Бременност и калций

  • 8 526
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 898
По повод на сусама. В него се съдържа повече и УСВОИМ калций, отколкото в млечните продукти /доколкото са млечни/. Но се приема под формата на СУСАМОВ ТАХАН. Една супена лъжица тахан, смесена с около една чаена мед. Става много приятно и се приема сутрин на гладно. Аз го приемам по други здравословни причини, изпитано е. А хипокалциемията по време на бременност е много опасна, най-вече за майката. Бебето успява да се снабди с всичко необходимо. Не забравяйте и рибеното масло . Аз след две последователни бременности, без да взема мерки, се сдобих със заболяване вследствие на продължителна нелекувана хипокалциемия /тогава нямаше инфо /. Успех!

# 16
  • Мнения: 1 354
Аз пия само витамини Пренатал, но мисля, че в тях има калций.

# 17
  • Мнения: 468
 За усвояването на калция е нужен витамин D. Витамините за бременни според мен са подходящи, защото съдържанието им е балансирано. Само калций не се препоръчва освен поради споменатата причина
Приемането на калций под формата на таблетки не е желателно, тъй като това може да повлияе на клацирането на скелета на плода и най-вече на размерите на фонтанелата. ...
и още защото натоварва бъбреците, които в този период и без друго имат доста работа.

# 18
  • Мнения: 511
Не, не съм приемала калций под формата на таблетки, витамини за бременни също не съм пила. Нямам проблеми със зъбите.

# 19
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Купих си сусамовия тахан.Дано има ефект, че ми омръзна да се разпадам  Tired

# 20
  • Мнения: 2 898
Момичета, когато аз бях бременна / доста отдавна /, последните два месеца ни караха да пием рибено масло точно заради вит.Д. Още ли е така?

# 21
  • Мнения: 1 107
Момичета, когато аз бях бременна / доста отдавна /, последните два месеца ни караха да пием рибено масло точно заради вит.Д. Още ли е така?
ако си имала определен проблем може би, но иначе няма такова правило

Не съм пробвала сусама, майка ми упорито го пиеше като превантивна мярка срещу остеопороза (успешна явно), но е хубаво все пак да се консултира човек с лекар и за това.

# 22
  • Мнения: 284
По време и след бременноста с първото ми дете имах проблем със зъбите.Не съм пила никакви витамини освен "матерна" тогава.С втората си бременност 9 години след това нямах никакви проблеми със зъбите,но ядях много мляко и сирене.

# 23
  • Мнения: 340
Разнообразна и качествена храна. В почти всяка храна има калций в някакво количество, по-добре наблегнете на разнообразието за да ви се възстанови обмяната на веществата.
За 9 месеца бременност не съм имала проблеми със зъбите, а имах непоносимост към каквато и да е пста за зъби - почти не съм си мила зъбите, защото ми се повръщаше от миризмата на препаратите. Нямам никакви проблеми със зъбите.  Peace
Важно е храната да е разнообразна и качествена до колкото може.

# 24
  • София
  • Мнения: 67
Последният месец се наложи да пия,но не повече от 1 таблетка седмично.

# 25
  • Мнения: 2 616
Сусамът е изключително богат на калции - може да си "ръсваш" лъжица - две сусамени зрънца в салатати сега пролетно време, сутрин с овесените ядки, изобщо, където се сетиш, че не би те дразнил. 
Ако опиташ да го смелиш с машинка за мелене на подправки или кафе и го прибавиш веднага в салатата вече под формата на прах, даже почти няма да го усетиш, а ще усвоиш полезните му вещества.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз и сега пия калциеви таблетки!

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
През бременността имах доста проблеми със зъбите и питах зъболекара ми дали да пия калций , отговора му беше категоричен НЕ.

# 28
  • Мнения: 822
Мдам, а на мен гинекологът ми "услужливо" ми предписа допълнително калций последните месеци.
Естествено, изхвърлих рецептата още на излизане от кабинета. Добре, че бях чела точно за вкостяването на главата, затварянето на фонтанелата и т.н.

Сега, обаче, като кърмя, калцият е задължителен.

# 29
  • Мнения: 651
Ето една рецепта за коктейлче: 100 гр. сусам (разбит, иначе обвивките не се смилат и се изхвърля без да се преработи), мед за подслаждане и прясно мляко или вода. Освен вкусен, този коктейл е и много полезен.
Здрасти,Аманитка.  Hug Готина тема си пуснала!На мъжо докторката също му беше казала да яде сусам за зъбите.Пробвай,а и за стомаха е полезен!
На този етап калории не се броят, bluelady_D!!!

Общи условия

Активация на акаунт