АГ специалисти рискова бременност - за гр.София

  • 269 266
  • 576
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 440
Бъбъл то това ясно, като реша ще звънна, просто ми стана странно, че си писала, че не води ЖК Simple Smile

# 436
  • София
  • Мнения: 5 444
Бъбъл то това ясно, като реша ще звънна, просто ми стана странно, че си писала, че не води ЖК Simple Smile
Не води ЖК,специалист по фетална морфология е доколкото ми е известно.

# 437
  • Мнения: 4 589
Дами внимавайте къде се следите, при кой, колко често ходите на лекари, какво ви правят. Не се лекувайте по интернет, в този сайт, ако имате най малки оплаквания, обадете се на лекар.

Пиша това, не за да ви сплаша, а като човек който два пъти е преминал през ада и за това сега се занимава с недоносени деца. Следете се при лекари, които са в големи болници, които имат достъп до добра апаратура. При напреднала бременност, в по късни седмици, при съмнения, тучайте в болница с добра неонатология.

Успехи мили бъдещи майки

# 438
  • София
  • Мнения: 10 695
И двете ми деца ги имам с помощта на Сигридов.  Преди това загубих 3.
Той може и да проследи цялата бременност-  ако имате средства за това .  ЖК по каса не води, да.

# 439
  • Мнения: 21
Зддравейте настоящи и бъдещи мами Smile

Пиша за първи път тук и съм малко притеснена. Имам детенце на 2 г. и сега съм бременна отново. Направих си тест и е положителен. Още не съм ходила на АГ. Имам всички симптоми като се почне от сутрешното гадене и повръщане, през чувствителни и определено нарастнали гърди, апетит, главоболие и т.н. Но днес когато се събудих усетих, че гърдите ми са все така чувствителни и ме болят но сякаш не са така набъбнали. Пропуснах да обясня, че преди време имах бременност, която не се разви ( кухо яйце) и тогава точно така всичко беше ОК но започна да спира да мис е гади, гърдите ми спаднаха и ... резултата бе че ембриона не се разви. Сега ме е страх, че това с гърдите е предвестник на подобна ситуация. Моля, кажете мнение дали е нормално да спадне напрежението и самите гърди а съм около 2 месец бременна? Sad Много се притеснявам, а искам да имам това бебче ... Благодаря!!!

# 440
  • Мнения: 5
За мен най- добрият специалист е д-р Сигридов. Пред кабинета му се чака с часове- да. Езикът му е остър и цветист- да. Бих го нарекла по-младата  и симпатична версия на доктор Хаус. Но той е и лекар с много задълбочен и холистичен подход към всеки случай. Никога не претупва преглед и отговаря на всички въпроси. Наистина, ако въпросите са глупави, ще усетите и тънкото му чувство за хумор. След загуба на близнаци в 26 г.с.,едно преждевременно раждане в 32 г.с. и целия стрес, свързан с това, днес се радвам на второто си дете без престой в кувьоз и треперене. Бременността ми беше тежка- Хашимото, тромбофилия,анемия, но бях спокойна, че съм в сигурни ръце.

# 441
  • София
  • Мнения: 1 323
За мен най- добрият специалист е д-р Сигридов. Пред кабинета му се чака с часове- да. Езикът му е остър и цветист- да. Бих го нарекла по-младата  и симпатична версия на доктор Хаус. Но той е и лекар с много задълбочен и холистичен подход към всеки случай. Никога не претупва преглед и отговаря на всички въпроси. Наистина, ако въпросите са глупави, ще усетите и тънкото му чувство за хумор. След загуба на близнаци в 26 г.с.,едно преждевременно раждане в 32 г.с. и целия стрес, свързан с това, днес се радвам на второто си дете без престой в кувьоз и треперене. Бременността ми беше тежка- Хашимото, тромбофилия,анемия, но бях спокойна, че съм в сигурни ръце.

хах, това за доктор Хаус ми хареса Laughing Laughing точното описание за него Laughing И аз ходя при него, след загуба март месец в 23 седмица, имаме вече зелена светлина Grinning Grinning Grinning Grinning

# 442
  • Мнения: 767
Момичета,бъдете мн внимателни със др.Сигридов.Факт е ,че е помогнал на много жени,но и много опарени познавам от него.Аз съм една от тях,представяше ми се за бог,говореше,че ще успеем.Сряда бях на ФМ,а в петък ми изтекоха водите едва в 12г.с.До тук,както и да е,човешко е да се пропусне нещо.Обадех му се по телефона,тръгнах за София ,пропътувах 400км,а той ВЕЛИКИЯ се скри като мишка.Изключително некоректно и най вече нехуманно отношение.Да е жив и здрав и дано по отговорен вече.Успех да момичетата при него.Само да уточня,че съм доста тежък случай,загубена беше 7мата поредна бременност...

# 443
  • София
  • Мнения: 5 444
Бени,аз знам че ти при няколко лекаря се следи,но кой смяташ че ти помогна най-много да износиш бременността си?
 

# 444
  • Мнения: 594
Момичета, влизам с питане. Бременна съм в 10та г.с. и за трети път получавам отлепяне на плодния сак през 10тина дена. Вчера пак по спешност отидох в Токуда и дежурният лекар ми препоръча да се консултирам с гинеколога, при когото ходя и да ми пуснат по-специални изследвания - тромбофилия и други.  За съжаление гинеколожката ми, колкото и да я харесвам, очевидно не е специалист по рискови бременности. Та, някой с подобен проблем да препоръча някого? Благодаря

# 445
  • София
  • Мнения: 1 250
Stella80, кой беше дежурния лекар и след като очевидно разбира от подобни проблеми, защо не се насочиш към него? Моя док работи в Токуда и съм пристрастна, ако искаш пиши ми на лични.

benito_79 , потвърждаваш мнението ми, че все пак и лекарите са хора..и грешат. Въпросът е достойно да се отнесат към пациента и професията си!

# 446
  • Мнения: 1
Здравейте! За пръв път пиша по тази тема и искам да споделя своя проблем и ако има някой с подобен проблем, моля да сподели и да ме насочи към някой специалист. На 41 години съм и до днес бях бременна в 11г.с.с близнаци. Казвам до днес,защото бях на преглед и моят доктор ми каза,че плодовете не са се развили. В 7 г.с. и двата плода имаха сърдечна дейност.  Минала година декември месец пак бях бременна и още в 8 г.с. ми казаха,че плода няма сърдечна дейност. След аборта тогава ми предписаха да си направя генетични изследвания и от тях стана ясно,че съм склонна съм спонтанни аборти. Имам две раждания със здрави деца, които са вече на 21 и 17 години. И не мога да си обясня, как тогава не е имало проблем, а сега има. Сега при втората бременност, доктора ми изписа лечение с аспирин протект и вагинални таблетки за разширяване на кръвоносните съдове, за да може плода да диша, но и така не се получи. Доктора ми каза,че след сегашния аборт, който е утре, мога спокойно пак да забременея още първия месец, но ще трябва да ми се бият някакви инжекции през цялата бременност от първия ден до деня на раждането. Бих искала да разбера има ли някой специалист, който може да ми помогне, за да потърся помощта му.

# 447
  • Мнения: 4 589
Здравейте pepi20, съжалявам за това, което се случва. Може би лекарят е имал предвид да се пие аспирин протект или да се бие фраксипарин. Къде се следите, в кой град, при кой лекар.

Ако е за София, аз бих препоръчала д-р Колева - Токуда, д-р Р. Велев - Шейново.

Поздрави

# 448
  • Мнения: 49
Определено д-р Сигридов е един от най добрите специалисти в България, а може би и най добрия, но съгласете се че няма как двумилионен град да  ходят всички при него. Аз съм супер доволна и от д-р Богданова. Работи в Токуда в отделението за рискова бременност, а личните си прегледи и консултации ги прави в клиниката Св. Петка където е и д-р Сигридов. Силно препоръчвам ако не можете при него да се обърнете към нея.

# 449
  • София
  • Мнения: 10 695
Аз след Сигридов залагам на Михова в надежда.

Общи условия

Активация на акаунт