно искаше да цока, но постоянно се дърпаше и сърдеше. Стигала съм до моменти, в които съм го кърмила в банята на тъмно, само и само да му влезе малко кърма в коремчето и да се поуспокои. Тези няколко дни тогава ги прекарах почти постоянно само с него на ръце или в леглото и с много търпение и без да ми пука за нищо друго.

Друг вариант е наистина да е проява на алергия към нещо - ако има слуз в акото постоянно, това е индикация. И не е задължително да е към нововъдведена храна - може да е нещо, което си ядеш, но се натрупва и сега се проявява. Но това трябва да се диагностицира от лекар, а и от това, което разказваш (т.е. че проявите са само сутрин и вечер), не ми се вярва.

Надявам се скоро да отмине при вас.

# 29
  • Мнения: 2 616
Относно намалялото количество кърма вечер - не мога да преценя. Моите гърди винаги са пълни с мляко, възможно е вечер да са по-омекнали, но трябв а да проследя, макар, че снощи помня, че си бяха напрегнати. Понякога имам подозрения, че е свършил гърдата, но честно казано не знам по какво да разбера, защото веднъж пак така си мислех по поведението му, но после имаше достатъчно мляко да изцедя 20 мл, а и после да го върна на същата гърда да си досуче. Ако го дразни намалелия поток мляко, преди да се е нахранил, това как се оправя - с даване на другата гърда ли? Ще пробвам.



Това е заради различните let down-и. Гърдите не са като шишето - да свърши и край. До момента, в който бебето суче се подават сигнали на мозъка и той "пуска" по малко мляко. Просто ти отглеждаш припрян и борбен човек и той не иска да чака следващата порция и се ядосва Simple Smile Затова ти предложих да опитате евентуално да сменяш по няколко пъти гърдите на кърмене  Peace Не се притеснявай, ще стигне до задното мляко - просто ако си сменила 2-3 пъти гърдите  на следващото сукане, започни с гърдата, на която сте завършили.

И на се притеснявай колко често суче човека - той си знае какво и как Simple Smile Като ви гледам възрастта, по всяка вероятност наистина имате и скок в растежа и затова те търси по-честичко.

SZA, не я шашкай с алергии - надали става дума за това. Голяма част от бебетата реално не са алергичини към кравия белтък просто нямат достатъчно ензими, все още, да го усвояват(още една причина да се отложи захранването за към 6 месец) и ако майките не усетят "навреме" проблема и продължават да предлагат на организма на бебето нови и нови количество краве белтък това може да се "изроди" в свръчувствителност и алергии.
Това е причината да се внимава с въвеждането на краве протеини при храненето на майката - минимални количества мляко са достатъчни за получаване на ответна реакция при "ензимна недостатъчност" - не трябва да се продължава и опитва с опитите обаче, защото в случай на проблем и налагане на диета - ораганизмът се нуждае от НАД 3 седмици за изчистване  на протеина, след което едва започва стабилизиране и оздравяване на стомашната лигавица на бебето.

При кърмаческите стачки бебето отказва да засуче изобщо и това е по време на целия ден - вие нямате стачка  Peace

Пак да ти повторя по-всяка вероятност имате "скок в растежа", защото чисто възрастово отговаряте на изискването + припрян нрав Simple Smile - човеченце не може да свари да се насуче сутрин след нощната пауза и се ядосва вечер, когато ти намалее кърмата - това е чисто физиологически обусловено и обикновено към 3-4 месец след втория скок в растежа се отрегулира  Peace
Всички ще е наред, само моля те следи акото - ако те притесни нещо, пиши да търсим варианти бързо и адекватно.

Живея на е повече от 10-15мин от теб, така че ако стане нещо което да те притеснява или искаш да ме видиш - свиркай  Hug

И махни това "пишман кърмачка" от темата, че като те гледам колко си в час и колко литература си изчела преди да питаш, направо излагаш "гилдията"  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт